Sayfa 1368/2104 İlkİlk ... 368868126813181358136613671368136913701378141814681868 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 10,937 - 10,944 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/kk...kopacak/664022

KKM'de asıl kıyamet uygulama bitince kopacak

- KKM'de bütçeden yapılan ödemeler sorun ama asıl sorun başka... KKM uygulaması bittiğinde dövizin getirisine alışmış tasarruf sahibi ne yapacak?

-Tahmininiz doğru, çoğunluk dövize hücum edecek.

- KKM uygulamasını bir anda sona erdirmek hiç mümkün olmayacak ya da bizi bir felaket bekliyor.
    Bu sorunu aşmanın tek yolu faiz artışının beraberinde sonlandırmak olur diye düşünüyorum, bu şekilde doların düşeceğine ya da artmayacağına inanç oluşursa insanlar faizi tercih edebilir.

Merkez bankası haftalık istatistikleri(8 Temmuz haftası)

-Merkez Bankasının -altın hariç- brüt döviz rezervleri 922 milyon dolar azaldı.

-Yabancılar 62.2 milyon dolarlık hisse senedi sattılar , 54.5 milyon dolar hazine tahvili sattılar.

-Yerlilerin Döviz tevdiat hesapları,parite etkisinden arındırılmış olarak(altın ve kıymetli maden hesapları dahil) ;1.516 milyar dolar arttı
    (gerçek kişiler 593 milyon dolar arttı,şirketler 923 milyon dolar arttı.)

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    TUİK'in ücretlere referans masa başında üretilmiş enflasyon oranlarıyla,eseri,katma değerde ücretin payı:

https://pbs.twimg.com/media/FV_2RyGX...g&name=900x900

Az sayıda, köklü geleneği olan,mezun dernekleri tarafından desteklenen devlet okulları dışındaki devlet okullarında eğitim kalitesi yerlerde sürünüyor,çarpım tablosunu bilmeden,4 işlem yapabilmekten aciz kişiler artık lise diploması alabiliyor.Özel okullarda eğitim görmek de çok pahalı hale gelmiş durumda.Sadece kitap defter fiyatı 8-9,servis ücreti 18-20 bin lira,yıllık eğitim ücreti Koç Üniversitesinde 278 bin lira olmuş,üniversite öncesi eğitim kurumlarında da benzer ücretler var.Çocuklara bu kadar yüksek eğitim harcaması yaptıktan sonra ücretler çok düşük olduğu için ,geri dönüşü yok,üstelik özel eğitim kurumlarının da sadece küçük bir bölümü kaliteli eğitim verebiliyor.Aileler için tam bir açmaz.Aşağıdakı tweet'in altındaki yorumlar durumu özetliyor.

https://twitter.com/AhmetBeyefendi/s...93500386869248
    Emlak balonundan ziyade asıl balon özel okul sektöründe sanırım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    balon değil maliyetleri karşılayamıyorlar
    eski hocaları çıkarıyorlar hep gençleri alıyorlar
    bir kısmına asgari ücret altı maaş verdikleri söyleniyor
    deneme diyerek 6 ay sigorta yapmıyanı varmış. okullar bitince sözleşmeler fesh ediyorlarmış
    12 ay değil 9 ay üzerinden çalıştırıyorlar.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ögretmen eşi olarak..tr de tam bir özel okul balonu var.. çok yakınımız birinin iki çocugu da almanca agitim veren iyi bir özel okluda ilk okuldan beri..dünyanın parası ödendi..çocukar her sene takdir aldılar..velilerde çocugumuz çok başarılı sandılar..lgs sinavlarında çocuklar dogru dürüst bir puan alamadı..ilk okuldan beri okuyorsa özelde çoçuk..ve lgs de dogru düzgün bir puan alamıyorsa ..okulu sorgularım...çocuk iyi bir paunla izmir ataturk lisesine vs ye girecek bir puan alır.. ama veli çocugunu o okula devam etmesini ister anlarım..ama kazanamıyorsa o zaman ögretimde bir sorun vardir.. gecen sene büyük kız istanbulda bir vakıf üniversitesinde dünya paraya anca girebildi.. ve diplomalı işsizler kervanına katılacak bir meslek secmişti..ve almanca egitim almasına ragmen yks sınavında dil de başarısız oldu.. eşit agırlıklı bir yere girebildi..birde bu yaz almaca ögrensin diye almanya bir isviçreye gönderdiler..iyi devlet okullarında halen daha nspeten iyi egitim var halen daha..özel okullar eskiden iyi ögretmenleri yuksek maaşlarla transfer ederlerdi..şimdi kpss yi dahi kazanamış kişilere asgari ücretten az maaş vererek ögrenciye hiç bir şey vermeden bol bol yuksek notlarla ögrenciyi başarılıymış gibi gösteriyorlar sadece ..

6. İsim vermeyeyim ülkemizin en başarılı okullarından birine yazdırdım çocuğumu.

Kendim de iyi okul mezunu iyi eğitim almış birisi olarak yakından takip ettim.

Sadece bireysellik ve özgüven pompalaniyor. İçi boş. Eğitim kalitesi bizim 80 90 larda parasız aldığımız eğitime eh belki yaklaşır.

Senelik 150 milyar verip 90 lardaki bedava eğitimi aldırmak veya çocuğu 72 milletin içine devlet okuluna atmak seçenekler bu şekilde güzel ülkemizde.

E ben vergi verdim eğitim için? Sağlık için? O da özel malumunuz. Your money caney caney caney

Sonrasını biliyorsunuz zaten...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    İsim vermeyeyim ülkemizin en başarılı okullarından birine yazdırdım çocuğumu.

Kendim de iyi okul mezunu iyi eğitim almış birisi olarak yakından takip ettim.

Sadece bireysellik ve özgüven pompalaniyor. İçi boş. Eğitim kalitesi bizim 80 90 larda parasız aldığımız eğitime eh belki yaklaşır.

Senelik 150 milyar verip 90 lardaki bedava eğitimi aldırmak veya çocuğu 72 milletin içine devlet okuluna atmak seçenekler bu şekilde güzel ülkemizde.

E ben vergi verdim eğitim için? Sağlık için? O da özel malumunuz. Your money caney caney caney

Sonrasını biliyorsunuz zaten...
    usta akıl vermek gibi olmasın özele vereceğinize iyi ingilizce öğretin devlete gitsin lisansı yurt dışına gönderirsiniz biriken parayla. özellerin işi boş ben üniyi özelde okudum bişey anlamadım zaten.

8. Bu çok özel başlığı kirletmemek adına önemli de olan konuyu tartışmak için kendi başlığına buyrunuz.....

https://www.hisse.net/topluluk/showt...34#post5417134

Sayfa 1368/2104 İlkİlk ... 368868126813181358136613671368136913701378141814681868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •