Sayfa 151/2106 İlkİlk ... 511011411491501511521531612012516511151 ... SonSon
Arama sonucu : 16848 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Deniz43 hocam selamlar

Dövizin son dönemlerdeki aşırı yükselişi sonucu ihracat/İthalat makasının kapanması ve turizm olumlu etkisi sonuncu Ağustos ayında 3 mlr usd ye yakin cari fazla vereceğimiz bazı uzmanlar söyleniyor, bu mümkün müdür? eğer mümkünse sizce dolar kurunu nasıl etkiler?
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Deniz43 hocam selamlar

Dövizin son dönemlerdeki aşırı yükselişi sonucu ihracat/İthalat makasının kapanması ve turizm olumlu etkisi sonuncu Ağustos ayında 3 mlr usd ye yakin cari fazla vereceğimiz bazı uzmanlar söyleniyor, bu mümkün müdür? eğer mümkünse sizce dolar kurunu nasıl etkiler?
    Ağustos ayında yükselen kurların ithalatı ciddi oranda frenlemesiyle dış ticaret açığı 2.422 milyar dolara kadar indi.Olumlu giden turizm gelirleriyle ben de uzun bir aradan sonra ilk defa cari dengede fazlalık bekliyorum ama 3 milyar dolar bana fazla geldi,,1.5-1.7 milyar dolar civarında bir fazlalık olabilir.Cari açığımızın azalma yönünde olması tabii ki ekonomimiz için olumlu bir gelişme olur,dolar kurunu da frenleyici yönde bir etkisi olur.Ama cari açık dolar kurunu etkileyen parametrelerden sadece biri,döndürmek zorunda olduğumuz yüksek tutarlı kısa vadeli borçlardan,dış ve iç politika faktörlerine,dolar endeksine,içeriden ve dışarıdan gelen diğer makro verilere kadar çok sayıda faktör var,bütün bunların bileşkesi kurlara yön veriyor.

Eyvaah desene deniz43 bayımız, elimizi çabuk tutak o sıra )..
    Yoksam a bunnar dünyayı bile kurtarır ))...

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Deniz43 hocam selamlar

Nick de süper..
    Olumlu şahsiyet sağolun, after Cafe style girizgah..
    E daha noolsun muhterem bayımız ).
    Tahminim krizdeyiz ekönömik olaraktan, üstü yerel seçim ki tavizler bi dolu..))
    Gerisini siz doldurun gari lütfen ama küçük ve çitçi rençber reçber style..
    Bi de rejo faKtörünü hesaba katMalı de mi o söylenişler de tahminen.. Yoksa zoraki emekli yerel BBB'lerine de mi sormalı malum sorunu ?.. )

Haftaya bakış ve önemli gündem maddeleri

Önümüzdeki hafta da geçen hafta gibi global piyasalar için önemli verilerin geleceği bir hafta olacak.
    Önümüzdeki hafta ABD'den ;Pazartesi imalat PMI,ISM ve inşaat harcamaları,,Salı motorlu araç satışları,Çarşamba hizmetler PMI ,imalat dışı ISMzel sektör ADP istihdam,Perşembe fabrika siparişleri,Cuma dış ticaret,tarım dışı istihdam ve ortalama saatlik kazançlar verileri gelecek.

Önümüzdeki hafta Çin'den global piyasalar açısından önemli gelecek bir veri bulunmuyor.

Önümüzdeki hafta Euro bölgesinden global piyasalar açısından önemli;Pazartesi imalat PMI ve işsizlik,Salı üretici fiyat endeksi,Çarşamba hizmetler PMI ve perakende satışlar verileri gelecek.

İçeriden bizim için önemli gelecek veriler ise Pazartesi günü Markit imalat ve Çarşamba günü enflasyon ve üretici fiyat endeksi verileri olacak.

Haftanın önemli gündem maddeleri olarak ise;Yurt dışında ticaret savaşlarındaki gelişmeler ,içeride ise piyasalara doğrudan etkisi olan politik gelişmeler olacak.
    Salı günü Fed başkanı Powell Boston'da bir konuşma yapacak.İçeride ise yarın(Pazartesi) iş bankasının 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi geri ödemesi var.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...i/74000/74128/

Sunday September 30 2018 Actual Previous Consensus
    04:00 AM
    CN
    NBS Manufacturing PMI SEP 50.8
    51.3 51.2
    04:00 AM
    CN
    Non Manufacturing PMI SEP 54.9
    54.2 54.8
    04:45 AM
    CN
    Caixin Manufacturing PMI SEP 50.0
    50.6 50.5

Çin'de imalat dışı PMI verisi beklentiler doğrultusunda gelirken,imalat PMI verileri beklentiler altında düşük geldi.Özellikle Caixin(özel küçük ve orta boy şirketleri ölçen) PMI verisindeki gerileme Eylül ayında imalat sektöründe bir büyüme olmadığını ifade ediyor.(NBS ise devletin sahip olduğu büyük ölçekli şirketleri ölçüyor)Dünyanın en büyük emtia kullanıcısı Çin'in imalat sektöründeki büyümenin gerilemesi,global emtia fiyatlarını olumsuz etkileyecektir.

https://www.bloomberg.com/news/artic...rnd=markets-vp

China's Manufacturers Feeling the Pain as Trade War Escalates

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Ağustos ayında yükselen kurların ithalatı ciddi oranda frenlemesiyle dış ticaret açığı 2.422 milyar dolara kadar indi.Olumlu giden turizm gelirleriyle ben de uzun bir aradan sonra ilk defa cari dengede fazlalık bekliyorum ama 3 milyar dolar bana fazla geldi,,1.5-1.7 milyar dolar civarında bir fazlalık olabilir.Cari açığımızın azalma yönünde olması tabii ki ekonomimiz için olumlu bir gelişme olur,dolar kurunu da frenleyici yönde bir etkisi olur.Ama cari açık dolar kurunu etkileyen parametrelerden sadece biri,döndürmek zorunda olduğumuz yüksek tutarlı kısa vadeli borçlardan,dış ve iç politika faktörlerine,dolar endeksine,içeriden ve dışarıdan gelen diğer makro verilere kadar çok sayıda faktör var,bütün bunların bileşkesi kurlara yön veriyor.
    cari fazlalık çıkarmak için ,
    Kurban bayramı ve sonrası İTHALAT yapılmayarak, eylül ayına sarkıtılmış derler..
    yaklaşık 12 ila 15 günlük ithalat rakamlarını kaydırırsan, cari fazla 3 milyar dolar olur..
    EYLÜL de doğruları buluruz..

8.  Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Deniz43 hocam selamlar

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Nick de süper..
    Olumlu şahsiyet sağolun, after Cafe style girizgah..
    E daha noolsun muhterem bayımız ).
    Tahminim krizdeyiz ekönömik olaraktan, üstü yerel seçim ki tavizler bi dolu..))
    Gerisini siz doldurun gari lütfen ama küçük ve çitçi rençber reçber style..
    Bi de rejo faKtörünü hesaba katMalı de mi o söylenişler de tahminen.. Yoksa zoraki emekli yerel BBB'lerine de mi sormalı malum sorunu ?.. )
    Bir soru sordum 2 cevap aldım.. Bir cevap adam gibiydi, diğeri ise ergen gibi! eh bunu da siz çözün...

Topiğe kirletmek gibi bir amacım asla olamaz ama gereksiz meşgul ettiğimin farkındayım, önce deniz43 hocadan sonra bu topiği takip edenlerden af diliyorum..
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Sayfa 151/2106 İlkİlk ... 511011411491501511521531612012516511151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •