Sayfa 152/2112 İlkİlk ... 521021421501511521531541622022526521152 ... SonSon
Arama sonucu : 16895 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Ben bu başlığı kahvehaneye çevrilen vob24 e alternatif olarak açtım.

Deniz hoca gibi bildiklerini paylaşacak arkadaşlara kapımız açık, yoksa vob24 de takılmaya devam etsinler. Soru-cevap, ya da faydalı paylaşımlarla güzel bir hava var başlıkta, çomak sokmayın lütfen.

2. McKinsey konusu çok abartıldı. Ben de profesyonel iş hayatımda bir kaç kez arkadaşlarla çalışma fırsatı buldum. Bence amaç yabancı yatırımcıya güven vermek ise, yabancı bir danışman tercih edilmesi mantıklı olmuş.

Ayrıca işi size yaptırırlar, allayıp pullamanıza yardım ederler, akıl verip para alırlar yani.

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Bir soru sordum 2 cevap aldım.. Bir cevap adam gibiydi, diğeri ise ergen gibi! eh bunu da siz çözün...

Topiğe kirletmek gibi bir amacım asla olamaz ama gereksiz meşgul ettiğimin farkındayım, önce deniz43 hocadan sonra bu topiği takip edenlerden af diliyorum..
    Rica ederiz.. Çözülür tabi.. Evet..

f

İstanbul Sanayi Odası ,Markit Türkiye İmalat PMI verisi Eylül ayında 42.7'ye geriledi. Mevcut zorlu faaliyet koşulları endeksteki son durumda etkili oldu ve hem üretim hem de yeni siparişler eylül ayında da yavaşlamaya devam etti.

Üretimdeki yavaşlama firmaların istihdam ve satın alma faaliyetlerini azaltmasına neden oldu. İstihdam düzeyi üst üste ikinci ay olacak şekilde geriledi. Türk lirasındaki zayıflamanın etkisiyle hem girdi maliyetleri hem de nihai ürün fiyatlarında üst üste ikinci ay olacak şekilde rekor düzeyde artış kaydedildi. Ayrıca mevcut zorluklar tedarikçilerin zaman zaman girdi temin edememesine yol açtı. Bunun yansıması olarak, satın alınan ürünlerin tesliminde gecikmeler yaşandı. Tedarikçilerin teslimat sürelerindeki uzama anketin başladığı Haziran 2005'ten beri en belirgin düzeyde gerçekleşti.

Bilindiği üzere endeksin 50'nin altındaki rakamlar imalat sanayisinde küçülmeyi gösteriyor,böylece imalat sanayi Nisan ayından bu yana 6 ay üst üste küçülerek Eylül ayında 42.2 ile 2009 yılından beri en yüksek küçülmeyi gerçekleştirdi.
    Son düzenleme : deniz43; 01-10-2018 saat: 10:43.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Mckinsey Türkiye yıllardır birçok devlet kurumuna danışmanlık hizmeti veriyor zaten... yeni bir şey değil bu... adamların kendi web sitesinde de var... Basında bunca insan yazıp çiziyor, bir kişi bile bakmamıştır allah bilir...

http://www.mckinsey.com.tr/calisma-a...u-sektoru.html

Ulan adamlar bundan sonra para almasa yeridir, para verseler bu kadar reklamı olmazdı, amma mesele oldu sanki yeni bir şeymiş ve kuş konduracakmış gibi... 3 ay bir ofiste oturup kendilerine verilen TUIK rakamlarını inceleyecekler, 100 sayfalık rapor ve powerpoint hazırlayacaklar, herkes çok beğenecek ve tavsiye edilen hemen hiçbir şey yapılmayacak... Olay bundan ibaret...

Çalışanlar da böyle elemanlar işte... Egitimli kalifiye cok ıyı ucret alan gunde 3-5 saat uykuyla yasayan okumus cocuklar... Oyle ABD ajanı fılan degıl yanı, akrabam da var aralarında sınıf arkadasım da... Öcü muamelesi yapacak bir durum yok...

http://www.mckinsey.com.tr/mckinsey-...anlarimiz.html
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Mckinsey Türkiye yıllardır birçok devlet kurumuna danışmanlık hizmeti veriyor zaten... yeni bir şey değil bu... adamların kendi web sitesinde de var... Basında bunca insan yazıp çiziyor, bir kişi bile bakmamıştır allah bilir...

http://www.mckinsey.com.tr/calisma-a...u-sektoru.html

Ulan adamlar bundan sonra para almasa yeridir, para verseler bu kadar reklamı olmazdı, amma mesele oldu sanki yeni bir şeymiş ve kuş konduracakmış gibi... 3 ay bir ofiste oturup kendilerine verilen TUIK rakamlarını inceleyecekler, 100 sayfalık rapor ve powerpoint hazırlayacaklar, herkes çok beğenecek ve tavsiye edilen hemen hiçbir şey yapılmayacak... Olay bundan ibaret...

Çalışanlar da böyle elemanlar işte... Egitimli kalifiye cok ıyı ucret alan gunde 3-5 saat uykuyla yasayan okumus cocuklar... Oyle ABD ajanı fılan degıl yanı, akrabam da var aralarında sınıf arkadasım da... Öcü muamelesi yapacak bir durum yok...

http://www.mckinsey.com.tr/mckinsey-...anlarimiz.html
    ''McKinsey'in ilk işi bu muydu?'' Uğur Gürses'in yazısının başlığı,benim yorumum değil yanlış anlaşılma olmasın.

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    ''McKinsey'in ilk işi bu muydu?'' Uğur Gürses'in yazısının başlığı,benim yorumum değil yanlış anlaşılma olmasın.
    yok onun farkındayım hocam, zaten basında bu kadar buyutulmesı ve olur olmaz yerlere cekılmesı sacma olan... size cevap olsun diye yazmadım yani, alıntıdan oyle anlasılmasın...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 152/2112 İlkİlk ... 521021421501511521531541622022526521152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •