Sayfa 1928/2114 İlkİlk ... 928142818281878191819261927192819291930193819782028 ... SonSon
Arama sonucu : 16907 madde; 15,417 - 15,424 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Şimdi artık faizlerin negatif olmaktan çıkmasıyla sadece iyi yönetilen ve verimli iş modelleri olan şirketler ayakta kalacak.Peki piyasadan elenen şirketlerin çalışanları ne olacak.Onlar da batan şirketlerin piyasa payını alarak büyüyen ,iyi yönetlen verimli iş modelleri olan şirketlerde ,ya da yeni kurulacak şirketlerde istihdam edilecekler,piyasadan elenen şirketlerden diğerlerine geçerken de,aradaki sürede işsizlik fonundan ya da sigortasından maaş alacaklar.
    7.5 siddetinde deprem olmus, tum kent yerle bir, hic bir sokaga ambulans, is makinasi giremiyor ama cok sukur benim ev yikilmadi diye sevinen kisinin durumu gibi.

Bence tehlike cok daha buyuk ve yakin.

Thursday October 05 2023 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    Balance of Trade AUG $-58.3B
    $-64.7B ® $-62.3B
    US
    Exports AUG $256B
    $251.9B ®
    US
    Imports AUG $314.3B
    $316.6B ®

https://www.bea.gov/news/2023/us-int...es-august-2023

ABD dış ticaret açığında dikkat çeken bir iyileşme var.ABD gsyih büyümesine olumlu katkısı olacak.

https://tradingeconomics.com/united-...lance-of-trade

US
    Initial Jobless Claims SEP/30 207K
    205K ® 210K

İşsizlik sigortası başvuruları düşük gelmeye ve işgücü piyasası sıkı olmaya devam ediyor.

https://t24.com.tr/yazarlar/ercan-uy...programi,41748

Yönetilen fiyatlar ve somut bir istikrar programı

4 Ekim 2023 merkez bankası bilançosu:

https://evds2.tcmb.gov.tr/index.php?...2BA8YwOo%3D/tr

*(-)94.6 milyar dolar döviz yükümlülük(borç)

*(-)64.3 milyar dolar -swap borçları hariç-merkez bankası net döviz rezervi

*772.888 milyar TL zarar

*819.572 milyar TL değerleme hesabında biriken realize olmayan zarar

*zarar+değerleme hesabındaki realize olmamış zarar toplamı:1.592 trilyon TL

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    4 Ekim 2023 merkez bankası bilançosu:

https://evds2.tcmb.gov.tr/index.php?...2BA8YwOo%3D/tr

*(-)94.6 milyar dolar döviz yükümlülük(borç)

*(-)64.3 milyar dolar -swap borçları hariç-merkez bankası net döviz rezervi

*772.888 milyar TL zarar

*819.572 milyar TL değerleme hesabında biriken realize olmayan zarar

*zarar+değerleme hesabındaki realize olmamış zarar toplamı:1.592 trilyon TL
    Sayın Deniz hocam, Gaye hanım sürekli rezervlerde bir iyileştirmeden bahsediyor ama rakamlara baktığımızda bunu göremiyoruz bu şekilde sözlü yönlendirme basit kaçmıyor mu? sonuçta bu işleri takip edenler yatırımcılar rakamları görebiliyor bu konuyu bir türlü anlayamadım.

Ayrıca yanılmıyorsam bu sene başında mıydı potansiyel zarar beklentisine rağmen MB karını hazineye aktarmıştı. şimdi değerleme hesabında ciddi zarar birikimi var.

Saygılarımla.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Sayın Deniz hocam, Gaye hanım sürekli rezervlerde bir iyileştirmeden bahsediyor ama rakamlara baktığımızda bunu göremiyoruz bu şekilde sözlü yönlendirme basit kaçmıyor mu? sonuçta bu işleri takip edenler yatırımcılar rakamları görebiliyor bu konuyu bir türlü anlayamadım.

Ayrıca yanılmıyorsam bu sene başında mıydı potansiyel zarar beklentisine rağmen MB karını hazineye aktarmıştı. şimdi değerleme hesabında ciddi zarar birikimi var.

Saygılarımla.
    Merkez bankası net döviz rezervleri diğer veriler gibi doğrudan yayınlanan bir veri değil;analitik bilanço ve Uluslararası Rezervler ve Döviz Likiditesi verilerinden yararlanılarak hesaplanabilen bir rakam.Hesaplama yapmasını bilen küçük bir kitle var.2019 yılı başlarında ,yaklaşık 4.5 yıl önce sosyal medyada hiç rastlamadığım için söylüyorum,sanırım merkez bankasının döviz fiyatındaki artışı frenlemek için döviz rezervlerini sürekli satmaya başladığını ilk ben farkettim ve bu başlığın takipçileriyle paylaştım.Benden sonra da sosyal medyada Haluk Bürümcekçi ve medyada Alaatin Aktaş sanırım konuya ilk değinenler oldu.Şimdi nasıl hesaplama yapıldığını defalarca anlattığım için hem bu başlıkta,hem de sosyal medyada bu hesaplamayı yapabilen çok sayıda kişi var.Ama yine de sadece finansal okur yazarlığı olan dar bir kitleye hitap ediyor.
    Hafize Hanım sanırım gelecekte politikaya atılmaya hazırlanıyor,söylemleri de geniş halk kitlelerine hitap eden söylemler,bize açıklama getiren söylemler değil.

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez bankası net döviz rezervleri diğer veriler gibi doğrudan yayınlanan bir veri değil;analitik bilanço ve Uluslararası Rezervler ve Döviz Likiditesi verilerinden yararlanılarak hesaplanabilen bir rakam.Hesaplama yapmasını bilen küçük bir kitle var.2019 yılı başlarında ,yaklaşık 4.5 yıl önce sosyal medyada hiç rastlamadığım için söylüyorum,sanırım merkez bankasının döviz fiyatındaki artışı frenlemek için döviz rezervlerini sürekli satmaya başladığını ilk ben farkettim ve bu başlığın takipçileriyle paylaştım.Benden sonra da sosyal medyada Haluk Bürümcekçi ve medyada Alaatin Aktaş sanırım konuya ilk değinenler oldu.Şimdi nasıl hesaplama yapıldığını defalarca anlattığım için hem bu başlıkta,hem de sosyal medyada bu hesaplamayı yapabilen çok sayıda kişi var.Ama yine de sadece finansal okur yazarlığı olan dar bir kitleye hitap ediyor.
    Hafize Hanım sanırım gelecekte politikaya atılmaya hazırlanıyor,söylemleri de geniş halk kitlelerine hitap eden söylemler,bize açıklama getiren söylemler değil.
    hocam ülkece ekonomist kadın siyasetçi hakkımızı Tancu Çiller ile kullanmıştık aslında. Sağolsun tarihin en derin krizini yaşatmıştı bize. umarım Hafize hanım o dönemi ve yapılanların sonuçlarını kitaplardan da olsa okumuştur.1994 krizinde liseyi bitirmiştim. ülkece biranda ciddi fakirleşmiştik. Babam 28 yıllık silahlı kuvvetler mensubu olarak sadece 1980 model aracı ve bir tane borcu devam eden kooperatif ile ev almaya çalışan biriydi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://x.com/Burumcekci/status/1710...p_PrKfYGw&s=08

Bugünkü cevabınızdaki konuyu tesadüfen bugün Bürümcekci paylasmıs

Deniz hocam olmasa MB bilançosundaki düşüşü ilk yazandı diyebilirdik.

Elinize sağlık üstadım

Sayfa 1928/2114 İlkİlk ... 928142818281878191819261927192819291930193819782028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •