Sayfa 365/2104 İlkİlk ... 2653153553633643653663673754154658651365 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Sn Deniz ;
    Ben olayı Trump ın baskılarına boyun eğemeyen FED in
    Hastalığı bahane edip faizleri indirmesi olarak görüyorum .
    Çin De üretim düzelse dahi , Tüketim in Batı yanı hasta olduğu için
    SOrun büyüyor denmesi daha mantıklı .
    Recovered hasta sayısı 15 - 20 güne 100% olarak grafikte görülecek .
    Bu olay abartılıyor gibi
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Sn Deniz ;
    Bu olay abartılıyor gibi
    Ben coronavirüs salgınını ciddiye alıyorum,önemsiyorum,sebebini önceki sayfada yazdım.Daha bugün Birleşik Krallık başbakanı Boris Johnson ,halkın %20'sinin salgın hastalıktan etkileneceğini tahmin ettiklerini,emekli doktor ve sağlık personelini göreve geri çağırmayı düşündüklerini,evden çalışma gibi yollara gidebileceklerini söyledi.Bu nedenle ihtiyatlı olmakta fayda var.
    Fed'in faiz indirimi önceki sayfada yazdığım gibi, ekonomiye bir fayda sağlamaz,sadece piyasalarda paniği durdurmak için alınmış bir karar.

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Sn Deniz ;
    Bu olay abartılıyor gibi
    Ben coronavirüs salgınını ciddiye alıyorum,önemsiyorum,sebebini önceki sayfada yazdım.Daha bugün Birleşik Krallık başbakanı Boris Johnson ,halkın %20'sinin salgın hastalıktan etkileneceğini tahmin ettiklerini,emekli doktor ve sağlık personelini göreve geri çağırmayı düşündüklerini,evden çalışma gibi yollara gidebileceklerini söyledi.Bu nedenle ihtiyatlı olmakta fayda var.
    Fed'in faiz indirimi önceki sayfada yazdığım gibi, şu aşamada ekonomiye bir fayda sağlamaz,sadece piyasalarda paniği durdurmak için alınmış bir karar ve salgın hastalık riskleri konusunda Fed üyelerine özel brifing verilmiş olması olası,bu da faiz kararı almalarında bir etken olmalı.

IMF announces $50 billion program for coronavirus relief

https://www.cnbc.com/2020/03/04/imf-...us-relief.html

IMF Managing Director Kristalina Georgieva announced a $50 billion aid package Wednesday to help fight the coronavirus.

Georgieva said on CNBC's Squawk Alley that the money is available "immediately" and is for low-income and emerging market countries.

Most of the money will be interest free, and countries do not need to have a pre-existing program with the IMF to participate, Georgieva said.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Çarşamba günü coronavirüs ile savaşmak için 50 milyar dolarlık bir yardım paketi açıkladı.

Georgieva CNBC'den Squawk Alley'ye paranın 'hemen' kullanılabilir olduğunu ve düşük gelirli ve gelişmekte olan ülkeler için olduğunu söyledi.

Georgieva, paranın çoğunun faizsiz olacağını ve ülkelerin katılmak için IMF ile önceden var olan bir programa sahip olmaları gerekmediğini söyledi.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının haftalık istatistiklerine göre geçen hafta;(7 Şubat haftası)

1-Yurt dışı yerleşikler geçen hafta 82.8 milyon dolarlık hisse senedi , 548.7 milyon dolarlık Hazine tahvili ,toplam 631.5 milyon dolarlık menkul kıymet sattılar.

2-Yurt içi yerleşiklerin TL cinsinden mevduat hacmi , geçen hafta %0.04 arttı.

3-Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesabı geçen hafta :
    1.513 milyar dolar arttı.

4-Geçen hafta TL kredi hacminde %0.52 artış oldu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Merkez Bankasının haftalık istatistiklerine göre geçen hafta;(14 Şubat haftası)

1-Yurt dışı yerleşikler geçen hafta 259.1 milyon dolarlık hisse senedi , 566.2 milyon dolarlık Hazine tahvili ,toplam 825.3. milyon dolarlık menkul kıymet sattılar.

2-Yurt içi yerleşiklerin TL cinsinden mevduat hacmi , geçen hafta %3.03 arttı.

379 milyon dolar azaldı.

4-Geçen hafta TL kredi hacminde %1.01 artış oldu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merkez Bankasının haftalık istatistiklerine göre geçen hafta;(21 Şubat haftası)

1-Yurt dışı yerleşikler geçen hafta 95.4 milyon dolarlık hisse senedi , 492.7 milyon dolarlık Hazine tahvili ,toplam 588.1 milyon dolarlık menkul kıymet sattılar.

2-Yurt içi yerleşiklerin TL cinsinden mevduat hacmi , geçen hafta %1.55 azaldı.

2.045 milyar dolar arttı.

-1.134 milyar dolar gerçek kişilerin döviz tevdiat hesaplarında artış.
    - 880 milyon dolar şirketlerin döviz tevdiat hesaplarında artış.

4-Geçen hafta TL kredi hacminde %0.47 artış oldu

YORUM:
    -Yabancıların TL varlıkları satarak hızla Türkiye'den çıktıklarını görüyoruz.3 hafta içinde yaptıkları satış hisse senedinde 437.1 milyon dolar+tahvilde 1607.6 milyon dolar toplam 2044.7 milyon dolar satış yaptıklarını görüyoruz.

-Paranın TL mevduattan dövize doğru kaydığını görüyoruz.
    Merkez Bankasının haftalık istatistiklerine göre geçen hafta;(28 Şubat haftası)

1-Yurt dışı yerleşikler geçen hafta 250.0 milyon dolarlık hisse senedi , 194.1 milyon dolarlık Hazine tahvili ,toplam 544.1 milyon dolarlık menkul kıymet sattılar.

2-Yurt içi yerleşiklerin TL cinsinden mevduat hacmi , geçen hafta %0.60 azaldı.

2.045 milyar dolar arttı.

-1.783 milyar dolar gerçek kişilerin döviz tevdiat hesaplarında artış.
    - 262 milyon dolar şirketlerin döviz tevdiat hesaplarında artış.

4-Geçen hafta TL kredi hacminde %1.21 artış oldu

YORUM:
    Önceki haftalardaki benzer durumun geçen hafta da devam ettiğini görüyoruz.

-Yabancıların TL varlıkları satarak hızla Türkiye'den çıktıklarını görüyoruz.4 hafta içinde yaptıkları satış hisse senedinde 687.1 milyon dolar+tahvilde 1801.7 milyon dolar toplam 2488.8 milyon dolar satış yaptıklarını görüyoruz.

-Paranın TL mevduattan dövize doğru kaydığını görüyoruz.

6. İdlib’den acı haber: 1 şehit
    Moskova'da Erdoğan-Putin görüşmesi sürerken Suriye'nin İdlib'den bir acı haber geldi. Gaziantep Valiliği rejim güçlerinin saldırısında bir askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

U.S. 10 Year Treasury (US10Y:U.S.)

Yield | 12:47:37 PM EST
    0.901 % -0.091

ABD 10 yıllık Hazine tahvilinde inanılmaz fiyatlama...

https://www.cnbc.com/2020/03/05/10-y...s-package.html

10-year Treasury yield hits all-time low as virus fears fuel demand for US debt

Sayfa 365/2104 İlkİlk ... 2653153553633643653663673754154658651365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •