Sayfa 411/2106 İlkİlk ... 3113614014094104114124134214615119111411 ... SonSon
Arama sonucu : 16844 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Bunlarıda anlamak zor
    Şuan abd borsaları % 2 yukarda
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Wednesday April 29 2020ActualPreviousConsensus
    03:30 PM
    US
    GDP Growth Rate QoQ Adv Q1-4.8%
    2.1% -4%

ABD ekonomisi ,-virüs salgınının ekonomiye olumsuz yansıması 3 aylık dönemin son 1 ayı ile sınırlı olmasına rağmen - piyasa beklentisinden daha fazla,yılın ilk çeyreğinde %4.8 küçüldü.
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Bunlarıda anlamak zor
    Şuan abd borsaları % 2 yukarda

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bigshort filminde paradan para yaratma sanatı çok güzel anlatılmıştı.
    Şimdi piyasa para yaratmanın yolunu buldu. Kötü rakamlar gelsin. Devamında fed’en sıfır faizli para gelsin. Reel sektörün durumu piyasanın umrunda değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bigshort filminde paradan para yaratma sanatı çok güzel anlatılmıştı.
    Şimdi piyasa para yaratmanın yolunu buldu. Kötü rakamlar gelsin. Devamında fed’en sıfır faizli para gelsin. Reel sektörün durumu piyasanın umrunda değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Wednesday April 29 2020ActualPreviousConsensus
    05:00 PM
    US
    Pending Home Sales YoY MAR-16.3%
    9.4%
    05:00 PM
    US
    Pending Home Sales MoM MAR-20.8%
    2.3%
    Bu iki yazı birbirini çok güzel tamamlıyor. Normalde temel analize göre işlem yaparım poz açıp kapatırım tekniği ise son 1 2 yıldır sadece destek amaçlı ( terste kalmamak adına ) kullanıyordum. Fena sayılmam yıllık getiride. Şimdi temel analiz yapacaksınız ( ben çeyreklik bakarım son 12 bilançoya ) 2020/1 bilançolar çöp çünkü ilk iki ayı normal son ayı sıkıntılı. 2020/2 çöp olacak çünkü tüm dünya bu şekilde lockdown durumunda devam edemez, bazı şirketler ara verdi bazıları aşırı iş yaptı hiç birisi "yeni normali" yansıtmıyor. Yeni normal bence 2020 3 ve 4 bilançolarda ortaya çıkacak, onu da analiz etmeniz için aslında en az 3 yıl öyle yaşamış olmanız gerekli ki YoY şirketin ivmesine bakıp ucuz / pahalı spekülasyonu yapın kendi kendinize. Bir de öyle bir dönem ki kötü veriye borsa yukarı batik rezil bilançolu borçlu şirketler tavan tavan filan... böyle süremez elbette ama bu dönemde de para kazanmak lazım. Oturdum yazdım robotu ben karışmıyorum o alıp veriyor sadece tekniğe göre, öyle saçma sapan işler yapıyor ki yok artık diyorsun yine de kazanıyor. Demem o ki bu borsa 250 bin de olur 50 bin de olur ben artık şaşırmayı bıraktım, dolar 5 de olur 15 de olur ona da şaşırmayı bıraktım sadece tekniğe bıraktım kendimi alsa al satsa sat hakkımızda hayırlısı.

Global piyasalar açısından veri trafiğinin çok yoğun ve önemli verilerin geleceği bir gün.Güne Çin ve Japonya'dan gelen verilerle başladık.Bugünün ve haftanın en önemli verisi yine ABD'den gelecek haftalık işsizlik sigortası başvuruları verisi olacak.
    Jobless Claims

Released On 4/23/2020 8:30:00 AM For wk4/18, 2020
    PriorPrior RevisedConsensusConsensus RangeActual
    New Claims - Level5,245 K5,237 K4,250 K3,000 K to 5,500 K4,427 K

Son 4 haftada 22.034 milyon kişi ABD'de işsizlik sigortasına başvurmuştu.Bugün ilave olan 4.427 milyon kişi yeni işsizlik sigortası başvurusuyla birlikte ABD'de son 5 haftada işsiz kalan kişi sayısı 26.461 milyon kişiye zıpladı.Nisan ayı başında açıklanan ve Şubat ayı sonundaki durumu gösteren son tarım dışı istihdam raporunda 7.140 milyon işsiz vardı ve böylece işsiz sayısı bu rakamın da ilavesiyle 33.601 milyon kişi oldu.Son veriye göre ABD'de toplam işgücü 162.9 milyon kişi olduğu dikkate alınırsa ,bu da kabaca işsizlik oranının bu haftaki veriyle birlikte %20.6'ya zıpladığını gösteriyor.

The US economy has now erased all job gains since the Great Recession

https://www.cnbc.com/2020/04/23/the-...recession.html
    Jobless Claims

Released On 4/30/2020 8:30:00 AM For wk4/25, 2020
    Prior Consensus Consensus Range
    New Claims - Level 4,427 K 3,500 K 2,000 K to 3,700 K

Bu hafta da önceki haftalarda olduğu gibi analistlerin beklentisi 2-3.7 milyon olmak üzere geniş bir aralığa yayılmış durumda ancak medyan ortalama beklenti 3.5 milyon.Veri medyan ortalama beklenti doğrultusunda gelirse ,son 6 haftada ABD'de işsiz kalan sayısı 29.461 milyona çıkmış olacak.Şubat ayı sonundaki durumu gösteren son tarım dışı istihdam raporunda 7.140 milyon işsiz vardı ve böylece işsiz sayısı bu rakamın da ilavesiyle 36.601 milyon kişi olacak.Son veriye göre ABD'de toplam işgücü 162.9 milyon kişi olduğu dikkate alınırsa ,bu da kabaca işsizlik oranının bu haftaki veriyle birlikte %22.47'ya zıplayabileceğini gösteriyor.

Bugün gelecek diğer önemli veriler içinde ABD'den gelecek özellikle kişisel tüketim harcamaları başta olmak üzere kişisel gelirler,çekirdek ve manşet PCE,işçilik maliyet endeksi verileri var.
    Bugün Euro bölgesinden ise birinci çeyrek gsyih birinci okuması,Mart ayı işsizlik,Nisan ayı enflasyon verileri gelecek.
    Dün Amerikan merkez bankasından sonra bugün de Avrupa merkez bankası para politikası ile ilgili kararlarını açıklayacak.
    İçeride bizden ise Mart ayı dış ticaret dengesi verisi yayınlanacak.

Thursday April 30 2020 Actual Previous Consensus
    04:00 AM
    CN
    NBS Manufacturing PMI APR 50.8
    52 51
    04:00 AM
    CN
    Non Manufacturing PMI APR 53.2
    52.3
    05:45 AM
    CN
    Caixin Manufacturing PMI APR 49.4
    50.1 50.3

https://www.cnbc.com/2020/04/30/chin...owns-ease.html

Slowing global demand due to coronavirus hits China's manufacturing sector in April, two sets of data show

Yayınlanan 2 veri seti,Nisan ayında ,coronavirüs salgınıyla yavaşlayan küresel talebin Çin'in imalat sektörünü vurduğunu gösteriyor.

The Caixin/Markit manufacturing Purchasing Manager's Index for China's factory activities in April was 49.4. Analysts polled by Reuters had expected the Caixin/Markit PMI to come in at 50.3.
    The official manufacturing PMI came in at 50.8 for the month of April. Analysts polled by Reuters had expected official manufacturing PMI to come in at 51.0 in April.
    The Caixin/Markit survey features a bigger mix of small- and medium-sized firms. In comparison, the official PMI survey typically polls a large proportion of big businesses and state-owned companies.

Thursday April 30 2020 Actual Previous Consensus
    02:50 AM
    JP
    Retail Sales YoY MAR -4.6%
    1.6% ® -4.7%
    JP
    Industrial Production MoM Prel MAR -3.7%
    -0.3% -5.2%
    JP
    Industrial Production YoY Prel MAR -5.2%
    -5.7% ® -4%
    JP
    Retail Sales MoM MAR -4.5%
    0.2%

08:00 AM
    JP
    Consumer Confidence APR 21.6
    30.9

Japonya tüketici güveni tarihinin en düşük seviyesine geriledi

https://tradingeconomics.com/japan/consumer-confidence
    Son düzenleme : deniz43; 30-04-2020 saat: 08:07.

Güven Sak ve Fatih Özatay'ın Analizi

https://www.tepav.org.tr/upload/mce/...se_ne_olur.pdf

COVID-19 SALGINI BİR DEĞİL, BİR KAÇ ÇEYREK
    SÜRERSE NE OLUR?

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2020 yılı Mart ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %17,8 azalarak 13 milyar 422 milyon dolar, ithalat %3,1 artarak 18 milyar 813 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Mart ayında dış ticaret açığı %181,6 artarak 1 milyar 915 milyon dolardan 5 milyar 391 milyon dolara yükseldi

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre; 2020 yılı Mart ayında bir önceki aya göre ihracat %14,0, ithalat %2,9 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre ise; 2020 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ihracat %20,3 azalırken, ithalat %0,3 arttı.

Cok tesekkurler Deniz bey... aciklanan dış ticaret verileri bu hafta gündeme gelen kırmızı hat uygulamasını hatirlatiyor... bence bu kadar acık verilnesinin özellikle kur tarafında doguracagı baskı nedeniyle önlem alınmaya çalışıldı ..anladigim kadariyla imalat sanayii ithalata dayali oldugundan ve virüs nedeniyle ihracatimiz yara aldıgından motoru calistirmak icin marşa basmanın gaz vermenin sonucu olarak dış ticaret acıgı büyümüş...burada bir ikilem ortaya cikmiş gibi...ekonomiyi calıstirmak istedigimizde dış ticaret acigi artıyor ve en cok onem verdigimiz konu olan döviz kurunu zedeliyor.... ekonomiyi canlandirmamanın da ayrı bedelleri var üretim düsüyor gelirler vergiler azalıyor issizlik artiyor... görünen o ki gunu kurtarmalik tedbirlerden ziyade bu konular üzerine derinlemesine kafa yormamiz bir strateji oluşturmamiz gerekiyor... saygılar
    Son düzenleme : HATAKE; 30-04-2020 saat: 11:03.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 411/2106 İlkİlk ... 3113614014094104114124134214615119111411 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •