Sayfa 445/2112 İlkİlk ... 3453954354434444454464474554955459451445 ... SonSon
Arama sonucu : 16895 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Temel gelir konusu bana ilginç geldi. Avrupa birliği zor durumdaki italya ve ispanyayı kurtarmak için hibe para verirken. Onların bu parayı sosyal dengeyi korumak için kullanması, bu parayı vermek için kendi emeğinden fedakarlık eden başta kuzey ülkeleri olmak üzere almanya gibi ülkeleri rahatsız edecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Anca beraber kanca beraber
    ))
    Aslında eskiye dönüş mümkün
    Kaç renk var
    Mavi
    Laci
    Sarı
    Mor
    Kırnızı
    Yeşil
    Gri
    Turuncu
    Siyah
    Beyaz
    En büyük besiktaj
    Şimdi diyelim ispanyol Euro su turuncu
    Alman euro su mavi
    Hollanda evro su da yeşil
    Denklem şu
    1 mavi euro = 1.2 yesil Euro = 1.8 turuncu euro
    Buna göre yesyeni nizamnameler olcek
    Yoksa

2. Olcakla ölceğe çare bulaman

3. Evro bölgesi
    Hızlı bi şekilde

4. Vefat eyler
    La mort
    Yani

5. Ayrıyetten fransızçam olağanüstü ölçekte eyidir
    Yukarda şekil 2a 3c görüldüğü gibi

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hocam bir yerde de mantıklı, 1918 den sonra böylesi pandemi bir daha görülmedi, borsaların ve kapitalist sistemin tarihinde savaş, ekonomik kriz vb. Çok var ama pandemi yok pandemi olunca ne oluyormuş onu görüyor ve yaşıyoruz.

Hertz iflas etti. Bence bu şekilde kalıcı olarak yok olacak / daralacak olan sektörler hangileridir bunları da konuşabiliriz çünkü bence artık hayat asla eskisi gibi olamayacak.

Bu arada Ispanya da temel gelir konuşuyor, iş ara ya da arama çalış ya da çalışma belirli sosyoekonomik seviyenin altına her ay 440 euro para ödenecekmiş. Açıkçası pandemi fırsat oldu diye düşünüyorum bu tarz eğilimler uzun süredir vardı, sonuçlarının ilgili halkların tembelleşmesi / rakiplerine geçilmesi olacağını düşünüyorum.

Örneğin Hollanda bizden belki 15 bin mühendis aldı ( göçenlerin bazıları da bu aralar dönüyor ) aslında bu şu demek Hollandalı çocuklar mühendis olmayı istemiyor / hakir görüyor muslukçu olarak da aynı geliri elde ettiği için kasmıyor çaba göstermiyor. Bu insan doğasıdır. Bu tarz sistemlerin sürdürülebilir olmadığını düşünüyorum nacizane. Işin farklı bir boyutu, en iyi mühendis olsan 5000 euro maaş alacağın Avrupadan kaçan başarılı avrupalı mühendislerle sık sık Dubai, ABD gibi ülkelerde karşılaşmak mümkün, yani yetiştirse bile saçma sapan sistemleri yüzünden elde tutamıyor. Her iki durum da çok düşündürücü durumlardır ama Avrupa aynı kafa devam ediyor sonuçlarını da yaşamaya başlayacaklar bu gidişle. Tabi ki bizle kıyas yapmıyorum
    Yorumunuza katılıyorum.Pandemi geride kaldıktan sonra "yeni dünya'da" birçok şey,birçok alışkanlık ,davranış şekilleri,tüketim eğilimleri,işgücünün üretim prosesleri değişecek,farklı bir dünyada yola devam edeceğiz.Bu ,ülkeler arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilere de yansıyacak,dünyada ülkeler arasında kartlar yeniden dağıtılacak,yeni düzene uyum sağlayamayan ya da uyum sağlamakta geri kalan ülkelerin refah düzeyleri gerileyecek..

https://pbs.twimg.com/media/EZKkFUvU...jpg&name=small

Yukarıda Halık Bürümcekçi'nin tablosuna göre merkez bankası;Nisan ayında da kamu bankalar üzerinden 11.2 milyar dolar satış yapmış.Mart ayında 14.1 milyar dolar,Şubat ayında da 12.8 milyar dolar satış yapmıştı.Böylece Merkez Bankasının geçen yılbaşından Nisan ayı sonuna kadar kamu bankaları üzerinden yaptığı döviz satışı 38.1 milyar doları son 3 ayda olmak üzere 76.9 milyar doları buldu.

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://pbs.twimg.com/media/EZKkFUvU...jpg&name=small

Yukarıda Halık Bürümcekçi'nin tablosuna göre merkez bankası;Nisan ayında da kamu bankalar üzerinden 11.2 milyar dolar satış yapmış.Mart ayında 14.1 milyar dolar,Şubat ayında da 12.8 milyar dolar satış yapmıştı.Böylece Merkez Bankasının geçen yılbaşından Nisan ayı sonuna kadar kamu bankaları üzerinden yaptığı döviz satışı 38.1 milyar doları son 3 ayda olmak üzere 76.9 milyar doları buldu.
    özel sektör vadesi gelen borçlarını bu ortamda(resesyon) nasıl çevirecek önemli soru bu?????

Sayfa 445/2112 İlkİlk ... 3453954354434444454464474554955459451445 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •