Sayfa 453/2111 İlkİlk ... 3534034434514524534544554635035539531453 ... SonSon
Arama sonucu : 16881 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Durum bizim düşündüğümüzden daha kötü olabilir mi ?. V tipi toparlanan ekonomiye bu kadar para vermek atı çatlatır mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence kriz erken başladığı için krizi durdurmak için hemen para basmaya başladılar. ABD seçimlerine kadar idare etmeye çalışıyorlar gibi görüntü var. İşin gereğine göre önce krizin gelişip bitmesine ve sakat şirketlerin batmasına müsade etmek daha sonra muazzam parasal operasyonlar ile sağ kalan şirketleri kurtarmak gerekiyordu. İlk düğme yanlış iliklenmiş olabilir. Corona, işsizlik, yağma ve isyanlar derken verilerde manüplasyon ile gidiyor. Bakalım sonunda ne olacak

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Durum bizim düşündüğümüzden daha kötü olabilir mi ?. V tipi toparlanan ekonomiye bu kadar para vermek atı çatlatır mı ?

Valla virüs etkisi düşündüğümden uzun sürdü, üstüne protestolar...ekonomiler üç ay önce öngördüğümden daha olumsuz etkileniyor/etkilenecek...ama işin ilginç tarafı piyasanın tepki alımı beklediğimden çok daha fazla oldu..üç ay önce ben dahil kimse V tipi bir çıkış beklemiyordu borsalarda, V tipi çıkış oldu sayılır..belki daha da yükselecek.

Çok enteresan günler yaşıyoruz, büyük tecrübe oluyor...bu günlerde ayakta kalanlar, ileride borsalar açık olursa çok iyi paralar kazanırlar,..ama bu gidiş iyi de değil, büyük çalkantılar bizi bekliyor olabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Valla virüs etkisi düşündüğümden uzun sürdü, üstüne protestolar...ekonomiler üç ay önce öngördüğümden daha olumsuz etkileniyor/etkilenecek...ama işin ilginç tarafı piyasanın tepki alımı beklediğimden çok daha fazla oldu..üç ay önce ben dahil kimse V tipi bir çıkış beklemiyordu borsalarda, V tipi çıkış oldu sayılır..belki daha da yükselecek.

Çok enteresan günler yaşıyoruz, büyük tecrübe oluyor...bu günlerde ayakta kalanlar, ileride borsalar açık olursa çok iyi paralar kazanırlar,..ama bu gidiş iyi de değil, büyük çalkantılar bizi bekliyor olabilir.
    Nerede okudum hatırlamıyorum.
    Paradigma değişimi diyordu. Mevcut düzenin kurallarının artık işlemediği noktada paradigmayı değiştirmediğiniz takdirde eski taktiklerle yeni düzene uyum sağlayamayacağınız ve bunun sonunda yok olacağınız anlamına geliyor.
    Acaba biz zamanın gerisinde mi kaldık ?
    Ben hep sizin deyiminizle uç senaryolarda kalıyorum. Sizin makro tahminlerinizi biliyorum.
    Şunu sormak istiyorum
    bir senaryo yazsanız -siyasi gelişmelerin neden değil sonuç olduğunu kabulüyle- nasıl bir senaryo yazardınız.
    Elinizdekiler
    - ABD ve AB den bol para, çinde iç tüketime kayış, Türkiyede yabancı çıkışı ve dövizin kontrolsüz hareketine karşı önlemler ve aktif rasyosu , düşük turizm geliri.

Not: SPK ve BDDK kurallarına takılmadan

O egeli ben değilim

4. Bu abd verisinde ne oldu, Durum açıklığa kavuştumu acaba

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Turizm sektöründe ise almalar cok yüksekmiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Bu abd verisinde ne oldu, Durum açıklığa kavuştumu acaba

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Veri yanlış üstad.
    Pandemi dolayısıyla işsiz kalanları farklı bir gruba dahil etmişler.
    Bize altında patladı...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Nerede okudum hatırlamıyorum.
    Paradigma değişimi diyordu. Mevcut düzenin kurallarının artık işlemediği noktada paradigmayı değiştirmediğiniz takdirde eski taktiklerle yeni düzene uyum sağlayamayacağınız ve bunun sonunda yok olacağınız anlamına geliyor.
    Acaba biz zamanın gerisinde mi kaldık ?
    Ben hep sizin deyiminizle uç senaryolarda kalıyorum. Sizin makro tahminlerinizi biliyorum.
    Şunu sormak istiyorum
    bir senaryo yazsanız -siyasi gelişmelerin neden değil sonuç olduğunu kabulüyle- nasıl bir senaryo yazardınız.
    Elinizdekiler
    - ABD ve AB den bol para, çinde iç tüketime kayış, Türkiyede yabancı çıkışı ve dövizin kontrolsüz hareketine karşı önlemler ve aktif rasyosu , düşük turizm geliri.

Not: SPK ve BDDK kurallarına takılmadan

Zor konular, kafa yormak lazım...tatil modum bitince yazarım bir şeyler
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 453/2111 İlkİlk ... 3534034434514524534544554635035539531453 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •