Sayfa 511/2111 İlkİlk ... 1141146150150951051151251352156161110111511 ... SonSon
Arama sonucu : 16884 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    @deniz43 üstad dünki toplantıdan sonra 2008-2013 arası benzeri bir dönem oluşacak olabilir mi? virüs harici bir risk var mı?
    -Önceki dönemden farklı olarak , bu sefer parasal genişlemeye ilave olarak enflasyonist yansımaları daha yüksek olan mali genişlemeler de devreye sokulmuş durumda.
    -Aşının bulunup uygulanması veya etkin bir ilacın bulunması ile pandemi dönemi geri kaldığında;
    1)Hem kamu borçluluk oranları hem de özel sektör ve hane halkı borçluluk oranları ciddi oranda artmış olacak.Borçluluk oranlarının düşürülmesi için kemer sıkma programları uygulanması gerekecek.
    2)Pandemi döneminde iş yapma biçimleri değiştiğinden,evden ya da uzaktan çalışma yaygınlaşacak,,5g'nin de devreye girmesiyle robotların çalışma hayatında daha fazla yer almasıyla orta/uzun vadede ülkelerde işsizlik sorunu çözülmesi daha zorlaşacak,bu gelişmeler de hizmet sektörünü olumsuz etkileyecek.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    -Önceki dönemden farklı olarak , bu sefer parasal genişlemeye ilave olarak enflasyonist yansımaları daha yüksek olan mali genişlemeler de devreye sokulmuş durumda.
    -Aşının bulunup uygulanması veya etkin bir ilacın bulunması ile pandemi dönemi geri kaldığında;
    1)Hem kamu borçluluk oranları hem de özel sektör ve hane halkı borçluluk oranları ciddi oranda artmış olacak.Borçluluk oranlarının düşürülmesi için kemer sıkma programları uygulanması gerekecek.
    2)Pandemi döneminde iş yapma biçimleri değiştiğinden,evden ya da uzaktan çalışma yaygınlaşacak,,5g'nin de devreye girmesiyle robotların çalışma hayatında daha fazla yer almasıyla orta/uzun vadede ülkelerde işsizlik sorunu çözülmesi daha zorlaşacak,bu gelişmeler de hizmet sektörünü olumsuz etkileyecek.
    Aslında çok güzel bir noktaya parmak bastınız covid vakasının paradigma değişikliğine yol açması kaçınılmaz. Sizce bu sadece lokasyondan bağımsız iş görme seviyesinde mi kalır ?
    Diğer yanda bilgi güvenliği açısında evden çalışmanın ciddi soru işaretleri varken şu aşamada iyi bir sınav verilmiş gibi gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Bilgi güvenliği ile ilgili sunu çok net söyleyeyim. Adamını güvendin işe aldın elinde akıllı telefonla her gün geliyor. Ha bunu yapmış ha evden çalışmış bana göre hiç bir farkı yok, eger akıllı telefonu mesai süresinde adamin elinden almıyorsun bırak evden uzaktan çalışsın mis gibi.

Hırsız içeriden olunca işe hiç bir kapı kilit tutmaz istersen adamın her şeyini al başına da adam dik gider anlatır en kötü. Yani bu işin temeli güven, sonra önlem. Mesleki uzmanlığım olduğu için söylemek istedim
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Aslında çok güzel bir noktaya parmak bastınız covid vakasının paradigma değişikliğine yol açması kaçınılmaz. Sizce bu sadece lokasyondan bağımsız iş görme seviyesinde mi kalır ?
    Diğer yanda bilgi güvenliği açısında evden çalışmanın ciddi soru işaretleri varken şu aşamada iyi bir sınav verilmiş gibi gözüküyor.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bilgi teknolojilerindeki gelişmeler iş yerlerinin verimliliğini ve şirket karlılığını arttıracak bir takım imkanlar zaten sunuyordu ama uzun yılların yerleşmiş alışkanlıkları yeni iş proseslerine geçiş önünde bir engel oluşturuyordu. Şimdi pandemi sürecinde bu denenmiş oldu ve batı medyasında yayınlanan araştırmalara göre ilk bulgular evden ve uzaktan çalışmanın şirket verimliliklerinde ve karlarında artış şeklinde sonuçlara ulaşıldığını ifade ediyor.Bundan sonra 5G haberleşme teknolojilerine geçilmesiyle muhtemelen iş seyahatları da azalacak ,iş görüşmeleri ve toplantılarının çoğunluğu görüntülü konferans görüşmeler şeklinde gerçekleşecek. Bu süreçte başta ulaştırma ve yeme içme olmak üzere hizmet sektörüne yansımalar olacak.Iş yerleri için daha küçük ofis mekanları yeterli olacak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bilgi teknolojilerindeki gelişmeler iş yerlerinin verimliliğini ve şirket karlılığını arttıracak bir takım imkanlar zaten sunuyordu ama uzun yılların yerleşmiş alışkanlıkları yeni iş proseslerine geçiş önünde bir engel oluşturuyordu. Şimdi pandemi sürecinde bu denenmiş oldu ve batı medyasında yayınlanan araştırmalara göre ilk bulgular evden ve uzaktan çalışmanın şirket verimliliklerinde ve karlarında artış şeklinde sonuçlara ulaşıldığını ifade ediyor.Bundan sonra 5G haberleşme teknolojilerine geçilmesiyle muhtemelen iş seyahatları da azalacak ,iş görüşmeleri ve toplantılarının çoğunluğu görüntülü konferans görüşmeler şeklinde gerçekleşecek. Bu süreçte başta ulaştırma ve yeme içme olmak üzere hizmet sektörüne yansımalar olacak.Iş yerleri için daha küçük ofis mekanları yeterli olacak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İş konseptli şehir otelleri, lüks restoranlar ve şehir turizmi ciddi bir darbe alacak bu durumda.

O egeli ben değilim

6. Aynen öyle. Mesela iş için abd ye gidiyorum diyelim, orta duzey yönetici olarak yani business vb uçmuyorum, günlük 120 dolarlık max. Araç kiraliyorum filan. Orta duzey yerlerde yemek yiyorsun ( long horn, outback ayarında) adam başı en az bakin en az 5 bin $. İki tık ne konuşacaksan internetten konuş bitti gitti konferansları bile online yapıyorlar artık. Para bitmedi iş bitmedi ama yapılış şekli çok değişti ayak uyduran uyum sağlayan ayakta kalacak temel analizi hatalı olan gözlem yapamayan elenecek senelerce bekleyecek spek mpek vb muhabbeti yapacak.

Bu hafta araç denk geldi bir tane, yaklaşık 700 bine ama aylardır araç bulunamıyordu, alayım dedim satılabilecek tupras hissem vardi onu sattım bir yandan da krediye başvurdum ne kadar çeksem kar diye, pazartesi 1.09 olan faiz perşembe 1.25 e fırladı cok ciddi sıkılaşma mevcut muhtemelen para bitti banka da bin bir özür işte veremiyoruz edemiyoruz filan demeye başladı. Dedim tamam istemem. Araç da başka bir arkadaşın kredisinde sorun olduğu için bana kalacaktı! Yani ciddi sıkılaşma var bilginiz olsun. Sonucta arkadas krediyi ziraat ten 1.20 ile tekrar çekti aracı da o aldı ben de tupras ları geri aldım el elde baş başta bitirdik ben de bunu çözemiyorum 700 binlik araca adam diyor ki Ekim- Kasım da gelir. Bunun sebebi herkes TL nin çöp olduğunun farkında ve mümkün mertebe krediye girmeye çalışıyor. Piyasadan sizlere önemli gözlemler, deniz hocamın yazdıklarına tamamlayıcı olsun diye yazıyorum herkes dikkatli olsun derim.

Deniz hocama bir kez daha değerli bilgiler için teşekkür edeyim vesileyle.
    İş konseptli şehir otelleri, lüks restoranlar ve şehir turizmi ciddi bir darbe alacak bu durumda.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Olaya genel olarak bakarsak. Şubattan beri bu virüs var. Hizmet ulaştırma ve turizm sektörü en ağır darbeyi aldı. İlave olarak kısa yoldan işten çıkarmayi yasaklayip kredi musluğunu açtık. 900-1800 TL arası işsizlik yada kısa çalışma ödeneği ile ayakta kalamaz kimse mecbur kredi çekti çoğu. Ekime kadar ödeme yok. Sistem de bankaya birikim yapıp tasarrufu yaptıracağım bunu da banka kredi olarak geri verecek. Ben de birikim yoksa banka parsyi nasıl bulacak ya varlık yada döviz satacak. Ekim'de geri dönüşler de kayıp olur. İcraya versen bur sene den önce işleme alınmaz. Bu sorun uzmanlık gerektiren bir sorun. Nasıl çıkılır muamma. Zaten yabancı bunu gördüğü için Ekim'den önce satabildigini satacak.

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    deniz hocam ayrıca
    dolar indexi bu sinyalin çalışması ile
    90 desteğine kadar düşermi.?

deniz hocam 30 ağustos 2019 da yazmıştım.tam bir yıl önce
    sy 276

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,

şimdi.

Sayfa 511/2111 İlkİlk ... 1141146150150951051151251352156161110111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •