Sayfa 524/2105 İlkİlk ... 2442447451452252352452552653457462410241524 ... SonSon
Arama sonucu : 16834 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Yaklaşık 1 yıldır böyle zaten
    Deniz Hocam rakamları daha iyi takip ediyor. Süreci daha iyi biliyor
    İlk açık ne zamandı hatırlamıyorım. ahan ayvayı yedik dedim ama halen süreç devam ediyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    onlara oy verenler bunlarlı da hoşgörürler.
    ne yapacaktı derler.umurlarında olmaz.
    dinayet çıkar caizdir der .işbiter
    keşke savaşı yunan kazansaydı diyen adam.prim yaptı bu ülkede.
    Para bitti mi saadet biter. O dediğiniz kitle benim gözümde 1995’te refah partisinin %21 oy aldığı seçimdeki kitledir. Bu kitle başka partiye gitmez. Ama kalan kısım gayet güzel farklı partiye oy verir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu olay olduğu takdirde iktidarın bir daha seçim kazanması mümkün değildir.

Düzgün yapılan bir seçimle gideceğini düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Bundan sonra ya sürekli seçim kanunu değiştirilir, ya Suriyeliler vatandaş yapılır, ya mezardan oy kullananların sayısı artar, ya Doğu ve Güneydoğu da (kısmen de İç Anadolu'da) blok oy kullanımı artar, ya da elektronik oylama sahtekarlığı olur, vs vs vs....
    Yani, son İstanbul belediye başkanlığı seçimindeki gibi, hiç bir şey olmasa da bir şeyler olmuş denilerek, iktidar için olumsuz çıkan her oylamaya itirazlar gelecektir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yaklaşık 1 yıldır böyle zaten
    Deniz Hocam rakamları daha iyi takip ediyor. Süreci daha iyi biliyor
    İlk açık ne zamandı hatırlamıyorım. ahan ayvayı yedik dedim ama halen süreç devam ediyor
    Bankalarda bulunan DTH miktarı yaklaşık 230 milyar dolar desek, bu satış hızı ile ne kadar dayanır. Bence karamsar değil, aşırı derecede iyimseriz.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Para bitti mi saadet biter. O dediğiniz kitle benim gözümde 1995’te refah partisinin %21 oy aldığı seçimdeki kitledir. Bu kitle başka partiye gitmez. Ama kalan kısım gayet güzel farklı partiye oy verir.

Buna katılmıyorum. 2002 sonrasında eğitim sisteminin foseptiğe çevrilmesi, tarikatlara sonsuz alan açılıp beyinlerin yıkanması ile bu oran %30-35 bandına gelmiş durumda. Kaldı ki bu yüzde 30-35 ve bu oranın dışındaki küskünlerin de gidecekleri yer yine aynı zihniyetin yan kolu partiler (Babacan, Davutoğlu) olacağına göre çok da fazla bir şey değişmeyecektir, sadece çöküş süresi biraz artar, o kadar.

6. Koç hocam borsada sana takılıyorum ters indikator diye ( sevdiğimden) ama burada hakikaten ters indikatorluk yapmışsınız. %100 Demirel'in de dediği gibi tencere iktidar götürür. Dolarizasyon en yüksek olduğu illere bakın ne demek istediğimi anlarsınız. İş buralara giderse gitmiyorum ulan muhabbetine de girer mi girer tabi ama normal kosullar altında, hak etmediği refahı bu millete yasattigi için başta kalan mevcut iktidar bu refahı sunamadığı anda istenmemeye başlanır.

Halk malesef bilinçsiz ve her şeyi kendine hak goruyor ( self entitlement ) bu seçilen iktidardan çok daha büyük bir problem.

Mesela ana muhalefet vaat olarak asgari ücret artışını sunuyor. Iktidar da tutup artırıyor! Hatırlarsanız her şey böyle başladı. Al birini vur ötekine.

Ne zaman ki kalıcı olarak refah artisi için ulke olarak çok çalışmayı ve bunu nasıl basaracagini anlatan bir siyasi parti iktidar olur o zaman ulke için çok umutlu olurum. Su anki siyasi yelpazede tüm partiler halka nasıl daha iyi sadaka dagitacagi üzerine birbiriyle yarışıyor. Yani durumumuz o kadar kötü ki, alternatifimiz bile malesef yok.
     Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    onlara oy verenler bunlarlı da hoşgörürler.
    ne yapacaktı derler.umurlarında olmaz.
    dinayet çıkar caizdir der .işbiter
    keşke savaşı yunan kazansaydı diyen adam.prim yaptı bu ülkede.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bankalarda bulunan DTH miktarı yaklaşık 230 milyar dolar desek, bu satış hızı ile ne kadar dayanır. Bence karamsar değil, aşırı derecede iyimseriz.
    Bankalarda da o kasar döviz yok ki ülkeye döviz ithal etmiyoruz. Senelerdir cari açık veren bir.ülkede o kadar dolar ne arar.insanlar tl lerini dövize çeviriyorlar. Bankalar olmayan dövizleri satıyor defter üzerinde tl yi dövize çeviriyorlar. Yarın değil 230 milyar doları 30 milyarı istiyorız dese mudiler o rakam bile çıkmaz bankalardan
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Doğru Sv Dostum, 30 milyar dolar ancak çıkar. Ama bir düşün, dth 230 milyar dolar iken MBnin satışa devam edip, bankalarda vatandaşın ya da şirketlerin fiziki dolar talebine ilk olumsuz cevap geldiğinde bankaların önünde yaşanacakları. Sadece bir kıvılcım yeter.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bankalarda da o kasar döviz yok ki ülkeye döviz ithal etmiyoruz. Senelerdir cari açık veren bir.ülkede o kadar dolar ne arar.insanlar tl lerini dövize çeviriyorlar. Bankalar olmayan dövizleri satıyor defter üzerinde tl yi dövize çeviriyorlar. Yarın değil 230 milyar doları 30 milyarı istiyorız dese mudiler o rakam bile çıkmaz bankalardan

Grafik alıntıdır.

Sayfa 524/2105 İlkİlk ... 2442447451452252352452552653457462410241524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •