Sayfa 529/2111 İlkİlk ... 2942947951952752852953053153957962910291529 ... SonSon
Arama sonucu : 16887 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şu cümleye takıldım

“Türkiye kişi başı gelir 12 bin 500 dolarlardan bu yıl sonunda 8 bin 300 dolara düşmüş olacakâ€
    Kişi başı aylık 5187 lira yapıyor. böyle bir rakam mümkün mü ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Milli gelir hesabı öyle yapılmıyor, yani öyle eve giren yıllık para olarak çevirmeyin.

mehmet cengizin evine girenle ayhan53 ün evine giren gelir bir mi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Milli gelir hesabı öyle yapılmıyor, yani öyle eve giren yıllık para olarak çevirmeyin.
    Biliyorum.
    Sadece ortalama halk kitlesine baktığımızda,
    medyan (doğru ifade ediyorumdur umarım) değerin çok üstünde gibi geldi. Tabiki dağılımda çarpıklıklar var, ben gelire brüt olarak bakmıyorum bunlar da neden olmuş olabilir.

O egeli ben değilim

TCMB faiz kararı yarın 14.00'te açıklanacak.

Kurum/Banka Beklenti (%)
    ------------------------------------------
    Albaraka Türk 9.75
    Garanti Yatırım 8.25
    İnfo Yatırım 8.25
    Invest AZ 8.25
    Pariterium 8.25
    Investing.com 8.25
    Meksa Yatırım 8.75
    Tera Yatırım 8.25
    Spinn Danışmanlık 8.25
    Yatırım Finansman 8.25
    JP Morgan* 8.25

deniz hocam beklentiler bu yöndeymiş bende artış beklemiyorum
    artış olmazsa veya ne kadara kadar olan artışta piyasanın tepkisi olumsuz olur veya olumsuz olur mu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Milli gelirin %80 ini %20 yiyor diye kalmış aklımda, yaklaşık olarak. Halkın %80i çürük Hasan durumunda.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    TCMB faiz kararı yarın 14.00'te açıklanacak.

Kurum/Banka Beklenti (%)
    ------------------------------------------
    Albaraka Türk 9.75
    Garanti Yatırım 8.25
    İnfo Yatırım 8.25
    Invest AZ 8.25
    Pariterium 8.25
    Investing.com 8.25
    Meksa Yatırım 8.75
    Tera Yatırım 8.25
    Spinn Danışmanlık 8.25
    Yatırım Finansman 8.25
    JP Morgan* 8.25

deniz hocam beklentiler bu yöndeymiş bende artış beklemiyorum
    artış olmazsa veya ne kadara kadar olan artışta piyasanın tepkisi olumsuz olur veya olumsuz olur mu
    https://www.paraanaliz.com/2020/gunc...oymasin-51571/

Aşağıdaki sözler sıradan birine ait değil,AKP iktidarında tam 13 yıl Ekonomi Bakanlığı yapmış Ali Babacan'ın bugün Fox televizyonunda yayınlanan sözlerı:

"Esnaf dostlarıma enflasyonu soruyorum; yüzde 30, yüzde 40, yüzde 50 diyen var. Esnaf kendi alıp sattığı malın fiyatını bilir. TÜİK bu rakamı yüzde 11-12 açıklayınca, açıklanan bütün rakamlarla ilgili halkta şüphe oluşuyor. Yatırımcıda da “Bu devlet doğruyu söylemiyor, TÜİK doğru rakamı açıklamıyor, ben bu rakamlara güvenemiyorum”

Benim hesaplarıma göre de,gözlemlerime göre de hissedilen enflasyon en az %25.Merkez Bankası %8.25 politika faizini ne kadar arttırabilir ki, halk TL mevduata ilgi göstersin.Merkez Bankasının döviz mevduat sahiplerini ya da altın tercihi yapanları cezbedecek kadar bir faiz arttırımı mümkün değil, o zaman düşük sabit faizli tüketici kredileri ve devlet tahvillerinden bankalar büyük zarar yazar,ilave olarak da yükselen ticari faizler pandemi ortamında birçok firmayı kredi borcunu ödeyemez hale getirir.Bu nedenle merkez bankası ancak kozmetik amaçlı küçük bir faiz arttırımı yapabilir , o da yatırım tercihlerinde bir değişiklik yaratmaz.
    Merkez Bankasının ancak yapabileceğı , başarabilirse, algı yönetimi olabilir.Yani küçük bir faiz arttırımı yaparken, kararın açıklanmasıyla aynı anda birkaç milyar dolar birden satarak,piyasanın kararı çok olumlu karşıladığı algısını yaratmaya çalışabilir.Bir işe yarar mı...Etkisi kısa süreli olur,
    bir işe yaramaz.
    Neler yapılması gerektiğini önceki sayfalarda yazmıştım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Biliyorum.
    Sadece ortalama halk kitlesine baktığımızda,
    medyan (doğru ifade ediyorumdur umarım) değerin çok üstünde gibi geldi. Tabiki dağılımda çarpıklıklar var, ben gelire brüt olarak bakmıyorum bunlar da neden olmuş olabilir.

medyan ortanca demek...yani en küçükten en büyüğe sıralayıp ortadaki değeri almak.

milli gelir ise aritmetik ortalamadır..yani tüm gelir toplanır, tüm nüfusa bölünür.

gini katsayısı gelir dağılımındaki adaleti ölçer...0,4 lerdeyiz, abd ve meksika ile birlikte 40 oecd ülkesi arasında son üçte yer alıyoruz genelde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Bu albarakanın tahmini diğerlerinden yüksek
    Enteresan geldi bana

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 529/2111 İlkİlk ... 2942947951952752852953053153957962910291529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •