Sayfa 564/2114 İlkİlk ... 6446451455456256356456556657461466410641564 ... SonSon
Arama sonucu : 16906 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. İstenen 450-500 puan faiz arttırımı gelmezse tekrar agresif bir hareket olacak.
    Bu kadar volatil piyasa şartlarında iş adamı olarak kaça mal edip kaça satarım hesabını tutturmak mümkün değil.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,827
    Sn Canyon , MB hakkında Ben de deniz bey den çok şey öğrendim . Kendisine burada teşekkür ederim .
    MB Rezervi filan yok hatta borcu var . Deniz bey sık sık fotoğraf çekip paylaşıyor ben aşağıdaki tabloda fotoğrafları arka arkaya yapıştırarak film yaptım . Tablo tamamen formüllerden oluşuyor ve sonuçta Deniz beyin bulduğu değerler çıkıyor . Veriler de Merkez Bankasının ve hazinenin sitesinden alınıyor .
    İsterseniz benim tabloyu inceleyin geçmiş veriler de var sonuçların Grafik hali de .

Saygılar .

Dip NoT : Döviz bazı cell lerde serbest piyasadan alınmıştır deniz beyin değerleri ile küçük farklar göz ardı edilmelidir .
    Hatalı bir veri varsa söyleyin hemen düzeltirim .

Alıntı Originally Posted by CaNyoN Yazıyı Oku
    Sayın Deniz sizden öğrendik ilk bu olayı..

Gerçekten ülkenin hiç rezervi yok üstüne ekside mi ?

Yani şöyle diyim şuan borç morc rezerv ne kadar canli var burada.

90 milyar dolar borç morc altın dahil rezerv mi var ?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

CaNyoN Guest
    Bir seçim vs istifa olsa katar vs hatır gönül ile parayı bekletenler parasını geri isterse bunun altından kalkilamaz o zaman.

Her türlü bağlanmış her yer.

CaNyoN Guest
    Bu sebepler ilen bu düzen değişmez degisemez..

döviz altın cinsinden borçlarımız var ... bu nedenle şu an cebimizde biraz döviz altın olsa da eksiye düşüyoruz... yanılmıyorsam ülke olarak imalat sanayimizin yüzde 70 i dövize bağlı... üstelik enerji konusunda da dışa bağımlıyız... ülkemiz madenler bakımından yeterli değil hammaddeyi ithal ediyoruz...bu dezavantajlarımızı avantaja çevirebileceğimiz tek konu insan kaynağı... sürekli değişen eğitim sistemimizle onu da heba ediyoruz... yozlaşan kurumlar sektörler nedeniyle nesiller potansiyelini gerçekleştiremiyor
    düzen değişecek gibi gözükmüyor... zaten halkımız başta olmak üzere kimsenin değiştirmek istediğini de sanmıyorum... saygılar..
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Sabah kalktık ama,Pennsylvania'da oy sayımı sadece %88'e yükselmiş ve simülasyona uygun olarak da fark 2.9'a inmiş,Pennsylvania'da da muhtemelen Biden'ın kazanıp ,alacağı 20 delege ile seçiciler kurulunda rahat bir çoğunluk sağlayacağı gözüküyor.
    Michigan'da ise yine simülasyonlara uygun olarak ,Biden farkı 2.2 puana çıkartarak %48.1'e karşılık %50.3 ile kazandı.Tüm dünya medyası seçimi Trump kazandı diye yazarken ,bu forumda dün 14.57'de fark 4.6 puan Trump lehine iken Michigan'da Biden'ın kazanma ihtimali olduğunu sanırım ilk ben yazdım.

Simülasyonlara göre;Temsilciler Meclisinde demokratların 226-209 çoğunluk sağlayacağı gözükürken,Senatoda ise Cumhuriyetçiler 51-49 çoğunluk sağlayacak gibi gözüküyor.
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Dünyanın en büyük ekonomisi olması ve global piyasalar için merkez ülke olması nedeniyle piyasalar tarafından dikkatle takip edilen ABD seçimlerinde son durum:

-Georgia'da Biden postadan gelen oylarla arayı kapattı ve şu an itibariyle 1096 oy ile öne geçti,sayılmayan 9200 civarında oy kaldı,sayılacak posta ile gelen oyların çok büyük çoğunluğu Biden'a çıktığı için Biden Georgia'yı kazanarak 16 delegeyi almak üzere diyebiliriz.

-Nevada'da şu anda oyların %89'u sayılmış durumda ve Biden %0.9 puan ile önde,kalan 191 bin kadar posta ile gelen oy var,bunların 170 bin'i demokratların kalesi Clark County'den(Les Vegas'a ev sahipliği ev yapıyor),burada da Biden'ın kazanması ve 6 delegeyi alması muhakkak gibi gözüküyor.

-Pennsylvania'da şu anda oyların sayımının %95'i yapılmış ve sayıma gece nedeniyle ara verilmiş durumda. Postadan gelen oylarla 7.9 puanlık Trump lehine fark hızla eriyerek 0.3 puana düşmüş durumda ,burada da simülasyonum oyların %97'si açıldığında Biden'ın öne geçip seçimi kazanacağı ve 20 delegeyi hanesine yazacağı.

-North Carolina'da oyların %95'i sayılmış ve Trump 1.4 puan önde gidiyor.Simülasyonlar bu eyalette Trump'ın kazanacağı ve 15 delegeyi hanesine yazacağı şeklinde.

Şu an itibariyle, -simülasyonlara göre-, gözüken, 306 delege kazanarak Biden'ın gerekli 270 delege barajını geçerek başkanlığı kazandığı şeklinde.
    https://www.nbcnews.com/politics/202...d=election_nav

Geçen hafta yaptığım simülasyonların gerçekleşen sonuçları

ABD seçim sonuçları:

Başkanlık delege sayısı:

BİDEN:306
    TRUMP:232

SENATO

DEM:48
    CUM:50

Georgia'da Ocak ayında yapılacak 2 senatörlük ise muhtemelen 1+1 paylaşılacak ve sonuç 49'a,51 olacak.

TEMSİLCİLER MECLİSİ

DEM:224
    CUM:211

Başkanlık delege sayısı ve senato üyelerinde tam isabet,temsilciler meclisi üye sayısında 2 üye sapma olmuş.

Bu hafta borsa endeksinde sert yükselişi,döviz fiyatlarında ve tahvil faizlerinde sert düşüşü izah edecek bir hipotezim var ama doğruluğunun teyidi için Perşembe günü yayınlanacak merkez bankası verisinde yabancı yatırımcıların mal almadıklarını hatta mal sattıklarını görmek gerekiyor.
    Son düzenleme : deniz43; 14-11-2020 saat: 08:33.

https://www.paraanaliz.com/2020/siya...anlatti-53358/

Ahmet Takan Ankara'da zor haftanın perde arkasını anlattı

İnanılmaz gözüküyor ama, ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı ,Merkez Bankası rezervlerinin ne durumda olduğunu bilmiyormuş...

Sayfa 564/2114 İlkİlk ... 6446451455456256356456556657461466410641564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •