Sayfa 599/2109 İlkİlk ... 9949954958959759859960060160964969910991599 ... SonSon
Arama sonucu : 16866 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Bu icin karsilik ayrılmış olmasi iyi olmus... yine de unutmamakta yarar var ki 2008de bankalar hic bir ise yaramayan tasinmazlarin sahibi olup paralarini batırmıştı... bu yüzden tasinmaz teminatlarina cok da güvenmemek lazım diye dusunuyorum...
    Bir de mesela Allah korusun onumuzdeki surecte bir devaluasyonla karsilasirsak dolar bazinda taşınmazların degerleri dusecektir iyice...
    Dediginiz gibi pandemi mutlaka bitecektir ancak biz çin aşısından baska aşı alamadık ... onun da nisanda gelip gelmeyecegi belli degil henüz.... turizme bir kac yil cok güvenmemek gerekiyor gibi geliyor bana...
    belki de ben taşınmaz konusuna cok soğuk oldugum icin hep menkulü öne koyduğum için bu durum bana verimli gelmiyordur mutlu saglikli gunler dilerim saygılar
    Geçen sene avrupa pandemiyi bahane edip , turist yollamadı. Bu sene yunanistanın Türkiye karşıtı propagandaları ile aynı yolu izleyecekler diye düşünüyorum.
    Geçen sene Türkiye’ye turist yollamadılarda pandemi konusunda işe yarada mı ? Benim gözlemim bir işe yaramadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Şant Manukyan
    @SantManukyan
    Gunaydin, Irak dun dolar cipasini ayarladi, yani dinari devalue etti ve kuru 1190'dan 1450'ye cekti. Bir sure sonra daha fazla petrol pompalamak baskisi altinda da kalacaktir. Sosyal&siyasi olarak daha da karisacagini soylemek zor degil.

Petrol bir gün biterse buralar karışacak. Sınıra kalın bir duvar çekmek gerekiyor.

O egeli ben değilim

Almanya aşı takvimi fatih altaylı paylaşmış.

https://m.haberturk.com/yazarlar/fat...ramlama-mumkun

300 milyon doz aşı siparişi verdiği duyurulan Almanya’da ilk grup aşılanmaya Aralık sonunda başlayacak. Bu ilk grupta sayıları 5,6 milyonu bulan 80 yaş üstü vatandaşlar, 1 milyona yakın Yaşlı Bakımevi sakini, 1 milyon kadar yüksek risk altındaki sağlık çalışanı ve acil servis elemanları, ambulans şoförleri, 1,2 milyon kadar onkoloji hastası, organ nakli olmuş olanlar ya da organ nakli bekleyenler yer alacak.

Bu gruptaki toplam 8,6 milyon kişinin aşılarını Aralık sonu ile Nisan sonu arasında olması bekleniyor. 4 ayda 17,2 milyon doz aşı yapılacak.

Aralık 2021’den sonra bu grupların hiçbirinde yer almayan 45 milyon Alman vatandaşının aşılanmasını başlanacak.

O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    20 Kasım haftasında

-

*BİN 25 Kasım 2020 Çarşamba
    Dış varlıklar 675,665,112
    Dış yükümlülükler 44,556,604
    Bankalar döviz mevduatı 485,923,307
    Kamu döviz mevduatı 81,212,125
    NET DÖVİZ REZERVİ(TL) 63,973,076
    1USD 7.9558
    NET DÖVİZ REZERVİ(USD) 8,041,061
    Altın rezervi 27,780,010
    Swap ile merkez bankasına 62,887,000
    emanet gelen para

Swap hariç net rezerv(altın dahil) -54,845,939
    Swap hariç net rezerv(altın hariç) -82,625,948
    kasım sonundaki Deniz üstadın son güncellemesine göre, koskoca Türkiye Cumhuriyet Bankası'nın ya da namı diğer TCMB'nin net döviz rezervi sadece ve sadece 8 milyar USD.. üstelik altın ve bilanço-dışı işlemler ile birlikte..buna rağmen yabancı ilgisi ile birlikte USDTRY serbest düşüşünü sürdürmeye istekli..

öte yandan, 21.12.2020 tarihi itibariyle ise Net Rezerv-TL: 40.027.803; USD 7,65; Net Rezv 5.232.393 USD...

5 milyar dolar para ile 80 milyonluk dış açık ekonomisi çevirmek finans tarihine altın harflerle geçmemizi sağlayacak muazzam bir başarı olacak bana göre...artık tarihi kim yazar, bilemem
    ytd..

5.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    kasım sonundaki Deniz üstadın son güncellemesine göre, koskoca Türkiye Cumhuriyet Bankası'nın ya da namı diğer TCMB'nin net döviz rezervi sadece ve sadece 8 milyar USD.. üstelik altın ve bilanço-dışı işlemler ile birlikte..buna rağmen yabancı ilgisi ile birlikte USDTRY serbest düşüşünü sürdürmeye istekli..

öte yandan, 21.12.2020 tarihi itibariyle ise Net Rezerv-TL: 40.027.803; USD 7,65; Net Rezv 5.232.393 USD...

5 milyar dolar para ile 80 milyonluk dış açık ekonomisi çevirmek finans tarihine altın harflerle geçmemizi sağlayacak muazzam bir başarı olacak bana göre...artık tarihi kim yazar, bilemem
    kasanızda 5 lira parayla ki, bu parayı da kaldıraçlı borçlarla fonluyorsunuz, her ay 5 lira borç para bulabilmek anlamına geliyor bu (cari açık aylık ort. 5 milyar usd dersek)..

bu işe en kral hedge fonların bile şapka çıkaracağına emin olabiliriz
    ytd..

Sn Deniz
    Genel kanaat Türk lirasının çok değer kaybettiği, bu sene toparlamanın olacağı, dolarizasyonun tepe noktası olduğu yönündedir.
    Sizin sanırım adil değeriniz 8,5 idi.
    Şimdi tüm süreçte anlamadığım soru şu. İşsizlik yüksek, dükkanların bir kısmı kapalı, insanlar gelirsiz. Bu süreçte parasal genişleme olmadan nasıl çıkılacak (sizin daha önce bahsettiğiz kriterlerden ziyade sadece mali ve para politikaları ile nasıl çözülür hangi adımlar atılır) Parasal genişleme olursa TL nasıl değer kazanacak

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Deniz
    Genel kanaat Türk lirasının çok değer kaybettiği, bu sene toparlamanın olacağı, dolarizasyonun tepe noktası olduğu yönündedir.
    Sizin sanırım adil değeriniz 8,5 idi.
    Şimdi tüm süreçte anlamadığım soru şu. İşsizlik yüksek, dükkanların bir kısmı kapalı, insanlar gelirsiz. Bu süreçte parasal genişleme olmadan nasıl çıkılacak (sizin daha önce bahsettiğiz kriterlerden ziyade sadece mali ve para politikaları ile nasıl çözülür hangi adımlar atılır) Parasal genişleme olursa TL nasıl değer kazanacak

Sadece mali ve para politikalarıyla bu durumdan çıkmanın yolu yok,sadece günü kurtarmaya sorunları daha ileri vadeye taşıyan kozmetik uygulamalar söz konusu olabilir.Bu durumdan çıkmanın tek yolu, hukuktan eğitime Türkiye'yi avrupa birliği standartlarına taşıyan yapısal reformlar ile,bunun yanında çok iyi planlanmış üretim,istihdam,yatırım,ihracat ögelerini içeren uzun vadeli bir kalkınma programı oluşturmak ve yaratılacak "ülke hikayesi" ile on milyarlarca dolar doğrudan dış yatırım çekmek,istihdam ve üretim artışı sağlamak,yatırım yapan şirketlerin dünya çapındaki dağıtım ve bayi ağından faydalanarak ihracatı arttırmak,yeni teknolojilerle verimlilik artışı sağlamak bu suretle yüksek bir büyüme hızı yaratmakla ekonominin makro göstergeleri istikrar kazanabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Sadece mali ve para politikalarıyla bu durumdan çıkmanın yolu yok,sadece günü kurtarmaya sorunları daha ileri vadeye taşıyan kozmetik uygulamalar söz konusu olabilir.Bu durumdan çıkmanın tek yolu, hukuktan eğitime Türkiye'yi avrupa birliği standartlarına taşıyan yapısal reformlar ile,bunun yanında çok iyi planlanmış üretim,istihdam,yatırım,ihracat ögelerini içeren uzun vadeli bir kalkınma programı oluşturmak ve yaratılacak "ülke hikayesi" ile on milyarlarca dolar doğrudan dış yatırım çekmek,istihdam ve üretim artışı sağlamak,yatırım yapan şirketlerin dünya çapındaki dağıtım ve bayi ağından faydalanarak ihracatı arttırmak,yeni teknolojilerle verimlilik artışı sağlamak bu suretle yüksek bir büyüme hızı yaratmakla ekonominin makro göstergeleri istikrar kazanabilir.
    Sn deniz43 yazılarınızı ilgiyle takip ederim. Bu mecradaki donanımlı eşine az rastlanır kişilerden birisiniz. Teşekkürler.
    Merak ettiğim yukarda saydığınız bir özelliklere sahip bir ülkenden çok çok uzaktayız artık. Nasılsa evren genişledikçe galaksiler birbirinden uzaklaşıyorsa biz de yukardaki özelliklerden git gide uzaklaşıyoruz . Bu uzaklaşma daha nereye kadar devam eder acaba demeden edemiyorum. Saygılar, hürmetler.

Sayfa 599/2109 İlkİlk ... 9949954958959759859960060160964969910991599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •