Sayfa 634/2104 İlkİlk ... 13453458462463263363463563664468473411341634 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Hayır öyle algılamadım,sizin iyi niyetle ifade ettiğinizi biliyorum.Duruma açıklık getirmeye yönelik olarak,Pandemi döneminde benim söylediğim;"Pandeminin yarattığı ekonomik krizin en az 2008 ekonomik krizi kadar ağır olduğu ve 2008 krizi sırasında dow endeksinin geldiği 7000-8000 seviyelerinin 2020 yılı eşdeğerinin 14000-15000 seviyeleri olduğu,bu seviyelere inilirse uzun vadeli yatırım yapmak için çok iyi bir fırsat oluşacağı,herkese de bu fırsatı kullanmayı tavsiye ettiğimi ama gelmez ise de mevcut seviyelerden herhangi bir pozisyon almayacağımı" ifade etmiştim.Dow daha aşağı seviyelere inmedi ben de -daha önce yazdığım gibi- 2019 Kasım ayında ABD borsalarındaki yaklaşık 10 yıllık uzun vadeli pozisyonumu kapattıktan sonra ,o tarihten bu yana herhangi bir pozisyon açmadım.

ABD borsalarında büyük bir balon oluştuğu fikrini zaten bu başlıkta uzun bir süredir ifade ediyorum.18 Aralık tarihinde yazdığım yazıda da ABD borsalarının öncülüğünde dünya borsalarında Şubat ayı başından itibaren bir düzeltme beklediğimi yazmıştım.
    Sn. Deniz43

yaklaşık 14 ay olmuş abd borsalarından çıkalı...
    Portföy varlığınızı güvenli liman olarak nasıl değerlendirdiniz?

USD,EUR, TL ?
    Tahvil, banka mevduatı, arsa, ev ,antika... ???

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Sn. Deniz43

yaklaşık 14 ay olmuş abd borsalarından çıkalı...
    Portföy varlığınızı güvenli liman olarak nasıl değerlendirdiniz?

USD,EUR, TL ?
    Tahvil, banka mevduatı, arsa, ev ,antika... ???
    1 yıllık tahmini TL harcamam kadar likit fon+az miktarda altın+geri kalan kısmı ise dolar cinsinden tahvil ve banka mevduatı.

3. Yellen-ve-Biden
    Bugün..yapacakları..konuşmalar..piyasalara..ilk..s inyal..olacaği..için...önemli..olacak.
    Her..ikisinin..de..saati..belli..değil.sanırım..ne reye..baksam..göremedim..

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    Yellen-ve-Biden
    Bugün..yapacakları..konuşmalar..piyasalara..ilk..s inyal..olacaği..için...önemli..olacak.
    Her..ikisinin..de..saati..belli..değil.sanırım..ne reye..baksam..göremedim..
    https://www.wsj.com/articles/u-s-sto...ny-11611045783

Ms. Yellen is scheduled to speak before the Senate Finance Committee at 10 a.m. ET,

Yellen, ABD saati ile bugün saat 10: 00'da (T.S ile 18:00'de) Senato Finans Komitesi önünde konuşma yapacak.

Biden ise başkanlığı devir aldığında yarın ABD saati ile saat 12: 00'de (T.S ile 20:00'de konuşma yapacak)

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.wsj.com/articles/u-s-sto...ny-11611045783

Ms. Yellen is scheduled to speak before the Senate Finance Committee at 10 a.m. ET,

Yellen, ABD saati ile bugün saat 10: 00'da (T.S ile 18:00'de) Senato Finans Komitesi önünde konuşma yapacak.

Biden ise başkanlığı devir aldığında yarın ABD saati ile saat 12: 00'de (T.S ile 20:00'de konuşma yapacak)
    esasında söyleyecekleri belli, more stimulus, much more stimulus.
    ve piyasa bunu çoktan satın aldı bana kalırsa..

abd enflasyonunun seyrine ilişkin aşağıdaki linkteki gibi tahminler artmaya başladı.

https://fintrend.com/wp-content/uplo...ty-640x464.png
    ytd..

...:::vobelıt:::...

“Birleşmiş Milletler dünya gıda fiyat endeksi son 6 senenin en yüksek seviyesine geldi ve Mayıs 2020’den beri her ay yükseliyor.
    Soya fasulyesi fiyatları son altı yılın zirvesinde. Bakır son 8, demir ise son 9 yılın zirvesinde. Petrol fiyatları da son üç ayda yüzde 25 arttı. Küresel ekonomiler resesyondayken gördüğümüz artışların gevşek kalacak para politikaları ve özellikle ABD’de artarak devam edecek bütçe harcamaları sonrası hızlanacak olan büyüme ve artan talep ile tüketici enflasyonuna yansımaması bizce sürpriz olur. Bu hala azınlık görüşü de olsa yeni “bono kralı” lakaplı Jeffrey Gundlach’ın (DoubleLine Capital) kendi kullandıkları enflasyon modelinin Mayıs 2021’de enflasyonun yüzde 2,5-3 bandına yükseleceğini söylemesi bizce dikkat çekici. Hem lakabı bono kralı olduğu için yani işinin en önemli parçası enflasyonu doğru tahmin etmek olduğu için hem de “Bir şey olmaz bir şey olmaz” diyen sosyal medya fenomenlerinin aksine gerçek para hem de milyarlarca dolar değerinde portföy yönettiği için”

https://mobile.twitter.com/YKYatirim...30520207896582

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sn Deniz
    Önce eksi faiz, sonra enflasyon derken bu yabancı emeklilik fonlarının sonu ne olacak sizce.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Deniz kardeş. MB hâlâ swapa devam ediyor. TÜİK hala aynı tutum içinde. Damad kayınpeder mantığı hala devam ediyor. Biden RTE nin mektubuna cevap vermemiş. Telefonla da görüşmemis. Bundan sonra ki süreç dolar ve yönetim açısından nasıl olur

Sayfa 634/2104 İlkİlk ... 13453458462463263363463563664468473411341634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •