Sayfa 683/2101 İlkİlk ... 18358363367368168268368468569373378311831683 ... SonSon
Arama sonucu : 16808 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    U.S. 10 Year Treasury US10Y:U.S.
    RT Quote | Exchange
    Yield | 8:31 AM EST
    1.393%+0.029

U.S. 30 Year Treasury US30Y:U.S
    Yield | 8:33 AM EST
    2.264%+0.065

ABD uzun vadeli tahvilleri faizlerindeki yükseliş hızlanıyor,özellikle 30 yıl vadeliler kopacak izlenimi veriyor.

https://www.cnbc.com/quotes/US30Y
    Güne başlarken

RT Quote | Exchange
    Yield | 11:00 PM EST
    1.406%+0.017

2.273%+0.031
    Son düzenleme : deniz43; 25-02-2021 saat: 08:10.

...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Hazine 6 ayda bir %1.15 kupon ödemeli 49.2 ton (Hazinenin bir seferde en büyük borçlanması) altın borçlandı.2 sene önce 25 ton borçlanmıştı,şimdi vadesi gelince bu sefer 49 ton borçlanmış.Borçlanılan miktarın artmasında o günden bu yana altının %81 değerlenmesi+ %4 de faiz ödenmesi nedeniyle %88 maliyetin artması önemli rol oynuyor(Hazineden çıkış olmaması için).Tecrübeli bürokratlar "aman yurt içinde döviz ve altın cinsinden borçlanmayın" diye defalarca ikaz etmesine rağmen ,Hazine aynı hatayı yapmaya devam ediyor.Ama tabii,bu yanlış kararların faturası karar vericilerin kendi ceplerinden değil,halkın sırtından çıkıyor.
    https://m.youtube.com/watch?v=c8DruefkaWQ

Sn deniz affınıza sığınarak paylaşıyorum.
    Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,794
    Sn Deniz43

Merkezin mayıstan sonra döviz revevlerinde bir toparlanma mümkün mü ?
    12 Ocak - 17 Şubat arası bir kırılma noktası olabilir mi ?
    Bu tablo sonsuza kadar bu şekilde gitmeyeceğine göre nerede kırılma beklenir
    Bunun bir formülü var mıdır ?

Son düzenleme : Baygeorge; 25-02-2021 saat: 08:40.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Güne başlarken

RT Quote | Exchange
    1.406%+0.017

2.273%+0.031
    Deniz Hocam,

Fed baskani Powell'in faizleri uzun bir sure daha yukseltmeyecegiz aciklamasinin ardindan ABD tahvillerinde de geri cekilme beklemelimiyiz? Dun endeksler yine ciddi bir atak yaparak (ozellikle DJ30 endeksi) yine ben dahil bircok kisiyi terste birakti. Muhtemelen bu yukselisin etkisini bugun BIST'te de goruruz.

Yaklasik 6-7 ay once endekslerin dusecegi yonunde stratejimi kurmustum (nakite gecip, ufak capli short pozisyonlar acarak) ancak geldigimiz noktada artik bu stratejinin yanlis oldugunu artik kabullenme zamani geldi sanki

Ileriye yonelik olarak(kisa vade & uzun vade) dunya ekonomisi icin sizin dusunceleriniz nedir acaba?

Alıntı Originally Posted by cemo_car_rent Yazıyı Oku
    Deniz Hocam,

Fed baskani Powell'in faizleri uzun bir sure daha yukseltmeyecegiz aciklamasinin ardindan ABD tahvillerinde de geri cekilme beklemelimiyiz? Dun endeksler yine ciddi bir atak yaparak (ozellikle DJ30 endeksi) yine ben dahil bircok kisiyi terste birakti. Muhtemelen bu yukselisin etkisini bugun BIST'te de goruruz.

Yaklasik 6-7 ay once endekslerin dusecegi yonunde stratejimi kurmustum (nakite gecip, ufak capli short pozisyonlar acarak) ancak geldigimiz noktada artik bu stratejinin yanlis oldugunu artik kabullenme zamani geldi sanki

Ileriye yonelik olarak(kisa vade & uzun vade) dunya ekonomisi icin sizin dusunceleriniz nedir acaba?
    Sn deniz cevap vermeden önce bir ilave yapayım. Powell’ın konuşması sonunda emtia fiyatlarında düşüş başlamadıysa, enflasyon sorunu devam ediyor anlamına gelir. Sabit faiz ve yükselen enflasyonun sonu negatif reel faize gelmez mi ?

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    https://m.youtube.com/watch?v=c8DruefkaWQ

Sn deniz affınıza sığınarak paylaşıyorum.
    Merkez Bankası nasıl kar eder:

1)Sıfıra yakın maliyetle para basar,politika faizinden bankalara borç verir,buradan faiz kazancı elde eder.

2)Merkez Bankasının döviz ve altın rezervleri devalüasyon ile TL olarak değerlendiğinde bunlar satılırsa alım ve satım fiyatları arasındaki fark merkez bankasının karı olur.

Büyük oranlı bir devalüasyonu ve merkez bankasının rezervlerini eritmesini ve bunlarla elde edilen "sanal kazancı","büyük başarı" gibi gösteren bu videoyu ibretle izledim.Bu herhalde cahillik değil,kasıtlı olarak gerçek "çarpıtılmış".Merkez Bankasının kar etmesi ülke ekonomisi için olumsuzluğu ifade eder,zaten bu kar kağıt üzerinde elde edilen "gerçek olmayan" bir kardır.

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Sn Deniz43

Merkezin mayıstan sonra döviz revevlerinde bir toparlanma mümkün mü ?
    12 Ocak - 17 Şubat arası bir kırılma noktası olabilir mi ?
    Bu tablo sonsuza kadar bu şekilde gitmeyeceğine göre nerede kırılma beklenir
    Bunun bir formülü var mıdır ?

Merkez Bankasının döviz rezervlerinde kısa vadede bir toparlanma beklemiyorum.Bunun olabilmesi için sadece ekonomi için değil,hukuk ve eğitim alanlarında yapısal reformları da kapsayan ,kapsamlı bir üretim,yatırım,istihdam programının hayata geçirilmesini takiben yoğun doğrudan dış yatırım gelmesi ve güven ortamının oluşması ile yerlilerin de yatırımlarını yeniden arttırmaları ve yerli paraya dönüş ile olabilir.Muhtemelen yönetim son ana kadar "sözlü yönlendirme" ile durumu idare etmeye çalışacak,ancak bir ödemeler dengesi krizi olursa,-zorunlu olarak- bu operasyonu yapmaya ikna olacaktır.

Alıntı Originally Posted by cemo_car_rent Yazıyı Oku
    Deniz Hocam,

Hayır,Fed kısa vadeli faizleri kontrol edebilir,uzun vadeli faizleri piyasa belirler,zaten uzun vadeli faizleri de merkez bankaları belirlese piyasa diye bir şey kalmaz.Piyasa ise uzun vadeli faizi;kısa vadeli faizlerin üzerine+risk primi+enflasyon beklentileri ekleyerek belirliyor.Enflasyon beklentileri yükseldikçe de faizler yükseliyor.Dolayısıyla Powell'in sözlerinin bir etkisi olmaz,Fed politika faizinde bir değişiklik yapmasa da uzun vadeli faizler enflasyon beklentilerine göre hareket eder.
    Powell Salı senato'da ,dün de temsilciler meclisinde konuştu,borsalarda ciddi satış varken Salı günü borsaları "mavi boncuk " dağıtarak döndürdü,ama etkisi yarım gün sürdü,dün tekrar borsalarda satışlar geldi,dün de temsilciler meclisinde konuşarak yeniden borsaların yönünü durdurdu ama artık konuşmaları bitti,muhtemelen dünkü konuşmasının etkisi de kısa sürecek,borsalar yeniden satışa dönecek.Çünkü enflasyon beklentilerinde ve uzun vadeli faizlerde yükseliş devam ediyor.

1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin geçmesi enflasyon beklentilerini yükseltecektir.Özellikle asgari ücretin saatlik kademeli olarak 7.25 usd'dan 15 usd'a çıkarılması hem maliyet hem de talep enflasyonu tarafında etkili olacaktır.
    Tasarı yarın ya da Cumartesi temsilciler meclisinde oylanacak,senato'dan geçip onaylanması ise muhtemelen 15 mart civarında olacak.

https://en.as.com/en/2021/02/23/late...39_210574.html

Bu yıl dünyada baz etkisinin de desteğiyle, muhtemelen geçen yılın kayıplarının bir bölümünü telefi eden ortalama üstü bir ekonomik büyüme göreceğiz.Enflasyon ve faizlerde yükseliş,çok şişmiş dünya borsalarında ise ABD borsaları öncülüğünde bir düzeltme bekliyorum.

Sayfa 683/2101 İlkİlk ... 18358363367368168268368468569373378311831683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •