Sayfa 744/2103 İlkİlk ... 24464469473474274374474574675479484412441744 ... SonSon
Arama sonucu : 16823 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...-uyari-1821332

Var.İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali bankacılık sisteminde sorunlu kredi oranının yüzde 5'ler civarında olduğunu vurgularken, yakın izlemedeki kredilerin de yüzde 15'lerin üzerinde olduğunu söylemiş(Toplam kredilerin %20'si kabaca 3.6 trilyon TL kredinin %20'si 720 milyar TL ediyor,Ocak ayında yayınlanan son aylık rapora göre ise bankacılık sektörünün toplam öz kaynakları ise 605 milyar TL).Bir rakam telaffuz etmem doğru olmaz ama benim projeksiyonlarım çok daha yüksek oranda sorunlu kredi olduğunu gösteriyor.Adnan Bali'nin söylediği rakam BDDK genelgesiyle Haziran ayı sonuna kadar bazı kredilerin "sorunlu" ve "yakın izleme" kapsamına alınmamasından ilave olarak tekrar tekrar yeniden yapılandırılan ancak geri ödeme kabiliyeti olmadığı halde yüzdürülen kredilerin "normal krediler" kapsamında gözüküp,bilançolarda bu kredilere faiz işletilip kar ediliyormuş gibi gösterilmesinden kaynaklanıyor.

https://www.bddk.org.tr/ContentBddk/...vzuat_1059.pdf

Bankaların elinde geçen sene yüklü miktarda çok düşük faizlerden alınan Hazine tahvili ve geçen sene verilen çok düşük faizli kredilerden de hatırı sayılı yazacakları bir zarar da var Bankaların sermayeleri ;gerek batık kredilerden , gerek zarar yazan hazine tahvili ve düşük faizli kredilerden ciddi olarak erozyona uğrayacağı için sermaye arttırmaları gerekiyor.
    Sağolun var olun Sn. Deniz hocam.

Deniz Bey CDS'lerin daha artmasını bekliyor musunuz? Ebond almak için beklemek sizce daha mı mantıklı?
    Geçen sefer olduğu gibi kambiyo vergileri artması beklenmeli mi aynı döngüyü mü yaşayacağız tekrar. Haziran ayı geldiğinde batık krediler yüzdürülemeyecekse hayatımızda ne gibi değişiklikler olabilir? Hayatımız DARK dizisi gibi oldu sürekli döngü.
    Saygılarımla.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Sağolun var olun Sn. Deniz hocam.

Deniz Bey CDS'lerin daha artmasını bekliyor musunuz? Ebond almak için beklemek sizce daha mı mantıklı?
    Geçen sefer olduğu gibi kambiyo vergileri artması beklenmeli mi aynı döngüyü mü yaşayacağız tekrar. Haziran ayı geldiğinde batık krediler yüzdürülemeyecekse hayatımızda ne gibi değişiklikler olabilir? Hayatımız DARK dizisi gibi oldu sürekli döngü.
    Saygılarımla.
    CDS'lerde artışın devamını bekliyorum.Bence eurobond almak için ,500'li seviyeleri beklemeli.

Yeni dönem politikaları ile ilgili olarak ,bugün AKP kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında ipucu arayacağız.

Dün ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut 4 ayrı kanala çıktı. Arkada Türk bayrağı ve geçmişe göre çok kilo almış görüntüsüyle sosyal medyada baya bir konuşuldu.
    Dün ki söylemlerinden en ilginci yerlilerin 7.5 milyar dolar sattıklarını TL ye güvenin arttığını vurgulaması ilginçti.
    Onun bu yorumuna Bloomberg ten Mark Bentley nin twiti daha da can alıcıydı.
    "I guess he means state-run banks sold $7.5 billion of their customers' deposits?"
    Haftaya sanırım DTH lardaki son durumu görürüz. Ama son 2 gündür yapılanlar sanki daha önce 6, 6.5 ve 7 nin kırılmaması için şuan 8 TL de yapılıyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Dün ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut 4 ayrı kanala çıktı. Arkada Türk bayrağı ve geçmişe göre çok kilo almış görüntüsüyle sosyal medyada baya bir konuşuldu.
    Dün ki söylemlerinden en ilginci yerlilerin 7.5 milyar dolar sattıklarını TL ye güvenin arttığını vurgulaması ilginçti.
    "I guess he means state-run banks sold $7.5 billion of their customers' deposits?"
    Haftaya sanırım DTH lardaki son durumu görürüz. Ama son 2 gündür yapılanlar sanki daha önce 6, 6.5 ve 7 nin kırılmaması için şuan 8 TL de yapılıyor.
    There is so much uncertainty and speculation around Turkish Lira. So, for what it is worth, I would say market consensus is that $/TRY needs to revert back to AT LEAST the status quo ex ante, which is the 8.50 level that prevailed in early November before Agbal was appointed.

https://t.co/6cWgvdzLji

Yabancılar kısa vadede en az "8.5 TL" bekliyormuş.

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    yiğido 2015, 2017, 2021 hep aynı şeyleri söylüyor farklı bir şey beklememeli. çizgisi algı yaratmak üzere 2023 de de bakarsınız ... çok TL de kalın diyebilir belli olmaz

https://www.internethaber.com/yigit-...n-1772817h.htm

Yiğit Bulut, "Ağustos 2015'te ilk defa dolar 3 TL'nin üstüne çıktı. O gün tv de şunu demiştim: '3 TL üzerinde hareket anomalidir bulaşmayın TL enstrümanlarda kalın" dediğini anımsattı.

"Yani TL’de kalanlar TL’ye güvenenler dolara euroya hiç bulaşmayanlar bugün itibarıyla dolar alanlara göre çok daha karlı pozisyondalar" diyen Bulut şunları söyledi:

DOLARDA KALANLAR DAHA BÜYÜK ZARAR EDECEK

-Önümüzdeki günlerde dolar alanların veya dolar spekülasyonu yapınca elinde dolar kalanların çok daha büyük zarar ettiğini göreceğimiz günler geliyor gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    There is so much uncertainty and speculation around Turkish Lira. So, for what it is worth, I would say market consensus is that $/TRY needs to revert back to AT LEAST the status quo ex ante, which is the 8.50 level that prevailed in early November before Agbal was appointed.

https://t.co/6cWgvdzLji

Yabancılar kısa vadede en az "8.5 TL" bekliyormuş.
    Siz daha iyi bilirsiniz üstadım ama bu yanılmıyorsam Tim'in tweet'iydi o da bizim jölelinin dış minnak muadili söylediklerini ciddiye alamıyorum, faizi 30 yapalım gel gir desek 7.20 hedefli rapor bile yayınlar diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Siz daha iyi bilirsiniz üstadım ama bu yanılmıyorsam Tim'in tweet'iydi o da bizim jölelinin dış minnak muadili söylediklerini ciddiye alamıyorum, faizi 30 yapalım gel gir desek 7.20 hedefli rapor bile yayınlar diye düşünüyorum.
    Robin Brooks'ın tweet'i.(IIF'nin başekonomist'i)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. DTHlarda azalma olabilir normaldir, ama bu ekonomide işlerin düzeldiğini göstermez, beklentilerin olumluya döndüğünü göstermez. Sadece aniden kurlarda çok şiddetli bir çıkış oldu, karı cebe atanlar vardır, ben dörtte birini sattım mesela elimdekilerin. Ama niye sattım? Düşerse daha aşağıdan almak için ya da borsada çok ucuzlayan hisselerden alabilmek için.
    Şimdi bu aşamada doların aşağıya tekrar 7.5 ve altına gitmesi de çok zor, çünkü dolarını satanlar yerine koymak isteyecektir ya da 7 liradan yıldırım hızıyla önce 7.5 e sonra da 8'e çıkarken dolar alamayıp içinde kalanlar ve pusuda bekleyenler almak isteyecektir. Kısaca çok büyük talep gelecektir, o talebi kırmak için gerçekten çok büyük satışlar lazım. Bu sefer yabancı kaynak da bu kadar gelmeyeceğine göre dolar için en iyi senaryo buralarda piyasa soğuyana kadar oyalamak, sanırım bunu yapmaya çalışıyorlar. Fiyattan da belli zaten yeni barajı sekiz liraya kurdular.

Sayfa 744/2103 İlkİlk ... 24464469473474274374474574675479484412441744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •