Sayfa 774/2105 İlkİlk ... 27467472476477277377477577678482487412741774 ... SonSon
Arama sonucu : 16833 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    deniz hocam emeği,nize klavyenize sağlık. şu forumda milletin fanatiklik yaptığı insanlar vardır. kuzu gibi yada bu forumda yazıpta şu anda twiterda kendilerine sayfa açmış orada yazan kişiler bunların fanatikleri var borsa uçacak doalr kaçacak altın yuvarlanacak dedikçe şakşakçılıklarını yapıyorlar yaşa varol diyorlar. 20 yılın üstünde forumlarda yazar okurum şu forum dahil tüm borsa sitelerinde en aklı başında yazan en doğru bilgileri paylaşan kişsiniz. öngörülerinizde yanılma paylarınızda var ki o kadarda olsun. şu forumda bu topiği tek geçerim bide alicemal var ama o inatçı keçinin tekidir kendinden başkasıuna faydası yoktur ama klavyesi güzeldir onunda okutur kendini.

pek kimseye söylemediğim bir cümledir ama şu forumdaki en büyük şanslardan biride sizin burada yazmanızdır. hani yönetim imkan verse yazdığınız tüm emsajlara itibar puanı veridim.sağolun varolun
    Ben de nezaketiniz için size teşekkür ederim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Çekirdek ÜFE fiyatlarının bu denli arttığı ortamda, FED deki arkadaşlar hâla "bu enflasyon değil, geçici fiyat artışı" söylemiyle top çeviriyorlar. Acaba bunun enflasyon olmasını kabul etmeleri için gerekli oran nedir ? Yüzde 5 mi 10 mu yoksa TR enflasyon seviyesi gibi yüzde 40 mı ? Nasıl bir döneme geldik ya, bütün önemli kurumların ve devletlerin başında soytarılar var , 8 milyar insanla oyun oynuyorlar.
    Bugün bile bu rakamları 30-35 dk gecikmeli verdiler, şoka girdikleri için. Gelecek aylarda enflasyon her ay yüzde 1 artarsa bakalım nasıl açıklayacaklar

3.  Alıntı Originally Posted by L.Septimus Yazıyı Oku
    Çekirdek ÜFE fiyatlarının bu denli arttığı ortamda, FED deki arkadaşlar hâla "bu enflasyon değil, geçici fiyat artışı" söylemiyle top çeviriyorlar. Acaba bunun enflasyon olmasını kabul etmeleri için gerekli oran nedir ? Yüzde 5 mi 10 mu yoksa TR enflasyon seviyesi gibi yüzde 40 mı ? Nasıl bir döneme geldik ya, bütün önemli kurumların ve devletlerin başında soytarılar var , 8 milyar insanla oyun oynuyorlar.
    Bugün bile bu rakamları 30-35 dk gecikmeli verdiler, şoka girdikleri için. Gelecek aylarda enflasyon her ay yüzde 1 artarsa bakalım nasıl açıklayacaklar
    FED'in boyle soylemesinde ki en buyuk dayanagi cikti acigi. Bu sebepten oturu artan enflasyon olusacak cikti acigi ile sonecek diye dusunuyorlar.

Bende Sn Deniz gibi dusunuyorum. Var olan guclu talep belki pik yapacak bir donem ama onceki donemler kadar dusuk pik donemi kadar buyuk olmasada medyanlarin uzerinde olusacak ve ciktigi acigi bir sekilde talep enflasyonu olusturmasa da maliyet enflasyonu olusturacak ve bu UFE'den TUFE'ye (bizde ki acilimi ile) yansiyacaktir. ABD hapsursa dunyanin basina neler geliyor daha once tecrube etmistik degil mi?

ABD 10 yillik tahvil faizleri ~%1,5 seviylerine gerileme ihtimali olsada 2021 Q3/4 ~%2,60 olacagini dusunuyorum ve bu noktada FED topa girecek kisa vadeli tahvil stokunda azaltima gidecek uzun vadeli tahvil alimlarina baslayacaktir.

4. Powell belki de gelmis geçmis en kötü FED başkanı olarak yer alacak tarihin tozlu sayfalarında. 10 yıllıklar her zaman enflasyonun öncü göstergesi olmuş. Enflasyon beklentileri yukarı ise ,yaklaşık 0.20 baz puan yukarda, beklentiler aşağıda ise de aşağıda olmuştur. Tüfe 1.7 lerde ve baskıyla 1.60 ya tutuluyor 10 yıllıklar. Salı günü ise makas iyice açılacaktır. Tüfe beklentiler doğrultusunda 2.5 olduğunda 10 yilliklarinda minimum bu seviyelere yakın olması gerekir. Ama Fed al takke ver külah yine numarasını yapacaktır.

Alıntı Originally Posted by L.Septimus Yazıyı Oku
    Powell belki de gelmis geçmis en kötü FED başkanı olarak yer alacak tarihin tozlu sayfalarında. 10 yıllıklar her zaman enflasyonun öncü göstergesi olmuş. Enflasyon beklentileri yukarı ise ,yaklaşık 0.20 baz puan yukarda, beklentiler aşağıda ise de aşağıda olmuştur. Tüfe 1.7 lerde ve baskıyla 1.60 ya tutuluyor 10 yıllıklar. Salı günü ise makas iyice açılacaktır. Tüfe beklentiler doğrultusunda 2.5 olduğunda 10 yilliklarinda minimum bu seviyelere yakın olması gerekir. Ama Fed al takke ver külah yine numarasını yapacaktır.
    En kötü mortgage krizinin mimarı greenspan diye biliyorum. Ama amerika 200 senelik ülke geçmişte daha kötüleri vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    En kötü mortgage krizinin mimarı greenspan diye biliyorum. Ama amerika 200 senelik ülke geçmişte daha kötüleri vardır.
    245 yil.

4 Temmuz 1776.

...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    245 yil.

4 Temmuz 1776.
    1928 krizinde fed’in parasal genişleme ile krizin paniğe dönüşmesini engeleyebileceğine dair bir görüş vardı ama detayı bilemiyorum.

The Federal Reserve System was created on December 23, 1913, when President Woodrow Wilson signed the Federal Reserve Act into law. The system is composed of a central, independent governmental agency--the Board of Governors--in Washington, D.C., and 12 regional Federal Reserve Banks, located in major cities throughout the nation.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. 2020
    Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank, yenilediği sendikasyon kredisi ile Türkiye ekonomisine 675 milyon doların üstünde destek sağladı. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Libor+%2,50 ve Euribor+%2,25 olarak gerçekleşti. Bankanın sürdürülebilirlik performansı kriterlerini ekleyerek gerçekleştirdiği bu başarılı işlemine 18 ülkeden 35 banka katıldı.

2021
    Akbank uluslararası piyasalardan yaklaşık 560 milyon dolar karşılığı 246 milyon dolar ve 284 milyon euro olmak üzere iki dilimden oluşan 367 gün vadeli sendikasyon kredisi sağladı.

Akbank’tan KAP’a yapılan açıklamada kredinin toplam maliyetinin dolar ve euro kısımlar için sırasıyla Libor artı %2.25 ve Euribor artı %2 olduğu belirtildi.

Sn Deniz Hocam
    Tutar bir miktar artmış
    Bu sanırım güzel
    Faiz de artmış
    Normal sayılır mı

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 774/2105 İlkİlk ... 27467472476477277377477577678482487412741774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •