Sayfa 794/2103 İlkİlk ... 29469474478479279379479579680484489412941794 ... SonSon
Arama sonucu : 16818 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn deniz

Amerikalıların davranış modeli bizden farklı olabilir mi ? Sonuçta krediye kolay ulaştıkları için nakit birikim yerine krediyi tercih etmeleri olası değil mi

The statistic presents the share of households owning mutual funds in the United States from 1980 to 2019. In 2019, 46.4 percent of the households in the United States owned mutual funds.

The results of a survey conducted among more than 2,000 Americans revealed that 55 percent of the respondents held a regular savings account to save money for the retirement. The second most popular product used for retirement was 401(k) plan, indicated by 54 percent of the respondents

The homeownership rate in the United States amounted to 65.8 percent in 2020. The homeownership rate is the proportion of occupied households which are occupied by the owners.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Krediye kolay ulaştıkları doğru ama bir işe sahipseniz...Şimdi olduğu gibi,kriz dönemlerinde işsiz kalırsanız,bankada da bir birikiminiz yoksa çok zor durumda kalırsınız.Unutmayalım avrupa ve amerikada ,doğu toplumlarında olduğu gibi , ekonomik krizlerde aile ve akraba dayanışması yok,herkes kendi başının çaresine bakmak zorunda.ABD ortalama kişi başı gelirin 65 bin doların üzerinde olduğu zengin bir ülke ama sorun gelir dağılımının çok adaletsiz olması.Evet ,ABD'de vergi oranları yüksek olabilir ama unutmayalım ki,aracınızın bakım onarım masraflarından,diş bakımınıza,çocuklarınızın eğitim masraflarınızdan mobilya alımlarınıza kadar her türlü masrafınızı gelir vergisi beyannamesi verirken vergiden düşebiliyorunuz.Sonuçta ABD''de avrupada ve bizde olduğu gibi ülke çapında geçerli katma değer vergisi de olmadığı için gelirlerinden efektif olarak ödedikleri vergi bizden daha az.Bu yüzden vergilerin arttırılması ,gelirlerinden daha fazla vergi vermemek için yüksek gelirli kesimin muhtemelen tüketim harcamalarını arttırarak ekonominin büyümesine,üretime ve istihdam artışına da katkı sağlayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Krediye kolay ulaştıkları doğru ama bir işe sahipseniz...Şimdi olduğu gibi,kriz dönemlerinde işsiz kalırsanız,bankada da bir birikiminiz yoksa çok zor durumda kalırsınız.Unutmayalım avrupa ve amerikada ,doğu toplumlarında olduğu gibi , ekonomik krizlerde aile ve akraba dayanışması yok,herkes kendi başının çaresine bakmak zorunda.ABD ortalama kişi başı gelirin 65 bin doların üzerinde olduğu zengin bir ülke ama sorun gelir dağılımının çok adaletsiz olması.Evet ,ABD'de vergi oranları yüksek olabilir ama unutmayalım ki,aracınızın bakım onarım masraflarından,diş bakımınıza,çocuklarınızın eğitim masraflarınızdan mobilya alımlarınıza kadar her türlü masrafınızı gelir vergisi beyannamesi verirken vergiden düşebiliyorunuz.Sonuçta ABD''de avrupada ve bizde olduğu gibi ülke çapında geçerli katma değer vergisi de olmadığı için gelirlerinden efektif olarak ödedikleri vergi bizden daha az.Bu yüzden vergilerin arttırılması ,gelirlerinden daha fazla vergi vermemek için yüksek gelirli kesimin muhtemelen tüketim harcamalarını arttırarak ekonominin büyümesine,üretime ve istihdam artışına da katkı sağlayabilir.
    Sn deniz43,

Bir şeyi anlamadım ve öğrenmek için soruyorum.

ABD'de mobilya alımları gibi her türlü masrafınızı gelir vergisi beyannamesi verirken vergiden düşebiliyoruz demişsiniz. Buna ek olarak katma değer vergisi de ABD'de yok.

Bir hesap döneminde elde ettiğim gelire göre ödemem gereken vergi örneğin 10k $ olsun. Hesap döneminin son bir kaç gününde 10k $ tutarında mobilya alırsam hiç vergi vermeyecek miyim?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn deniz43,

ABD'de mobilya alımları gibi her türlü masrafınızı gelir vergisi beyannamesi verirken vergiden düşebiliyoruz demişsiniz. Buna ek olarak katma değer vergisi de ABD'de yok.

Bir hesap döneminde elde ettiğim gelire göre ödemem gereken vergi örneğin 10k $ olsun. Hesap döneminin son bir kaç gününde 10k $ tutarında mobilya alırsam hiç vergi vermeyecek miyim?
    Beyan ettiğiniz gelirden düşüyorsunuz vergiden değil..

4. Goldman dünkü endeksler/pariteler/US10Y için 3/6/12 aylik beklentileri

https://hizliresim.com/4ra7p8

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn deniz43,

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Beyan ettiğiniz gelirden düşüyorsunuz vergiden değil..
    Düzeltme için teşekkür ederim, sehven "gelirden" yerine "vergiden" yazmışım.Tabii ki "gelirden" düşülüyor olmalı.Bir de ABD vergi sisteminde "alternatif minimum kişisel gelir vergisi" uygulaması var. Ülkemizde de bir süre uygulanan Hayat Standardı Esası'na benzeyen ve 1969 yılında başlanılan bu uygulama ile her ne kadar yapılan harcamalar gelirlerden düşülerek beyanname hazırlansa da ,mükelleflerden minimum tutarda da olsa bir vergi toplanması amaçlanmıştır.

https://www.cnbc.com/2021/04/28/bide...ndroidappshare

Biden to unveil $1.8 trillion plan for children and families - here's what's in it

2 trilyon dolarlık alt yapı yatırımları paketinden sonra,bu sefer de çocuklara ve ailelere yönelik yatırımlar konusunda 1.8 trilyon dolarlık bir paket daha.

Beyaz Saray, on yılda yaklaşık 1 trilyon dolarlık yatırım ve 800 milyar dolarlık vergi kredisi içeren yeni yasa teklifindeki harcamaların, 15 yıl içinde kısmen zengin Amerikalılar tarafından ödenen vergi miktarını artırarak tamamen karşılanacağını ifade etti.
    Son düzenleme : deniz43; 28-04-2021 saat: 14:15.

GÜNDEM:

T.S ile21:00:Fed kararının açıklanması

T.S ile 21.30:Fed başkanı Powell'ın karar sonrası basın toplantısı ve soruları cevaplandırması

21:00(T.S ile 04:00):ABD Bakanı Biden'ın Kongre ortak oturumunda ilk 100 günde yapılanları ve önümüzdeki günlerde yapılması planlanan işleri açıklayan konuşması

https://edition.cnn.com/2021/04/28/p...day/index.html

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 794/2103 İlkİlk ... 29469474478479279379479579680484489412941794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •