Sayfa 799/2112 İlkİlk ... 29969974978979779879980080180984989912991799 ... SonSon
Arama sonucu : 16892 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Acemi Ekonomi Yönetimi'ninin çek ibraz zorunluluğunu Mayıs ayı sonuna kadar ertelemesi piyasada kilitlenme yarattı, diye yazmışsınız Sayın Deniz 43. Memeleket uçuşa hazırlanıyor veya deyimiyle yeni bir şahlanış dönemine giriyoruz.

Acemi değil, topçu o topçu Alpay yapmış efendim. O vermiş kanun teklifini gece 8 arkadaşıyla..

Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Acemi Ekonomi Yönetimi'ninin çek ibraz zorunluluğunu Mayıs ayı sonuna kadar ertelemesi piyasada kilitlenme yarattı, diye yazmışsınız Sayın Deniz 43. Memeleket uçuşa hazırlanıyor veya deyimiyle yeni bir şahlanış dönemine giriyoruz.

Acemi değil, topçu o topçu Alpay yapmış efendim. O vermiş kanun teklifini gece 8 arkadaşıyla..
    Önceden bakanlıkların kanun tasarısı taslağı hazırlama yetkisi, uygulamada böyle bir yöntem vardı.
    Yeni sistemde/dönemde ise yukarının istediği düzenlemelerin teknik çalışmasını yine çoğunlukla bakanlıklar hazırlıyor, oluşan metin vekillerin imzasıyla teklif haline geliyor. Çoğu zaman neye imza attıklarını bile bilmiyorlar.
    Onlarca kez tanık oldum, yaşadım. Son şekli verilmiş metin, isimleri önceden bildirilen vekillerin adı yazılmış olarak imzaya hazır hale getirilir ve birkaç saatte imzalar tamamlanır.
    Bu sefer de onlara verilmiştir imza görevi.

3. Warren buffet da dunku konusmasinda yukselen fiyatlara ve enflasyon tehdidine dikkat cekmis. Bu arada vakti olanlara 3,5 saatlik konusmanin tamamini izlemesini tavsiye ederim

https://finance.yahoo.com/news/warre...220539307.html

SM-G965F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Abartmış, ABD'de enflasyon olmaz, olsa da enflasyonu yurt dışına ihraç eder. ABD'nin derdi tüm dünyanın derdi. Model felan çok uğraşmaya gerek yok. Olacağı biteceği %4.
    Her bi bokologsun sen ya
    her topiğe girip ipe sapa gelmez iktisadi teoriler üretiyorsun
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Her bi bokologsun sen ya
    her topiğe girip ipe sapa gelmez iktisadi teoriler üretiyorsun
    Dostum o senin görüşün. Ben de aynısını senin için düşünüyorum. Başkalarına saygı duymayı öğreniver. Bak biz teorilerine saygı duyuyoruz.
    Beğenmiyorsan bloklamak senin tercihin.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

TUİK'e göre:

Tüketici Fiyat Endeksi, Nisan 2021

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %17,14, aylık %1,68 arttı

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Nisan 2021

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %35,17, aylık %4,34 arttı

ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi Nisan ayında %2.62 arttı.

Böylece ENAG'ın ölçtüğü enflasyon,Eylül başından Nisan sonuna 8 aylık dönemde %27.26,yıllıklandırılmış olarak ise %43.56 arttı.

https://enagrup.org/bulten/2021NisanBulten.pdf?v1

Sayfa 799/2112 İlkİlk ... 29969974978979779879980080180984989912991799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •