Sayfa 804/2104 İlkİlk ... 30470475479480280380480580681485490413041804 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Montana, Benzeri Görülmemiş İşçi Sıkıntısına Karşı, İşsizlik Yardımlarını İptal Eden İlk Eyalet.
    .
    "Trilyonlarca Biden yardımı, potansiyel işçileri kazançlı bir iş aramaya değil, arkasına yaslanıp bir sonraki teşvik edici çeki almak için beklemeye teşvik ediyor."
    .
    "NFIB tarafından ankete katılan küçük işletmelerin çarpıcı% 91'i, son üç ayda iş bulma başvurusu için çok az sayıda kalifiye başvurusu olduğunu veya hiç başvurmadığını söyledi."
    .
    https://www.zerohedge.com/markets/mo...orker-shortage

Güney Carolina, Tüm Tamamlayıcı İşsizlik Yardımı Programlarını Sonlandırırken Montana'yı Takip Etti.
    .
    “Güney Carolina'nın işletmeleri, COVID-19 salgınının mali etkisinin yükünü çekti. Vali McMaster, "Hem büyük hem de küçük ve ağırlama, turizm, imalat ve sağlık sektörlerindekiler de dahil olmak üzere ayakta kalan işletmeler, şimdi benzeri görülmemiş bir işgücü sıkıntısı ile karşı karşıya."
    .
    “Bu işgücü sıkıntısı büyük ölçüde, federal hükümetin talep sahiplerine eyalet işsizlik yardımlarının yanı sıra sağladığı ek işsizlik ödemelerinden kaynaklanıyor. Çoğu durumda, bu ödemeler işçinin önceki maaş çeklerinden daha fazladır. Salgının en yüksek olduğu dönemde savunmasız ve yerinden edilmiş kişiler için kısa vadeli bir mali yardım olması amaçlanan, tehlikeli bir federal hakka dönüştü, işçileri işyerine dönmeye teşvik etmek yerine evde kalmaya teşvik ediyor. "
    .
    https://www.zerohedge.com/economics/...yment-programs

Deniz hocam,

Chip sıkıntısı, tedarik zincirinde bozulma, emtia fiyatlarında yükselişler, bir öyle bir böyle açıklamalar yapan Yellen, bunları şimdilik fiyatlamayan/fiyatlayamayan ABD10 yıllıklar....

Bu konularda, geçmiş değerlendirmelerinize ilave edeceğiniz yorumunuz var mı ?

Saygılarımla,
    Sadece sesli düşünüyorum ! Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.cnbc.com/2021/05/06/fed-...ndroidappshare

Fed warns about potential for 'significant declines' in asset prices as valuations climb

Fed, değerlemeler yükseldikçe, varlık fiyatlarında potansiyel 'kayda değer düşüşler' konusunda uyardı
    Sn. Deniz Bey,

Haziran ayı gibi 8,50 civarı fair value hedef değerinizi koruyor musunuz? beklentilerinizde değişiklik var mı? Bist de geçilemeyecek hedef değerleriniz tutarlılığını koruyor yeni öngörüleriniz var mı?

Ayrıca yellen'in enflasyon açıklaması sonrası altın biraz geri çekildi ama sonra tekrar sözüm yanlış anlaşıldı gibi tavır alınca akabinde kayıplar toparlandı, bu durumda sizin bahsettiğiniz enflasyonun gelişi ve kalıcı olacak olması konusunda piyasanın kulaklarına bir kar suyu da kaçmış oldu. Emtia (altın ve gümüş) ile ilgili de yorumunuzu alabilir miyiz?

Engin bilginizle bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim, her msjınız takdirlik ama sıkıcı olmaması adına msjlarınızı teşekkür ile yanıtlayamıyoruz. Forum adına çok değerlisiniz.

Saygılarımla.

3. Ons ve eur/usd deki bu coşku bakalım tarım dışı istihdam verisinden sonra da devam edecek mi

Sayın deniz43 dostum,
    Gelişmiş ülkeler faiz artışına başlarsa neye yatırım yapmak gerekir:
    1) Altın olmaz bence,
    2) ABD tahvili olmaz,
    3) Türkiye Eurondu (bilemiyorum)
    4) Döviz (olur ama getiri yok, faizi çok düşük)
    5) ABD borsası (bence çöker)
    6) TR borsası (bence çöker)
    Yukarıda yanlışım yoksa nereye kaçalım?
    Not: Tek tek soruları cevaplamana hayranım üstad, daim rast gelsin.
    Son düzenleme : Market Soul; 07-05-2021 saat: 13:06.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by logic Yazıyı Oku
    Montana, Benzeri Görülmemiş İşçi Sıkıntısına Karşı, İşsizlik Yardımlarını İptal Eden İlk Eyalet.
    .
    "Trilyonlarca Biden yardımı, potansiyel işçileri kazançlı bir iş aramaya değil, arkasına yaslanıp bir sonraki teşvik edici çeki almak için beklemeye teşvik ediyor."
    .
    "NFIB tarafından ankete katılan küçük işletmelerin çarpıcı% 91'i, son üç ayda iş bulma başvurusu için çok az sayıda kalifiye başvurusu olduğunu veya hiç başvurmadığını söyledi."
    .
    https://www.zerohedge.com/markets/mo...orker-shortage

Güney Carolina, Tüm Tamamlayıcı İşsizlik Yardımı Programlarını Sonlandırırken Montana'yı Takip Etti.
    .
    �Güney Carolina'nın işletmeleri, COVID-19 salgınının mali etkisinin yükünü çekti. Vali McMaster, "Hem büyük hem de küçük ve ağırlama, turizm, imalat ve sağlık sektörlerindekiler de dahil olmak üzere ayakta kalan işletmeler, şimdi benzeri görülmemiş bir işgücü sıkıntısı ile karşı karşıya."
    .
    �Bu işgücü sıkıntısı büyük ölçüde, federal hükümetin talep sahiplerine eyalet işsizlik yardımlarının yanı sıra sağladığı ek işsizlik ödemelerinden kaynaklanıyor. Çoğu durumda, bu ödemeler işçinin önceki maaş çeklerinden daha fazladır. Salgının en yüksek olduğu dönemde savunmasız ve yerinden edilmiş kişiler için kısa vadeli bir mali yardım olması amaçlanan, tehlikeli bir federal hakka dönüştü, işçileri işyerine dönmeye teşvik etmek yerine evde kalmaya teşvik ediyor. "
    .
    https://www.zerohedge.com/economics/...yment-programs

Deniz hocam,

Chip sıkıntısı, tedarik zincirinde bozulma, emtia fiyatlarında yükselişler, bir öyle bir böyle açıklamalar yapan Yellen, bunları şimdilik fiyatlamayan/fiyatlayamayan ABD10 yıllıklar....

Bu konularda, geçmiş değerlendirmelerinize ilave edeceğiniz yorumunuz var mı ?

Saygılarımla,
    Önceki öngörülerimde bir değişiklik yok.Haziran sonuna kadar bu ay ve gelecek ay ABD'de toplam 2 milyonun üzerinde istihdam artışı ,gelecek ay yıllık %4 'ü aşan enflasyon,%2.5' ü test eden ABD 10 yıllık Hazine tahvil faizi ve yükselen dolar endeksi ve borsalarda küresel ölçekte kâr satışları ve usd/TL'de 9'lu seviyeler beklentimde bir değişiklik yok.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Sn. Deniz Bey,

Haziran ayı gibi 8,50 civarı fair value hedef değerinizi koruyor musunuz? beklentilerinizde değişiklik var mı? Bist de geçilemeyecek hedef değerleriniz tutarlılığını koruyor yeni öngörüleriniz var mı?

Ayrıca yellen'in enflasyon açıklaması sonrası altın biraz geri çekildi ama sonra tekrar sözüm yanlış anlaşıldı gibi tavır alınca akabinde kayıplar toparlandı, bu durumda sizin bahsettiğiniz enflasyonun gelişi ve kalıcı olacak olması konusunda piyasanın kulaklarına bir kar suyu da kaçmış oldu. Emtia (altın ve gümüş) ile ilgili de yorumunuzu alabilir miyiz?

Engin bilginizle bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim, her msjınız takdirlik ama sıkıcı olmaması adına msjlarınızı teşekkür ile yanıtlayamıyoruz. Forum adına çok değerlisiniz.

Saygılarımla.
    -usd/TL'deki 8.5 TL "Fair value" değeri yazdığım tarih itibariyle geçerli idi,Türkiye'de yüksek enflasyon olduğu için "fair value" değerini koruması için paritenin her ay bölgeler arası enflasyon farkları kadar ayarlanması gerekir.Ama yine önceki yazılarımda dolar endeksinin ABD benchmark kağıtlarındaki faiz artışına bağlı olarak yükselmesini beklediğimi,bu durumda TL'nin Haziran ayında fair value değerinin altına inip , 9'lu seviyeleri görebileceğini yazmıştım.

-Bist için 6 aylık bir tahmini 18 Ocak tarihinde yapmıştım,4 aya yakın bir zaman geçti öngürümdeki seviyelerde kalmaya devam ediyor.6 ay dolunca yeni bir değerlendirme yapabiliriz.

-Altın için hep aynı şeyi söylüyorum.Altın fiyatında ABD 10 yıllık tahvil faiziyle ters bir orantısı var,bu konuyu analiz eden bir yazıyı burada paylaşmıştım.Eğer ABD'de enflasyon zıpladığı halde 10 yıllık tahvil faizleri negatif bölgede kalırsa o zaman altın ve değerli metallerin yükselmesi beklenir.

Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Sayın deniz43 dostum,
    Gelişmiş ülkeler faiz artışına başlarsa neye yatırım yapmak gerekir:
    1) Altın olmaz bence,
    2) ABD tahvili olmaz,
    3) Türkiye Eurondu (bilemiyorum)
    4) Döviz (olur ama getiri yok, faizi çok düşük)
    5) ABD borsası (bence çöker)
    6) TR borsası (bence çöker)
    Yukarıda yanlışım yoksa nereye kaçalım?
    Not: Tek tek soruları cevaplamana hayranım üstad, daim rast gelsin.
    Faizler reel bölgeye geçerse,bir süre rezerv para cinsinden kısa vadeli mevduat veya tahvilde beklenip,eğer borsalar sağlam bir düzeltme yapıp,üzerindeki köpük alınırsa seçici olarak hisse senetlerine girilebilir.Yani büyük ölçüde nakite yakın pozisyonda kalınıp fırsat kollanabilir.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Faizler reel bölgeye geçerse,bir süre rezerv para cinsinden kısa vadeli mevduat veya tahvilde beklenip,eğer borsalar sağlam bir düzeltme yapıp,üzerindeki köpük alınırsa seçici olarak hisse senetlerine girilebilir.Yani büyük ölçüde nakite yakın pozisyonda kalınıp fırsat kollanabilir.
    Teşekkürler üstad.
    Emtia (petrol, gümüş, bakır) da çöker mi?
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 804/2104 İlkİlk ... 30470475479480280380480580681485490413041804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •