Sayfa 842/2114 İlkİlk ... 34274279283284084184284384485289294213421842 ... SonSon
Arama sonucu : 16909 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Katkılarınız ve bilginin teşekkür ederim. Ne kadarlık bir hacimden bahsediyoruz bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sağlıkla,

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Altın yatırımı yapanların dikkatine;

https://pbs.twimg.com/media/EyjbUelW...jpg&name=small

Eğer pandemi nedeni ile takvim ertelenmez ise BASEL III kriteleri gereği,Avrupa'da10 gün sonra, 28 Haziran'dan itibaren;Bankalar değerli madenlerle alakalı türev ve benzeri kontratlar satarken kasalarında, ona istinaden 1'e 1 dayanak varlık yani altın ya da gümüş bulundurmak zorunda.

Yeni düzenleme fiziksel altın ve değerli metal talebi yaratacağından ,-düzenleme son anda ertelenmez ise- 28 Haziran tarihinden sonra altın ve değerli metallerde fiyatları yukarı itmesi beklenebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının bu sabah yayınladığı veriye göre;Nisan ayı sonu itibariyle,Türkiye'nin önümüzdeki 1 yıl içinde ödeyeceği kısa vadeli borcu,bir önceki aya göre 4.843 milyar dolar artarak 185.562 milyar dolardan 190.405 milyar dolara yükseldi.

KALAN VADEYE GÖRE KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU (*)
    (Nisan 2021 itibarıyla) (Y.T:18.06.2021)
    (Milyar Dolar)

MERKEZ BANKASI :23.834

GENEL YÖNETİM (**): 5.689

BANKALAR:85.067

DİĞER SEKTÖRLER: 75.815

TOPLAM 190.405

(*) Orijinal vadesine bakılmaksızın vadesine bir yıl ve daha kısa kalan dış borçları göstermektedir. (**) Hazine Müsteşarlığı tarafından yurtdışında ihraç edilen borçlanma senetlerinden (eurobond) itfasına bir yıl ve daha kısa vade kalanlar için yapılacak ödemeleri kapsamaktadır (yurtiçi yerleşik kişilerce satın alınanlar hariç).
    Hazine'nin iç piyasadan borçlandığı yp tutar, muhtemel cari açık tutarı, bilançodışı yükümlülükler, geçiş garantili projelerin hazineye maliyetleri gibi diğer bir takım döviz ihtiyaçlarını da bu tabloya eklersek önümüzdeki 1 sene içerisinde bulmamız gereken döviz tutarı yaklaşık 300 milyar dolarlara çıkabilir mi deniz hocam?

bu arada ponzi şahap ve ekibi faizi yüksek tutarak rezerv biriktirme masallarını epeydir unuttular.. bakalım bu tekrar ne zaman akıllarına gelecek

esasında bir sonraki hükümetin yapması gereken hazineye de, tıpkı bankalar da olduğu gibi, açık pozisyon taşıma limiti getirilmesi olmalı..tabii bunu içeriden bir iradenin yapması pek beklenemez. ancak belki IMF ya da AB standardı gibi bir dış müdahale ile olabilir.. aksi takdirde bir sonraki turda hazinenin anahtarını teslim etmememiz gerekecek...
    ytd..

3. SN deniz43 acaba amerika son söylemleri ile getiri kontrolune mi başladı.kısa getiri eğirsini düzenliyorlar gibi geldi bana.ayrıca ons taki satış basel devreye girmeden sanal altın üretmeye dönük olabilirmi.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Altın yatırımı yapanların dikkatine;

https://pbs.twimg.com/media/EyjbUelW...jpg&name=small

Eğer pandemi nedeni ile takvim ertelenmez ise BASEL III kriteleri gereği,Avrupa'da10 gün sonra, 28 Haziran'dan itibaren;Bankalar değerli madenlerle alakalı türev ve benzeri kontratlar satarken kasalarında, ona istinaden 1'e 1 dayanak varlık yani altın ya da gümüş bulundurmak zorunda.

Yeni düzenleme fiziksel altın ve değerli metal talebi yaratacağından ,-düzenleme son anda ertelenmez ise- 28 Haziran tarihinden sonra altın ve değerli metallerde fiyatları yukarı itmesi beklenebilir.
    Çok önemli bir bilgi. Bunu aylar önce başka bir mecrada konuşmuştum. Tarih detayında bilmiyordum veya aklimdan cıkmış. Göstere göstere olur mu bilemiyorum, umarim olur.

Eskiden altın karşılığı para basilirdi, şimdi para/kağıt karşılığı altin (turev) basıyorlar hem de sınırsız. Bu kalpazanlik bir yerde patlayacaktı.

Bilgi için Teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Çok önemli bir bilgi. Bunu aylar önce başka bir mecrada konuşmuştum. Tarih detayında bilmiyordum veya aklimdan cıkmış. Göstere göstere olur mu bilemiyorum, umarim olur.

Eskiden altın karşılığı para basilirdi, şimdi para/kağıt karşılığı altin (turev) basıyorlar hem de sınırsız. Bu kalpazanlik bir yerde patlayacaktı.

Bilgi için Teşekkürler.
    konuya ilişkin farklı bir bakış açısına dair şöyle bir link bırakayım:

https://www.numismaticnews.net/coin-...-silver-prices

eğer düzenleme önümüzdeki günlerde uygulamaya geçerse, ne olursa olsun, pm fiyatlarındaki volatilite yükselecektir..hatta belki şimdiden bu başlamış bile olabilir
    ytd..

https://www.bloomberght.com/fedbulla...slatti-2282644

Borsalara niye küresel ölçekte satış geldi

NOT: Üstelik Bullard , Kashkari ile birlikte Fed' in en "güvercin" üyeleri.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Sn deniz hocam , aklıma bir soru takıldı. Şimdi ABD enflasyonu arttığı için herkes dünyada dolar endeksinin yükselmesini bekliyor. Peki enflasyon olan ülkenin parası niçin değer kazansin ki ? Fed in kolay kolay %4 olan enflasyon üzerinde faizleri arttırmayacağı da belli iken, dolar niye değer kazansin ki ?

Alıntı Originally Posted by ugusek Yazıyı Oku
    Katkılarınız ve bilginin teşekkür ederim. Ne kadarlık bir hacimden bahsediyoruz bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sağlıkla,
    Şu anda bu konuyla ilgili bir veri elimde yok,gördüğümde burada paylaşırım ama fiyatları anlamlı bir şekilde etkileyecek kadar yüksek olduğu düşüncesindeyim.

Sayfa 842/2114 İlkİlk ... 34274279283284084184284384485289294213421842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •