Sayfa 894/2105 İlkİlk ... 39479484488489289389489589690494499413941894 ... SonSon
Arama sonucu : 16839 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

https://www.tradingview.com/x/YCD0u6r9/
    bist 100 dolar bazlı aylık grafik... 1-2 ay içerisinde yön belli olacak gibi ... ytd...
    5 dolar seviyesi ne güzel bir seviye şu an bakınca ... saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

2.  Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Amaç bence bu.
    Kafa karışıklığı yaratmak.
    rakamlar kafa karıştırmıyor da izahı kafa karıştırıyor kendi şablonumda izah edemiyorum sığ görüşlü olmamdan kaynaklı olabilir
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

üstad tüik enflasyonu ile hesap yapıldığında dediğiniz gibi olması gerekenden daha değersiz bir TL olduğu aşikar... ancak gerçek enflasyon olarak enag ı alırsak sadece 8 ayda %40ı geçmiş oluyoruz.. bu açıdan bakıldığında da aslında olmamız gereken kurun aşağısında olduğumuz yorumu yapılabilir ... aradaki farkın piyasaya verilen dolarlar sonucu ortaya çıktığı ileri sürülebilir ... gibi gibi...
    ama bunlara çok takılmamak lazım bence mesela altın ... genelde enflasyonist ortam ve 10 yıllıklar düşükse artması gerekir.. ancak belki de suni olarak baskılanıyordur... devrim akyıl bey uzun süredir videolarında altının değerinin baskılandığını bu fiyatlardan kimseye fiziki teslim yapılmadığını ancak bunun da sadece belli bir dönem için yapılabileceğini sonrasında fiyatların mutlaka er ya da geç olması gereken yere gideceğini iddia ediyor ...
    bu arada abd enflasyonuna da dikkat etmek lazım böyle giderse bizi yakalayacaklar sanki
    saygılar iyi akşamlar dilerim
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    üstad tüik enflasyonu ile hesap yapıldığında dediğiniz gibi olması gerekenden daha değersiz bir TL olduğu aşikar... ancak gerçek enflasyon olarak enag ı alırsak sadece 8 ayda %40ı geçmiş oluyoruz.. bu açıdan bakıldığında da aslında olmamız gereken kurun aşağısında olduğumuz yorumu yapılabilir ... aradaki farkın piyasaya verilen dolarlar sonucu ortaya çıktığı ileri sürülebilir ... gibi gibi...
    ama bunlara çok takılmamak lazım bence mesela altın ... genelde enflasyonist ortam ve 10 yıllıklar düşükse artması gerekir.. ancak belki de suni olarak baskılanıyordur... devrim akyıl bey uzun süredir videolarında altının değerinin baskılandığını bu fiyatlardan kimseye fiziki teslim yapılmadığını ancak bunun da sadece belli bir dönem için yapılabileceğini sonrasında fiyatların mutlaka er ya da geç olması gereken yere gideceğini iddia ediyor ...
    bu arada abd enflasyonuna da dikkat etmek lazım böyle giderse bizi yakalayacaklar sanki
    saygılar iyi akşamlar dilerim
    anladım teşekkür ederim bu durumda 2012 sonrası ücretli kesim daha çok baskı alınmış daha çok fedakarlık yapmış iyi akşamlar
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    anladım teşekkür ederim bu durumda 2012 sonrası ücretli kesim daha çok baskı alınmış daha çok fedakarlık yapmış iyi akşamlar
    üstad asgari ücret bir nebze hep korundu ama orta sınıfta kan gövdeyi götürdü gerçekten ... özellikle fed öncülüğünde olan ucuz para politikası zenginin parasını katlamasına fakirin yükselen fiyatlarla baş başa kalmasına neden oldu.. ücretli kesimine göre sermaye sahipleri daha çok ön plana çıktı
    örneğin ucuza kredi çekip ev alabilecek kişiler zaten evi olan birikmiş peşinatı olan kişilerdi ancak sıfırdan ev sahibi olmak isteyenler artan fiyatlar nedeniyle artık daha da zorlanacak... o nedenle satılan ev sayısı artmasına rağmen ev sahibi sayısı düştü
    tabi sayın Deniz43'ün de önceki sayfalarda belirttiği gibi sıkı para politikasının da ciddi zararlı sonuçları oluyor ... yatırımlar düşüyor, işsizlik artıyor gibi
    ekonomi biliminde şunu yaptım ve tüm sorunları çözdüm malesef iyi akşamlar dilerim tekrardan saygılar

6. ...:::vobelıt:::...

Sayın deniz43,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu akşamki konuşmasının bir bölümünde şu ifade geçti;

“Yurtiçi döviz ve altın cinsi borçlanmaları daha da attıracağız”

Ben mi yanlış anladım acaba diye geri sardım.
    Hayır. Doğru duymuşum.

Yorumunuz nedir?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Deniz hocam ABD de Hangi temettü kağıdı alınır ? ilk Başta 8 Kağıt yazsanız sonra
    her 3 ayda bir ilave 2 kağıt , ve dışarı 2 kağıt yapsanız
    nasıl olurdu ?
    ne zaman olurdu ?
    NE güzel olurdu !
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    ABD Hisse Senetleri:

https://twitter.com/Batbeat2/status/...zAaCKweBQ&s=19

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
     Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Deniz hocam ABD de Hangi temettü kağıdı alınır ? ilk Başta 8 Kağıt yazsanız sonra
    her 3 ayda bir ilave 2 kağıt , ve dışarı 2 kağıt yapsanız
    nasıl olurdu ?
    ne zaman olurdu ?
    NE güzel olurdu !
    https://pbs.twimg.com/media/E-ZTiwOW...jpg&name=small

ABD borsaları değerleme olarak, tüm zamanların en büyük balonunu yaşıyor.Esaslı bir düzeltme yapmadan bu seviyelerden ABD borsalarından hisse senedi tavsiye etmem.6 -8 ay sonra, almak için uygun bir zaman olabilir.
    Son düzenleme : deniz43; 07-09-2021 saat: 05:47.

Sayfa 894/2105 İlkİlk ... 39479484488489289389489589690494499413941894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •