Sayfa 947/2105 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957997104714471947 ... SonSon
Arama sonucu : 16838 madde; 7,569 - 7,576 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Cok ozur dileyerek siyasi durumu da not almak zorunda oldugumuza inaniyorum.. cunku ekonomimizi de dogrudan ilgilendiriyor
    Komşularımızdan ciddi tehditler aliyoruz... guneyde iran-rusya idlip icin bastiriyor ..biz de bizzat sayin disisleri bakanimizin aciklamalari ile operasyona baslayacagimizi muhattaplarimiza ilettik...
    . batida yunanistan fransa ile bize karsi pakt imzaladi ve daha dun yunan disisleri bakani savasa yakin olduklarini ilan etti... ben doguda ermanistanin da rahat duracagina inanmiyorum
    G20 zirvesi bu nedenlerle ayrı bir onem tasiyor..
    Bunlari yazarken kesinlikle particilik yapmıyorum veya forumda siyasi bir tartisma baslatmayi amaçlamıyorum sadece boyle bir konjonktur oldunugunu ve bunun ekonomimizi de etkiledigini belirtmek istedim
    Insallah hem ekonomik hem siyasi tum gucluklerin ustesinden hep beraber gelecegiz Allah tum milletimizin yardimcisi olsun
    Tum forumdaslara mutlu saglikli haftasonlari dilerim saygılar8
    Yazabilirsiniz Hateke Hocam hemde açık açık tüm bunlar bu belalar ülkeyi yönettiğini sanan basiretsizler yüzünden son 20 yılda ülkeyi darmadağın ettiler. Hem iç hem de dış siyaseten ülke çökmüş durumda.

Cok tesekkurler ustadım
    Ben lise zamaninda amator sekilde satranc oynamistim... sonra oyunu oynarken eğlenmediğimi ve bir hata yaptigimda relafi etmenin ne kadar zor olduğunu farkettikce bıraktim
    Satrancta hicbir oyuncu bir anda mat olmaz ... ilk once kademe kademe oyun sahasındaki alanları kaybedersiniz ... alan hakimiyetini kaybettiginizde sahada sizin taslarınız etkisiz hale gelir ve bir sonraki adimda taş kaybetmeye baslarsıniz ... oyun normal sekilde ilerlerken sanki karsi tarafla eşitmis gibi gorunursunuz ancak surec icerisinde yavas yavas alanlari kaybede kaybede yanlis hamleler yapa yapa tahtada yanliz kala kala bir de bakarsiniz ki surecin sonunda hic de olmak istemeyeceginiz bir konumdasiniz ve bu konumdan cikmaya yarayacak hamleleriniz taslariniz kalmamis
    Sahsen dis iliskileri duzeltmenin satrancta yapilan hatalari duzeltmekten daha zor oldugunu dusunuyorum satrancta kendi icinize sızmış kendi menfaatine calısan taslar olmuyor
    Allah herkesin yardimcisi olsun zor bir donem malesef
    Tekrar iyi hafta sonlari dilerim cumleten
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

https://www.paraanaliz.com/2021/rapo...irada-g-15578/

2021 Hukukun Üstünlüğü Endesi (Rule of Law Index) yayımlandı. Buna göre Türkiye, hukukun üstünlüğü konusunda 139 ülke arasında 117'inci sırada yer aldı...

"Türkiye;

-Şeffaflıkta Afganistan'ın hemen üstünde yer alarak 107'inci sırada
    - Adalete erişebilirlikte 113'üncü sırada
    -Ceza hukukunda 103'üncü sırada
    -Temel haklar konusunda 133'üncü sırada
    -Devlet yetkilileri üzerindeki kısıtlamalar, gücünün sınırlandırılması konusunda ise Türkiye 139 ülke arasından 134'üncü sırada

yer aldı!...."

Utanç verici...
    Son düzenleme : deniz43; 17-10-2021 saat: 08:09.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.paraanaliz.com/2021/rapo...irada-g-15578/

2021 Hukukun Üstünlüğü Endesi (Rule of Law Index) yayımlandı. Buna göre Türkiye, hukukun üstünlüğü konusunda 139 ülke arasında 117'inci sırada yer aldı...

"Türkiye;

-Şeffaflıkta Afganistan'ın hemen üstünde yer alarak 107'inci sırada
    - Adalete erişebilirlikte 113'üncü sırada
    -Ceza hukukunda 103'üncü sırada
    -Temel haklar konusunda 133'üncü sırada
    -Devlet yetkilileri üzerindeki kısıtlamalar, gücünün sınırlandırılması konusunda ise Türkiye 139 ülke arasından 134'üncü sırada

yer aldı!...."

Utanç verici...
    tabii ki, ülkemizde adalet sisteminin iyi olduğunu söylemek imkansız.. lakin fas ve bae gibi mutlak monarşiyle yönetilen ülkelerden bile daha kötü olduğunu söylemek de pek dürüstçe gelmediği için, bu indeksi yayımlayan sivil toplum örgütü kimmiş dye baktım- world justice project, 2006 yılında amerikan barolar birliği insiyatifiyle kurulmuş, mütevelli heyetinde m.albright ve j.baker gibi eski abd dışişleri bakanları, bazı avrupalı eski bakanlar, jimmy carter, bill gates falan var.. fonlama sağlayanlar arasında abd dışişleri bakanlığı, avrupa birliği gibilerin yanında GE, microsoft gibi büyük şirketler ve soros açık toplum enstitüsü de var..

metodoloji nasılmış diye baktım- her ülkeden çeşitli kişilerle röportaj yapıyorlar ve bunun üzerine puanlama oluşturuluyor, yani kimle konuştularsa- o kişiler nasıl beyanat verdiyse ona göre.. açık toplumun burdaki bir numaralı adamı osman kavala dört senedir hukuksuzca hapiste tutuluyorken, ve görüş almak için interview yapılan kişiler kavalacı liberaller olduğuna göre gayet normal bir sonuca varmışlar

her allahın günü buna benzer indeksler yayınlanıyor, hepsinde de türkiye yerküredeki en yaşanılmaz, en kötü, en berbat ülke olarak gösteriliyor.. ülkemize yönelik batılıların yürüttüğü muazzam şeytanlaştırma kampanyasının bir parçası .. bu şeytanlaştırma kampanyasının temel nedeni olarak- ülkemizdeki insan hakları, demokrasi, sosyal adalet standartlarının ileri gitmesi için batılıların samimi ve naif hisleri olduğunu düşünenler olabilir, bence temel neden -kuzey suriyede bir pkk devleti kurulması, doğu akdeniz doğalgaz paylaşımı yada kafkaslar, balkanlar, afrika gibi alanlarda batının emperyal çıkarlarına uymayan türk politikaları olduğu muhakkak

batının emperyal planları bir bir gerçek oldu zaten..
    Atatürk e dua edelim adam kaç yıl önce Hatay ın önemini anlamış almadan ölmemiş
    Son düzenleme : HATAKE; 17-10-2021 saat: 18:45.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

..................
    Son düzenleme : JAS; 17-10-2021 saat: 19:45.

7.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Tweet atanın hapse atıldığı, muhalefet liderini yumruklayan at hırsızının elini kolunu sallayarak gezdiği, mahkeme kararının uygulanmaması için polisin barikat kurduğu, insanların keyfi olarak, düzmece iddialarla hatta iddianame bile yazılmadan hapiste çürütüldüğü bir ülkede adaletten bahsetmek bile komik.
    TÜGVA rezaletinden bahsetmiyorum bile.
    Bakin metodoloji nasilmis.

metodoloji nasılmış diye baktım- her ülkeden çeşitli kişilerle röportaj yapıyorlar ve bunun üzerine puanlama oluşturuluyor, yani kimle konuştularsa- o kişiler nasıl beyanat verdiyse ona göre.. açık toplumun burdaki bir numaralı adamı osman kavala dört senedir hukuksuzca hapiste tutuluyorken, ve görüş almak için interview yapılan kişiler kavalacı liberaller olduğuna göre gayet normal bir sonuca varmışlar

diyor.

Goruyormusunuz.

Buna cevap yazsan ne olur yazmasan ne olur.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bakin metodoloji nasilmis.

diyor.

Goruyormusunuz.

Buna cevap yazsan ne olur yazmasan ne olur.
    Haklısınız Sn Tınaz.
    Siliyorum. Gerçekten yazmaya gerek yok.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 947/2105 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957997104714471947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •