Sayfa 33/2103 İlkİlk ... 23313233343543831335331033 ... SonSon
Arama sonucu : 16824 madde; 257 - 264 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    sadece piyasa konuşuyoruz..boş muhabbet yok bu başlıkta...katkı sağlayan ve bu güzel ortamın oluşmasını destekleyen arkadaşlara teşekkürler.

gelelim piyasaya..thy ile çalkalamaya devam edilecek gibi..dow dünkü kapanış, bugünkü vadeliler baskı uygulayacak bizim borsaya...ama dünkü ciddi alımlardan sonra hemen düşmesi zor...nehatif açılış sonrası güniçi artıya geçebiliriz..önemli olan 116 bin üzerinde günü kapatabilmek.

ben de günlükler hala sat da...117 bin üzerinde ala döner gibi gözüküyor.
    türk hava yolları konusunda zarar geleceği ve ciddi sert bir haraket olacağı beklenilmekte, bu alışları bu zarar konusuyla ilişkilendirebilir miyiz?

2.  Alıntı Originally Posted by zebetosu Yazıyı Oku
    türk hava yolları konusunda zarar geleceği ve ciddi sert bir haraket olacağı beklenilmekte, bu alışları bu zarar konusuyla ilişkilendirebilir miyiz?
    usdjpy paritesi çok düştü...yani jpy değer kazandı ve bu durumthy aleyhine...ama buna rağmen rekor üzerine rekor kırıyor hisse..büyük para girişi var, ben izahım şu.

hissede gerek spotta çok açık yapan olması gerekse vadelide kısa yapanlar...büyük para bu kitlenin tersine oynuyor...bir yerden sonra film kopar, ama zamanını büyükler bilir...benim beklentim bir şekilde şubat sonuna kadar durumu idare ederler...bilanço öncesi mart ayı başında ciddi bir satış gelebilir.

3. hisse pgç 13 milyon (thy 11 milyon)
    kurum pgç 38 milyon (garanti 80 milyon)

dünkü sıradışı hareket sonrası, bugün fabrika ayarlarımıza döndük gözüküyor...dünün azılı boğası bugün 16 milyon satış tarafında)

İkinci seans düşüş derinleşebilir...116 bin altında düşüş ihtimali çok daha yüksek.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    usdjpy paritesi çok düştü...yani jpy değer kazandı ve bu durumthy aleyhine...ama buna rağmen rekor üzerine rekor kırıyor hisse..büyük para girişi var, ben izahım şu.

hissede gerek spotta çok açık yapan olması gerekse vadelide kısa yapanlar...büyük para bu kitlenin tersine oynuyor...bir yerden sonra film kopar, ama zamanını büyükler bilir...benim beklentim bir şekilde şubat sonuna kadar durumu idare ederler...bilanço öncesi mart ayı başında ciddi bir satış gelebilir.
    demekki öğrenmemiz gereken bir durum usd/jpy parite ile hava yollarındaki ilişki

teşekür ederim ...

5. saat 11 civarı 142600'den dönüşte 143200 üzerinden sanki bir haber gelmiş gibi 10-15 saniyede hızla aşağı geldi piyasa. Senaryo olarak önce ver sonra al sonra daha da coştur gibi bir senaryo olması lazımdı. Ancak gördüğüm o ki piyasada bir gariplik var ve herşeyden bağımsız bir anda satış gelecek gibi hissediyorum. Bana endişe verdi ve son uzunlarımı 142900'den bir süreliğine kapatıyorum.

pozisyonsuz devam

Saygılarımla tiyatro.

6.  Alıntı Originally Posted by tiyatro Yazıyı Oku
    saat 11 civarı 142600'den dönüşte 143200 üzerinden sanki bir haber gelmiş gibi 10-15 saniyede hızla aşağı geldi piyasa. Senaryo olarak önce ver sonra al sonra daha da coştur gibi bir senaryo olması lazımdı. Ancak gördüğüm o ki piyasada bir gariplik var ve herşeyden bağımsız bir anda satış gelecek gibi hissediyorum. Bana endişe verdi ve son uzunlarımı 142900'den bir süreliğine kapatıyorum.

pozisyonsuz devam

Saygılarımla tiyatro.
    Yuzde 20 kadar kısa pozisyon açacağım duygulara guvenmek iyi mi göreceğiz 142750 civarından

saygılarımla tiyatro

7.  Alıntı Originally Posted by tiyatro Yazıyı Oku
    saat 11 civarı 142600'den dönüşte 143200 üzerinden sanki bir haber gelmiş gibi 10-15 saniyede hızla aşağı geldi piyasa. Senaryo olarak önce ver sonra al sonra daha da coştur gibi bir senaryo olması lazımdı. Ancak gördüğüm o ki piyasada bir gariplik var ve herşeyden bağımsız bir anda satış gelecek gibi hissediyorum. Bana endişe verdi ve son uzunlarımı 142900'den bir süreliğine kapatıyorum.

pozisyonsuz devam

Saygılarımla tiyatro.
    hocam gariplik thy den işte...her gün bir ekran endeks 30 da, bir ekran thy de...resmen işlemlerin yarısı thy de dönüyor...borsada mekank alımları çıkın...gerçek alış veriş olarak bakınca, olayın yarısı thy de dönüyor...irili ufaklı bir çok yerli hatta yabancı tahtada fink atıyor.

hayır beklenti ne bilmiyorum, süper bilanço mu? hayır, hatta vergi dairesine sunulan beklentiden kötü bir bilanço olacak diyor...3. havalimanı deneme uçuşu desen, bu daha çok pegasus lehine, thy nin bu işten orta vadede avantajlı çıkacağı düşünülür, kısa vadede negatif bile etkilenebilir.

geriye ne kalıyor...sadece ve sadece thy nin katar a satılması, katar havayolları mı alacak acaba...başka bu hareketin mantıklı bir açıklaması yok. (açıkçı sıkıştırma şubat vadeyi kapama vs gibi şeyler de yazılabilir, ama bunun için bu büyüklükteki bir hisseyi bu kadar yukarı taşımak mantıklı gelmiyor)

Sayfa 33/2103 İlkİlk ... 23313233343543831335331033 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •