Sayfa 502/2096 İlkİlk ... 240245249250050150250350451255260210021502 ... SonSon
Arama sonucu : 16762 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Wednesday August 12 2020 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    Core Inflation Rate YoY JUL 1.6%
    1.2% 1.1%
    US
    Inflation Rate YoY JUL 1%
    0.6% 0.8%
    US
    Inflation Rate MoM JUL 0.6%
    0.6% 0.3%
    US
    Core Inflation Rate MoM JUL 0.6%
    0.2% 0.2%

ABD'de 2 aydır arka arkaya aylık enflasyon %0.6 artış geldi,daha dikkat çekici olan çekirdek enflasyon da aylık %0.6 arttı.Enflasyonun gelişinin ayak sesleri mi,yoksa 2 aylık kısa bir seri mi,bakalım ABD tahvilleri veriden nasıl etkilenecek...
    Sn. deniz43,

Yıllık bakmak daha doğru değil mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. deniz43,

Yıllık bakmak daha doğru değil mi?
    Normalde yıllık bakılır ama şu anda normal bir dönemde değiliz,sıfır faiz ve parasal genişleme var,ve parasal politikaların etkisi 6-12 ay sonra görülür.Her ne kadar ABD'de paranın dolanım hızı çok düşmüş olsa,demografik yapısı yaşlı nüfusu ile talep düşük,ve kişi başı geliri yüksek olduğu için talep doymuş ve tüketici kredilerinde sert daralma olmuş olsa da ben de ABD'de enflasyonda bir artış bekliyorum(Bu sefer parasal genişlemeye ilave olarak mali genişleme olduğunu da dikkate alarak) ama bu bizde olacağı gibi örneğin %30-%40 değil,onlar için çok yüksek %6-%7 gibi gibi bir enflasyon olabileceğini düşünüyorum ABD'de. Ama burada ikinci dalga covid 19 salgının olup olmayacağı ve onun talebe etkisi belirleyici olacak.
    Son düzenleme : deniz43; 12-08-2020 saat: 16:23.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Normalde yıllık bakılır ama şu anda normal bir dönemde değiliz,sıfır faiz ve parasal genişleme var,ve parasal politikaların etkisi 6-12 ay sonra görülür.Her ne kadar ABD'de paranın dolanım hızı çok düşmüş olsa,demografik yapısı yaşlı nüfusu ile talep düşük,ve kişi başı geliri yüksek olduğu için talep doymuş ve tüketici kredilerinde sert daralma olmuş olsa da ben de ABD'de enflasyonda bir artış bekliyorum(Bu sefer parasal genişlemeye ilave olarak mali genişleme olduğunu da dikkate alarak) ama bu bizde olacağı gibi örneğin %30-%40 değil,onlar için çok yüksek %6-%7 gibi gibi bir enflasyon olabileceğini düşünüyorum ABD'de. Ama burada ikinci dalga covid 19 salgının olup olmayacağı ve onun talebe etkisi belirleyici olacak.
    ABD de enflasyon konusunda sizinle hemfikirim..%6-7 yerine ben %4-5 bekliyorum ..ama kafamı karıştıran şu..eger abd ve avrupada enflasyon başgösterirse ve enflasyonu dizginlemek için faiz artışı furyası başlarsa...altına faiz yok ama kagıt paraya faiz var deyip altın fonları altını satıp likite geçip faize mi dönerler.yoksa kendilerini enflasyona karşı korumak için altına daha yogun bir talepmi olur ?hatılarsanız 2001 -2002 yıllarında abd de faiz 8 lerdeydi ve altın o zaman 250 dolar civarıydı..

fed enflasyon 5 olsa bile faiz arttırmayacaktır diye düşünüyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    - .ABD'de enflasyon olmadıkça parası değersizleşmez,bundan öncesi Fed uygulamalarında da enflasyon belirtileri ortaya çıkınca , ABD'de Fed'in hemen faizleri sert bir şekilde yükseltip,ekonomilerini bilinçli bir şekilde resesyona sokup enflasyonu kısa zamanda kontrol altına aldıklarını görüyoruz.Örneğin 1980 yılında,Paul Vaulcker'ın Fed başkanlığı zamanında ABD'de enflasyon %14.8'e kadar yükselmişti,Fed politika faizini %20'ye yükseltip ekonomiyi resesyona sokarak kısa zamanda enflasyonu dizginledi.Bu enflasyonun dizginlenme sürecinde ABD doları bırakın değer kaybetmeyi,yüksek faizler nedeniyle dünyanın her tarafından ABD hazine kağıtlarına para aktığı için dolar endeksi Haziran 1980'de 83.8 iken ,Aralık 1984'de tarihi yüksek 160.2 seviyesine kadar yükseldi.
    Yani uzun vadede ABD dolarının diğer majör merkez bankalarının paralarına karşı değer kaybetmesini beklemiyorum,pandemi döneminde kısa vadede gelecek makroekonomik verilere göre değer kaybı olabilir ama orta-uzun vadede normal bandddaki pariteler yeniden oluşur düşüncesindeyim.

-Sonuç olarak sorunuza gelirsek,ABD'deki parasal genişleme enflasyon yaratmadıkça parası değersizleşmez,enflasyon yaratırsa da ilk sinyaller gelince Fed hemen faizleri arttırarak ve bilançosunu küçülterek enflasyonu kontrol altına alır,çünkü dünyanın rezerv parası olması ABD ekonomisine bir çok imtiyaz yaratıyor,ABD ekonomi yönetimi ve Fed bunu riske atmak istemez
     Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    ABD de enflasyon konusunda sizinle hemfikirim..%6-7 yerine ben %4-5 bekliyorum ..ama kafamı karıştıran şu..eger abd ve avrupada enflasyon başgösterirse ve enflasyonu dizginlemek için faiz artışı furyası başlarsa...altına faiz yok ama kagıt paraya faiz var deyip altın fonları altını satıp likite geçip faize mi dönerler.yoksa kendilerini enflasyona karşı korumak için altına daha yogun bir talepmi olur ?hatılarsanız 2001 -2002 yıllarında abd de faiz 8 lerdeydi ve altın o zaman 250 dolar civarıydı..

-Normalde enflasyon başını çıkarsa ,Fed'in hemen enflasyonu ilk önceliğe alıp gereğini yapacağını öngörürüm ama şimdi pandemi faktörü nedeniyle bunu yapar mı tam emin değilim.

-Trump gelmiş geçmiş ABD başkanları içerisinde Fed'e en çok baskı yapan başkan,diğer başkanlar görüntüde bile olsa Fed'in bağımsızlığına saygı gösterirdi.Bu bakımdan 3 Kasım'da Biden başkan olursa Fed daha rahat hareket edecek,kitaba daha uyumlu hareket edecektir.

-Burada paranın yönü bakımından önemli olan ,Fed'in sadece faizleri nominal olarak arttırması değil,ne kadar reel faiz verdiği olacaktır.Voulcker'ın olduğu gibi 4-5 puan reel faiz verirse(olmayacak ihtimal),enflasyon sert bir şekilde düşer ,ekonomi küçülürken bütün dünyadan para ABD'ye para akar, hisse senetleri borsaları sert düşer ,altın fiyatları da sert düşer,1 puan civarında reel faiz verirse,yine ABD tahvilleri talep görür,hisse senetleri borsalarından tahvile para akar,dolar daha az değer kazanır,altın daha az değer kaybeder,hisse senetleri borsasından tahvillere ne oranda para akacağına borsaların ne derece ucuz ya da pahalı olması belirleyici olur.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    -Normalde enflasyon başını çıkarsa ,Fed'in hemen enflasyonu ilk önceliğe alıp gereğini yapacağını öngörürüm ama şimdi pandemi faktörü nedeniyle bunu yapar mı tam emin değilim.

-Trump gelmiş geçmiş ABD başkanları içerisinde Fed'e en çok baskı yapan başkan,diğer başkanlar görüntüde bile olsa Fed'in bağımsızlığına saygı gösterirdi.Bu bakımdan 3 Kasım'da Biden başkan olursa Fed daha rahat hareket edecek,kitaba daha uyumlu hareket edecektir.

-Burada paranın yönü bakımından önemli olan ,Fed'in sadece faizleri nominal olarak arttırması değil,ne kadar reel faiz verdiği olacaktır.Voulcker'ın olduğu gibi 4-5 puan reel faiz verirse(olmayacak ihtimal),enflasyon sert bir şekilde düşer ,ekonomi küçülürken bütün dünyadan para ABD'ye para akar, hisse senetleri borsaları sert düşer ,altın fiyatları da sert düşer,1 puan civarında reel faiz verirse,yine ABD tahvilleri talep görür,hisse senetleri borsalarından tahvile para akar,dolar daha az değer kazanır,altın daha az değer kaybeder,hisse senetleri borsasından tahvillere ne oranda para akacağına borsaların ne derece ucuz ya da pahalı olması belirleyici olur.
    Biden 77 yaşındaymış. Bu durum ciddi risk yaratmıyor mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Biden 77 yaşındaymış. Bu durum ciddi risk yaratmıyor mu ?

Trumpda 74 yaşında
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Trumpda 74 yaşında
    İyide bu adam trumptan daha iyi olmayı vaadediyor.

“Biden geçen hafta CBS kanalının siyah muhabiri Errol Barnett’ın zihinsel becerilerini değerlendiren bir test yaptırıp yaptırmadığıyla ilgili ısrarlı sorusuna, eleştiri toplayan bir yanıt verdi. Biden soruyu, siyah bir kişiden kokain kullanıp kullanmadığını ya da uyuşturucu bağımlısı olup olmadığını kanıtlaması için uyuşturucu testi yaptırmasını istemeye benzetti.”

https://www.google.com.tr/amp/s/www....-/5535977.html

O egeli ben değilim

Sayfa 502/2096 İlkİlk ... 240245249250050150250350451255260210021502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •