Sayfa 1901/2106 İlkİlk ... 901140118011851189118991900190119021903191119512001 ... SonSon
Arama sonucu : 16848 madde; 15,201 - 15,208 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tüm laf anlamazlığın ve edepsizliğinle başlığı çöpe çevirmeye çalışıyorsun.
    Ne kadar uğraşsanda sana benzemeyecek başlık
    Vazifesi o, işini yapıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Sayın sar
    Bu topik kendisi tarafından açılmasa da tüm hisse net forumu tarafından
    Sayın deniz43 ün görüşlerininin okunduğu ve deniz43 e ait olduğu kabul edilen topiktir.

iş bu sebeple yönetim, geçmişten alıntı yapabilmesi geçmiş verilerin bulunabilmesi
    yazılan yurtiçi ve yurtdişı verilerin bulunabilmesi için ;

sayfa sayısı 1000 i geçtiğinde ambalajlayıp rafa kaldımadı. ve akışın devamlılığını sağladı.

Bu sayfaya en son aylar önce bir soru sorduğumu hatırlıyorum. ama sayfada girip takip etmek isteyenlerin
    zamanını çalmamak için deniz43 e sorum yoksa bu sayfayı doldurmuyorum.
    Hele hele kankamla whats up yazışması tarzında 2 günde 9 ileti hiç yazmıyoruz.

Bizim de geyik de yaptığımız topiklerde var.seni oraya davet edip

(mesela https://www.hisse.net/topluluk/showt...57097&page=257 )

Bu topiği topiğ takip eden kahir ekseriyetin daha önceki tepkilerinden algıladığım kadarıyla
    sayın deniz43 ün fikirlerine bırakmanızı rica ederim.

Saygı ve sevgilerimle.
    Aynen katılıyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://tradingeconomics.com/united-...car-prices-mom

ABD'de kullanılmış araç fiyatları aylar sonra Ağustos ayında ilk defa %0.2 artmış,enflasyon verisi için önemli..Çarşamba günü gelecek ABD enflasyon verisi için piyasa analistlerinin beklentisi aylık %0.6 artış...

Wednesday September 13 2023 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    Inflation Rate MoM AUG
    0.2% 0.6%
    03:30 PM
    US
    Inflation Rate YoY AUG
    3.2% 3.6%
    Geçen ayı es geçen Akaryakıt fiyat artışı da bu ay net enflasyonu yukari çekecek.

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    Geçen ayı es geçen Akaryakıt fiyat artışı da bu ay net enflasyonu yukari çekecek.
    Evet.Enflasyon ABD'de büyük ölçüde enerji fiyatlarındaki düşüş ve baz etkisiyle inmişti ,şimdi de baz etkisinin bitmesi ve petrol fiyatlarının yükselişe geçmesiyle yeniden yükseliş trendinde.

https://tradingeconomics.com/united-...me-price-index

Konut fiyatlarındaki artış belli bir faz farkıyla ABD enflasyon sepetinde en yüksek ağırlığa sahip kira fiyatlarına yansıyor.Yılbaşından önce düşüşte olan konut fiyatlarının kira fiyatlarında yükselişi durduracağı umulurken,konut fiyatları yılbaşından itibaren yeniden yükselişe geçti.Bu orta vadede ABD enflasyonunu yukarıda tutmaya destek verecektir.
    Son düzenleme : deniz43; 11-09-2023 saat: 06:33.

https://twitter.com/memetsimsek/stat...acik-daralacak

"Tourism is booming! Türkiye welcomes a remarkable 7.1 million foreign visitors in one month, marking the best July in history!

Türkiyeâ��s current account deficit is expected to shrink significantly (from a 12-month rolling deficit of $56 billion in June to around $40 billion in December) thanks to a slowdown in consumer loan growth and a sharp rise in tourism revenues. This is supportive of a more stable Lira."

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Türkiyenin ilk 6 ayda cari açığı 36.8 milyar dolar.Temmuz ayında da 12.4 milyar dolar dış ticaret açığımız oldu,Eylül'de turizm mevsimi biterken(meslek kuruluşları Ağustos ayında,Temmuz ayına göre turizm talebinde ve gelirlerinde irtifa kaybı olduğunu söylüyorlar(fiyatların döviz cinsinden italya ve ispanyadan daha pahalı hale gelmesi,rus rublesinin değer kaybetmesi nedeniyle,rus turistlerin satın alım gücünün azalması gibi nedenlerle)) ısınma amaçlı doğalgaz ithalatımız dış ticaret ve cari açığımızı artıracak,keza Temmuz ayından ıtibaren petrol fiyatları da artmaya başladı,ihracatımız ise hem avrupanın talebinin azalması,hem Türkiye'de yüksek enflasyon ile üretim maliyetleri artarken eksi enflasyonun olduğu Çin'in çok düşük üretim maliyetleriyle Türkiye'nin ihracatçı olduğu bütün ürün gamlarında agresif fiyat politikası izlemesi sonucunda ihracatımız baskı altına girmiş durumda,bir yandan da ucuz ithalat artıyor.

Bu şartlar altında;birisi,bu kişi ülke ekonomi yönetiminin başında da olsa ,36.8 milyar dolarlık 6aylık cari açığın ,12 aylıkta sadece 40 milyar dolarda kalacağını söylüyorsa,"hiç hesap kitap bilmiyor,küresel ekonomide neler olup bittiğinden habersiz" denir.Ben de yılı en az 60 milyar doların üzerinde bir cari açıkla kapatacağımızı söylüyorum.Burada kayda geçsin.

Merkez bankasının biraz önce yayınladığı veriye göre Türkiye'nin Temmuz ayı cari açığı 5.466 milyar dolar,Ocak-Temmuz dönemi yılın ilk 7 ayında ise 42.286 milyar dolar oldu.
    Daha Temmuz ayındayız,geri kalan 5 ayda hiç cari açık olmasa bile yine de 40 milyar dolar açık ile yılı kapatamayız;kaldı ki, turizm mevsimi bitiyor,doğalgaz ödemeleri başlıyor,petrol fiyatı yükseldi,önümüzdeki kış aylarında daha yüksek cari açık vermemiz çok kuvvetli ihtimal....Bu nasıl hesap,nasıl rasyonelite!...
    Son düzenleme : deniz43; 11-09-2023 saat: 11:29.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/memetsimsek/stat...acik-daralacak

"Tourism is booming! Türkiye welcomes a remarkable 7.1 million foreign visitors in one month, marking the best July in history!

Türkiye’s current account deficit is expected to shrink significantly (from a 12-month rolling deficit of $56 billion in June to around $40 billion in December) thanks to a slowdown in consumer loan growth and a sharp rise in tourism revenues. This is supportive of a more stable Lira."

Merkez bankasının biraz önce yayınladığı veriye göre Türkiye'nin Temmuz ayı cari açığı 5.466 milyar dolar,Ocak-Temmuz ödemi yılın ilk 7 ayında ise 42.286 milyar dolar oldu.
    Daha Temmuz ayındayız,turizm mevsimi bitiyor,doğalgaz ödemeleri başlıyor,petrol fiyatı yükseldi....
    Sayın deniz43,
    Turizmin gelen turist sayısı ile ölçülmesi bizi gerçek verilerden uzaklaştırıyor. Geçen Oksijen gazetesinde turistlerin artık hediyelik eşya almadığını daha çok kişisel deneyimlere para verdiğini okudum. Bizde turist başına harcama düzeyi bu sebeple gün geçtikçe düşecek gibi gözüküyor. Böyle bir konuyu canlı tuttuğunuz için size teşekkürlerimi de sunmadan geçemeyeceğim. İyi çalışmalar dilerim.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

7. Kur hedefimiz yok

Kur rejimini hükümet belirler, uygulama Merkez Bankası'nda. Geçiş dönemindeyiz. Bu dönemde KKM'den TL'ye dönüşüm için talepleri karşılıyoruz. Merkez Bankası KKM'den dönüşte talepleri karşılıyor, bir seviyeyi korumak için bir müdahale yok kura.

https://www.trthaber.com/haber/ekono...iz-794719.html

Kur hedefimiz yok diyorlar ama MB rezervlerini daha da düşürmeme hatta arttırma gibi hedefleri hiç yok belli ki

ne zamana kadar nette eksi rezerv devam edeceğinin öngörülemeyeceğini düşünüyorum.

https://www.bloomberght.com/petrol-p...abilir-2338212

Petrol piyasalarında 16 yılın en büyük açığı yaşanabilir

-OPEC tarafından yayımlanan rapora göre Suudi Arabistan ve Rusya tarafından alınan üretim kesinti kararlarının 2023 sonuna dek uzatılması, yılın son çeyreğinde arz açığını iki katına çıkararak günlük 3 milyon varile yükseltecek. Gerçekleşmesi durumunda bu rakam 2007'den beri en büyük petrol açığı olacak.

CE Brent Crude
    *Data is delayed | Exchange | USD
    Last | 4:55 AM BST
    92.25
    up+0.19 (+0.21%)

Bu başlıkta,Mart ayında petrol fiyatı 74 usd/varil iken yılın dördüncü çeyreği için 90 usd'ın üzerine çıkacağı şeklinde bir öngörüm olmuştu.Çin'in talebindeki düşüşe rağmen bu öngörü suudi arabistan ve rusya'nın üretim kesintileriyle gerçekleşti.Ama dördüncü çeyrekte 100 usd'ın üzerine çıkacak bir fiyat artışı beklemiyorum,90' lı seviyelerde şimdilik fiyatın dengeleneceğini tahmin ediyorum.

Sayfa 1901/2106 İlkİlk ... 901140118011851189118991900190119021903191119512001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •