Sayfa 2024/2104 İlkİlk ... 102415241924197420142022202320242025202620342074 ... SonSon
Arama sonucu : 16831 madde; 16,185 - 16,192 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. altın madenciliğinde siyanür kullanımının yasak olduğu ülkeler arasında Türkiye de var ama link güncel de olmayabilir.. ya da birileri mevzuatı delmiş, hep olduğu gibi..

https://www.cnlitereagent.com/news/c...ans-worldwide/
    ytd..

2. Ben neye şaşırıyorum biliyor musunuz? O siyanür havuzu ve siyanürle işlenmiş toprak yığınları yeni oluşmadı. Daha geçen senelerden görüntüleri var, yine sızıntı ile gündem olmuştu. Çok ilginç değil mi? Balıkların hafızası zayıf derler, siyanürlü ise daha az oluyor yersen eğer.

3. Herhalde sadece bölgeyi ilgilendirir banane boşver diye düşünüyor çoğunluk ama işte kazın ayağı, başağın sapı, armutun çöpü öyle değil.

Smile

Ülkede bir felaket var ve sanki pakistanda falan olmuş gibi hissediyorum ... önlem alınarak kacinilacak tüm konularda biraz daha kar etmek için önlem alınmıyor...denetleyecek kurumlar işini yapmiyor felaket gerçekleşince sorumlular rahatça gezip tozuyor... halkın tepki koyup istediğini aldığı son olay arabalarda yasaklanan cam filmi falandı... plastik poşetin paralı olmasi bile bir çok felaketten daha buyuk tepki gördü... yasama var yurutme var yargi var... olacakları tahmin ediyorum tepki gösterenler terorize edilecek ki zaten aralarinda marjinal sol diyeyim hadi bu gruplar da hemen kendi reklamlari icin ot gibi bitecek ...sonra siyasiler vatan millet konuşacak muhalefet tepkiyi daha da sonumleyecek... birkaç ay sonra Bi görevli siyanür arazide büyümüş domates falan yer herhalde kameralar önünde...
    Başta söylediğim gibi sanki pakistanda yaşanmış bir felaket gibi hissediyorum belucistanda terör saldırısı oluyor yüzlerce insan ölüyor... bakıyorsun biraz üzülüyorsun sonra önem vermiyorsun ... çünkü belicistandakiler de insan hayatına önem vermiyor
    Doğu expeesinde cinayet filmine 10 dk dayanabildim istanbul u kahireden bir mahalle gibi gösteriyorlardi... şu an ortadogudaki diğer devletlerden bir farkımız var mi...demek ki zaten istediğimiz olduğu da buymuş... temel düsünce şöyle.. ben o konumda olsaydım ben de yapardım o yüzden bu durum-olay benim için sorun değil
    Seçim goygoyundan sonra yeni anayasa çalışmaları başlayacak bu çalışmalarda aym nin kapatılması vs tartışılacak geldiğimiz nokta böyle
    Son düzenleme : HATAKE; 15-02-2024 saat: 08:33.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Ülkede bir felaket var ve sanki pakistanda falan olmuş gibi hissediyorum ... önlem alınarak kacinilacak tüm konularda biraz daha kar etmek için önlem alınmıyor...denetleyecek kurumlar işini yapmiyor felaket gerçekleşince sorumlular rahatça gezip tozuyor... halkın tepki koyup istediğini aldığı son olay arabalarda yasaklanan cam filmi falandı... plastik poşetin paralı olmasi bile bir çok felaketten daha buyuk tepki gördü... yasama var yurutme var yargi var... olacakları tahmin ediyorum tepki gösterenler terorize edilecek ki zaten aralarinda marjinal sol diyeyim hadi bu gruplar da hemen kendi reklamlari icin ot gibi bitecek ...sonra siyasiler vatan millet konuşacak muhalefet tepkiyi daha da sonumleyecek... birkaç ay sonra Bi görevli siyanür arazide büyümüş domates falan yer herhalde kameralar önünde...
    Başta söylediğim gibi sanki pakistanda yaşanmış bir felaket gibi hissediyorum belucistanda terör saldırısı oluyor yüzlerce insan ölüyor... bakıyorsun biraz üzülüyorsun sonra önem vermiyorsun ... çünkü belicistandakiler de insan hayatına önem vermiyor
    Doğu expeesinde cinayet filmine 10 dk dayanabildim istanbul u kahireden bir mahalle gibi gösteriyorlardi... şu an ortadogudaki diğer devletlerden bir farkımız var mi...demek ki zaten istediğimiz olduğu da buymuş... temel düsünce şöyle.. ben o konumda olsaydım ben de yapardım o yüzden bu durum-olay benim için sorun değil
    Seçim goygoyundan sonra yeni anayasa çalışmaları başlayacak bu çalışmalarda aym nin kapatılması vs tartışılacak geldiğimiz nokta böyle
    sn hatake, bu konuda söylenecek çok şey var ama ilk başta vatandaş-devlet ilişkisini düzeltmek lazım. Vatandaş devleti bir baba gibi görüyor, babası ona baksın, iaşe versin, hastalandığında tedavi etsin vs vs ama yanlış yaptığında da babası ona kızsın cezalandırsın. Bunun oturmaması da çok normal. Bu coğrafyaya vatandaşlık tanımı Osmanlının son dönemlerinde geldi , yüzyıllarca vatandaş yerine tebaa olarak görüldü. Ama batıda bu tanım çok çok önce vardı ve vatandaş devlet ilişkisi büyük coğunda oturmuş durumda. Bizde vatandaşın çoğunluğu maslovun ihtiyaçlar hiyerarşisinin en dibinde. o nedenle sadece "survive" yapmaya çalışıyor. Durum böyle olunca dibinde siyanürle altın aransa bile "oğluma iş verdi bunlar" diyip karşı çıkamıyor.
    Bu kötü gidişin tamamını Osmanlının son dönemini yaşamış Mustafa Kemal gördü ve o nedenle modern bir Cumhuriyet inşa etmek istedi. Vatandaşı da o en dipteki konumundan çıkartmanın tek yöntemi de eğitimdi.
    Neyse uzun lafın kısası maden faciasının olduğu Erzincan'da iktidara rekor oy bekliyor, aynı Somada, İkizdere'de, Ermenek'te olduğu gibi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by e3
    Higher interest rates erode the economic footing like a torrent underneath the foundation of a building. You cannot convince me that this humongous debt overhang will be unaffected by the much higher cost of money.

In the meantime, the stock market is priced for perfection and remains on Fantasy Island.

After all, how healthy can an economy be when the goods-producing sector is on life support? The manufacturing sector of the economy has been contracting for the past 14 months in a row. The NY area manufacturing sector is in a depression.

However, in this negative context, the labor market remains strong, at least according to the official numbers from the Department of Labor. Combine that with the A.I. hype and hopes of rate cuts, and you get a new high in the S&P 500 in nominal terms.
    Pento, yüksek faizle fonlanan devasa borç balonu ile ilgili uyarılarına devam ediyor. yatırım stratejisi olarak, temkinli duruşumuzu sürdürsek de önümüzdeki aylarda kopacak fırtınaya hazırlıklı olmalıyız demiş.

tamamı için; https://pentoport.com/january-recap-...-up-for-march/
    ytd..

Thursday February 15 2024 Actual Previous Consensus
    02:50 AM
    JP
    GDP Growth Rate QoQ Prel Q4 -0.1%
    -0.8% ® 0.3%
    02:50 AM
    JP
    GDP Growth Annualized Prel Q4 -0.4%
    -3.3% ® 1.4%

0:00 AM
    GB
    GDP Growth Rate QoQ Prel Q4 -0.3%
    -0.1% -0.1%
    10:00 AM
    GB
    GDP Growth Rate YoY Prel Q4 -0.2%
    0.2% ® 0.1%

01:00 PM
    EA
    GDP Growth Rate QoQ 2nd Est Q4 0%
    -0.1% 0%
    EA
    GDP Growth Rate YoY 2nd Est Q4 0.1%
    0% 0.1%

Japonyadan sonra birleşik krallık ekonomisi de bugün yayınlanan veriyle arka arkaya 2 çeyrek küçülerek teknik resesyona girdi.

Wednesday February 14 2024 Actual Previous Consensus
    EA
    GDP Growth Rate QoQ 2nd Est Q4 0%
    -0.1% 0%
    EA
    GDP Growth Rate YoY 2nd Est Q4 0.1%
    0% 0.1%

Euro bölgesi ise resesyona girmek üzere.

Thursday January 25 2024 Actual Previous Consensus
    04:30 PM
    US
    GDP Growth Rate QoQ Adv Q4 3.3%
    4.9% 2%

ABD ekonomisi ise, potansiyelinin de üzerinde ,güçlü şekilde büyüyen tek gelişmiş ülke.

https://twitter.com/Dragonomi/status...15046164394105

"Japon varlık balonu 80'lerin sonunda patlamıştı.

Nikkei 225 grafiği, o balonun ve patlamanın büyüklüğüne de işaret ediyor.

Endeks, 34 sene sonra eski zirvesine yaklaşabildi. "

https://pbs.twimg.com/media/GGbJTEEa...png&name=large

Sayfa 2024/2104 İlkİlk ... 102415241924197420142022202320242025202620342074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •