Sayfa 2105/2105 İlkİlk ... 11051605200520552095210321042105
Arama sonucu : 16835 madde; 16,833 - 16,835 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Sn. Deniz hocam selamlar

Sosyal medyada kendini uyanık zanneden birisi ingiliz web sitesi üzerinden antalya da meşhur kodaman otel zincirinde rezervasyon yaptığı ve gittiğinde kendisine milliyet farkı adı altında ödeme alındığı haberi vardı belki rastlamışsınızdır.

Benim anlamadığım nokta misal avrupalıya 1100 euro dan satılan 15 günlük tatil bize neden 2 katından "kaktırılıyor" burası ticarethane değil mi otel sahibinin cebine aynı para girmiyor mu? bizede bilemediniz %20 farkla 1300 euro civarı olsa oteller gene full kapasite çalışırlar. bilmediğimiz bir takım teşvikler vergi muafiyetleri mi mevcut acaba?

Ayrıca gelen turistin bir çoğu zaten alt tabaka olup HD otelde ve dışarıda pek harcama yapmayan kişilerden oluşmakta.

Konu hakkında bizleri aydınlatabilir misiniz?

Saygılarımla

2.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Sn. Deniz hocam selamlar

Sosyal medyada kendini uyanık zanneden birisi ingiliz web sitesi üzerinden antalya da meşhur kodaman otel zincirinde rezervasyon yaptığı ve gittiğinde kendisine milliyet farkı adı altında ödeme alındığı haberi vardı belki rastlamışsınızdır.

Benim anlamadığım nokta misal avrupalıya 1100 euro dan satılan 15 günlük tatil bize neden 2 katından "kaktırılıyor" burası ticarethane değil mi otel sahibinin cebine aynı para girmiyor mu? bizede bilemediniz %20 farkla 1300 euro civarı olsa oteller gene full kapasite çalışırlar. bilmediğimiz bir takım teşvikler vergi muafiyetleri mi mevcut acaba?

Ayrıca gelen turistin bir çoğu zaten alt tabaka olup HD otelde ve dışarıda pek harcama yapmayan kişilerden oluşmakta.

Konu hakkında bizleri aydınlatabilir misiniz?

Saygılarımla
    Günaydın

Ekşide bu işle uğraşan birisi detayı bir açıklama yapmış sn Batman.
    https://eksisozluk.com/entry/163893973

3.  Alıntı Originally Posted by Xer Yazıyı Oku
    Günaydın

Ekşide bu işle uğraşan birisi detayı bir açıklama yapmış sn Batman.
    https://eksisozluk.com/entry/163893973
    teşekkürler üstadım yazıyı okudum bu arkadaşta benimle aynı sıkıntıyı dile getirmiş zaten gizli saklı birşey yok

"sıkıntı bizim son halka olmamız. elin ingilizinin ya da ingiltere pasaportu/oturumu sahibi bir kişinin yaptığı tatili biz yapamıyoruz ona sunulan koşul bize sunulmuyor. adam 80-100 pounda ya da euroya günlük ultra her şey dahil konaklarken sen aynı hizmeti 7000-9000+ tl bandında alabiliyorsun. onlar alırken ben alamıyorum çünkü milliyetimiz/pazarımız farklı. oteli ve çalışanları da sisteme dahil oldukları için suçlamak yerine genel olarak vatandaşlarımızın sistemin neden dışında tutulduğunu ve sisteme dahil edilmediğini sorgulamamız gerekir.

şahsi görüşüm iç pazarın belirlenen en ucuz pazardan daha pahalı olamayacağı yönünde yasal adım atılması ve düzenleme yapılması yönündedir.
    " alıntıdır ekşiden

neticede aradaki fiyat farkı akıl alır gibi değil merakım belki Deniz hocam aydınlatabilir bu rakamlardan tatil yapılması bizim ülkece ne kadar karımız var otelin elektriği ve gazı bile sübvansiyonlu tüketim mallarının bir kısmı ithal ve sonucunda milletimiz faydalanamıyor ciddi bir sıkıntı var bu konuda bence.

Saygılar

Sayfa 2105/2105 İlkİlk ... 11051605200520552095210321042105

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •