Sayfa 2047/2104 İlkİlk ... 104715471947199720372045204620472048204920572097 ... SonSon
Arama sonucu : 16831 madde; 16,369 - 16,376 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    bence sorun seçende... seçen ne ise seçilen de o oluyor. seçeni eğitmek, geliştirmek, dönüştürmek lazım.
    Seceni egitmek 70 senedir basarilamadi.

Adam hala okullara imam sokuyor.

Bu millet duzelmez.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    bence sorun seçende... seçen ne ise seçilen de o oluyor. seçeni eğitmek, geliştirmek, dönüştürmek lazım.
    kim eğitecek seçmeni? 30 sene öncesinden daha beter hale getirdiler eğitim sistemini son 10 yılda... Geçtim geliştirmeyi, geriye gidiyor olan da...

geçen seneki seçim köprüden önce son çıkıştı 2000 sonrası doğan nesil için, artık geçmiş ola... bugün 0-18 yaş arası olan gençler ortalamada, kendini bazı özel okullara atabilecek %5-10'luk kısım hariç, kendi ebeveynlerinden daha kötü ve daha gerici bir anlayışla eğitilecek, burdan artık kaçış yok. 2028'deki seçim ne olur ondan bağımsız olarak, 2010-2050 arasını Türkiye kaybetmiştir. Bu kötü eğitilmiş nesil ayrıca önümüzdeki bu 25 yılda çok çok yüksek ihtimalle bir de büyük Marmara depremiyle sınava tutulacak. Yüzbinler ölecek/sakat kalacak, ülkemiz cumhuriyet tarihinde görmediği bir ekonomik darbe yiyecek.

ben maalesef ülkenin geleceğini artık çok karanlık görüyorum... bir çıkış yolu da yok... bugün afganistan, lübnan ne durumdaysa biz de o duruma düşeceğiz ne yazık ki...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

3.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    kim eğitecek seçmeni? 30 sene öncesinden daha beter hale getirdiler eğitim sistemini son 10 yılda... Geçtim geliştirmeyi, geriye gidiyor olan da...

geçen seneki seçim köprüden önce son çıkıştı 2000 sonrası doğan nesil için, artık geçmiş ola... bugün 0-18 yaş arası olan gençler ortalamada, kendini bazı özel okullara atabilecek %5-10'luk kısım hariç, kendi ebeveynlerinden daha kötü ve daha gerici bir anlayışla eğitilecek, burdan artık kaçış yok. 2028'deki seçim ne olur ondan bağımsız olarak, 2010-2050 arasını Türkiye kaybetmiştir. Bu kötü eğitilmiş nesil ayrıca önümüzdeki bu 25 yılda çok çok yüksek ihtimalle bir de büyük Marmara depremiyle sınava tutulacak. Yüzbinler ölecek/sakat kalacak, ülkemiz cumhuriyet tarihinde görmediği bir ekonomik darbe yiyecek.

ben maalesef ülkenin geleceğini artık çok karanlık görüyorum... bir çıkış yolu da yok... bugün afganistan, lübnan ne durumdaysa biz de o duruma düşeceğiz ne yazık ki...
    hocam zaten o görüş hepimizde hakim ancak halen umudu kaybetmemeye çalışıyoruz. Nüfusun iyi ve yetkinliği yüksek olanları zaten yurt dışına gidiyorlar maalesef.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Yeis ve yilginliga kapilmamak lazim.

Cok etkin mucadele etmek lazim.

Bence bunun en etkin yolu dolar almak.

Insan hayret ediyor, bunca hakim savci, bunca general amiral, bunca polis sefi bu durumu gormuyor mu ?

Elbette goruyor. Cocuklari Ingiltere'da, ABD'de, saniyorlar ki, cocuklar kurtardilar.

Ama hepsi ulkenin bir felakete dogru gittiginin farkinda.

Eger hukuk katledilmeseydi, en ufak hareket, terorist olmaya donusmeseydi, bu kadar igdis edilmeyeceklerdi.

Diger yandan, bu gaflet ve delalet icinde dahi vazifen diye baslayan paragrafta yaziyor ama kime guvenecekler.

%52'si boyle olan millete mi ?

Üstadım ben de eskiden sorun yuzde52de diye dusunurdum ancak artik ülkenin en az yuzde80inin ahlaksız olduğuna inanıyorum ... bunu en net gecen secimde gorduk halen partilerin cikardiklari belediye başkan adayliklarindan kurulan ittifaklardan goruyoruz... oy verdigimiz kisilerin bizi dusundukleri yanilgisina kapiliyoruz makesef oysa hepsi bir akarin basini tutmus rantini yemenin derdinde... o yüzden benim de görüşlerim sayın Desperado ile benzer sekilde
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Üstadım ben de eskiden sorun yuzde52de diye dusunurdum ancak artik ülkenin en az yuzde80inin ahlaksız olduğuna inanıyorum ... bunu en net gecen secimde gorduk halen partilerin cikardiklari belediye başkan adayliklarindan kurulan ittifaklardan goruyoruz... oy verdigimiz kisilerin bizi dusundukleri yanilgisina kapiliyoruz makesef oysa hepsi bir akarin basini tutmus rantini yemenin derdinde... o yüzden benim de görüşlerim sayın Desperado ile benzer sekilde
    aynı şeyleri defalarca tekrar ettiğim için herkesten özür diliyorum. bu ülkede vatandaş devlet arası ilişki sorunlu. vatandaş tanımı bile batıya göre çok geç gelmiş, Romada 2000 yıl önce vatandaş tanımı var, hukuk sistemi var. halkın çoğu kendini halen teba görüp devlete ve başındakilere kutsal gibi bakıyor bu herşeyin önünü tıkıyor. demokrasiyi sadece önüne sandık konduğunda oy vermek sanıyor.
    ikincisi halkın %80-90 ı doğrudan vergi vermiyor. verdiği vergiyi ya ücretinden o görmeden kesildiği ya da ötv, kdv vb ile indirekt olarak ödediği için devlete aslında kaynağı kendisinin ödediğinin farkında değil.ülkenin iyi veya kötü yönetildiği ile ilgilenmiyor bu nedenle küçük avantalar, ulufeler peşinde. Devleti sonsuz kaynağı olan kutsal bir yapı olarak görüyor.
    bunların altında tabi eğitim yatıyor ama bence vergi konusu da oldukça önemli.
    Sanırım daha önce Besim Tibuk benzer şeyler demişti, insanlara ücretini brüt ödeyip vergiler, sigorta vb kesintileri ödedikten sonra alacaksınız o zaman ne kadar vergi ödediklerinin farkına varırlar ve haklarını ararlar demişti.
    Ahlaksızlık konusu tabi çok yaygın ama o da hukuk sisteminden geçer. Halk hukuğun da böyle olmasından memnun.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Pit adli kullanıcıya itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz
    %100
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Yardım furyası gerçek ihtiyacın çok üzerine çıktı. Ülkede 30 milyon çalışıyor, 55 milyona bakıyor. Konu hassas olduğu için ve kimse saçma sapan yorumlara muhatap olmak istemediği için bu konuda gerçekçi bir yorum yapamıyor. Kamu kuruluşları yardımda yarışıyor.
    55 milyonun tamamının herhangi bir iş yapmaması normal değil. Yaşlıları ve çocukları çıkın , buradan bir 10 milyon kişi daha çalışma hayatının içerisine girmesi gerekir.
    Yoksa memurlar hariç 24 milyon bu yükü taşıyamaz. Üstelik bu 24 milyonun öyle yüksek bir katma değer üretmediğini, yatırım ortamının gel yatırım yap diye bağırmadığı,verimlilik , eğitim ve finans ortamının çokta iyi olmadığını düşünürsek, üstüne batının insan kaynağı açığının kapatılmasında bizim 24 milyondan faydalanacağınıda ön görürsek ,eko sistemimizi acil revize etmemiz gerektiğini net bir şekilde görürüz.
    https://x.com/adnandalgakiran/status...284954567?s=20

Adnan Dalgakıran yine çok doğru yeri yakalamış.
    Bedava verilen hizmet olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal devlet tanımı ile ulufe dağıtma konusu birbirine girmiş durumda.
    Böyle bir durum devam ederken devlet vatandaş ilişkisini oluşturamazsınız. Vatandaş devleti babası sanıyor ve başındaki kişiyi de bu gelen yardımların, ödenen maaşların ve yapılan hizmetlerin sahibi sanıyor ancak bu saydıklarımın hepsi toplanan vergilerle olan şeyler. devlet vatandaşının refahını sağlamak ve gelişen şartlara göre iyileştirilmesi için toplanan vergilerle çalışan ve başında da yine halkın seçtiği geçici kişilerin olduğu bir organizasyondur.
    Bugün İnsanın beyninde kıvılcımlara neden olan güzel paylaşımlarda bulunmuşsunuz. Elinize sağlık

Sayfa 2047/2104 İlkİlk ... 104715471947199720372045204620472048204920572097 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •