Sayfa 2112/2112 İlkİlk ... 11121612201220622102211021112112
Arama sonucu : 16895 madde; 16,889 - 16,895 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

https://tebadata.com/

Türkiye Hanehalkı Enflasyon Beklenti Anketi

Nisan 2024 itibarıyla yıllık enflasyon beklentisi: %119
    Yıl sonu enflasyon beklentisi: %96

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://tebadata.com/

Türkiye Hanehalkı Enflasyon Beklenti Anketi

Nisan 2024 itibarıyla yıllık enflasyon beklentisi: %119
    Yıl sonu enflasyon beklentisi: %96
    halkın karşılaştığı enflasyon bu bencede. Milyonlarca kişi aldığı ürünleri daha az miktar ve daha düşük kalitede alarak hayatta kalmaya çalışıyor maalesef...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. 16 yıldır Kapadokya bölgesindeyim. İlk kez turistlerin akın akın sehir merkezindeki Avmlere yemek için geldiğini görüyorum. Gelip fast food yiyorlar, süpermarketlerden alışveriş yapip gidiyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    16 yıldır Kapadokya bölgesindeyim. İlk kez turistlerin akın akın sehir merkezindeki Avmlere yemek için geldiğini görüyorum. Gelip fast food yiyorlar, süpermarketlerden alışveriş yapip gidiyorlar.
    İstanbul da turistlerin kent lokantasında yediğini bile görmüşler .

5. Toplam mevduat / Kredi oranı (Yatırım ve Kalkınma Bankası kredileri hariç) 0,80 nin altına gelmiş. 2007 yılındaki oranlar olduğu söyleniyor ki 2001 krizi sonrası 0,30 lu rakamlardan yükselerek geldiği yerler.

Sayın Deniz hocam bu oranın böyle devam etmesi ya da daha aşağılara gelmesi mevduat faizlerini etkiler mi?

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    16 yıldır Kapadokya bölgesindeyim. İlk kez turistlerin akın akın sehir merkezindeki Avmlere yemek için geldiğini görüyorum. Gelip fast food yiyorlar, süpermarketlerden alışveriş yapip gidiyorlar.
    Geçen yıl oğlanın turnuvası için Kırşehir'e gelmiştik ve konaklamayı kapadokya bölgesinde yapmıştık. Restoran fiyatları çok yüksekti ve çalışanların da birçoğu afgandı.
    Turist denen kişilerin de bir bütçesi var, onun için çok da çekici olmayan restorana 100 dolar hesap ödemeyi istemezler tabiki.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. Deniz hocam selamlar

TL nin değerli olduğunu biz bilirken CDS düşüyor MB döviz rezervlerinde son hafta da ciddi toparlanma var ve MB harici alıcı yok deniyor belki piyasa yerliler istihab haddinde bilemiyorum.

Yabancı TL faizimi alır düşük kurdan çıkarım hesabımı yapıyor yazında dövizin bollaşacağını umarak ciddi girişler var deniliyor swab piyasasında.

Sizin yorumunuz nedir hocam en ufak problemde para geri kaçarsa acıtır gibi ama gerçekten ülkenin algılanma biçimi değişti mi? öngörülebilir mi olduk? ben henüz reform verginin tavana yayılması vs. göremiyorum. gelir dağılımında düzelme göremiyorum carry trade mi bu kadar piyasayı etkiliyor?

saygılarımla.

Sayfa 2112/2112 İlkİlk ... 11121612201220622102211021112112

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •