Sayfa 1056/2114 İlkİlk ... 56556956100610461054105510561057105810661106115615562056 ... SonSon
Arama sonucu : 16908 madde; 8,441 - 8,448 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Vay be uzun zamandır bakıp hesap yapmıyordum saat 14 ten beri EVDS bekliyorum bir bakayım dedim kendim. Vay anasını sayın seyirciler vay.

2. ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...211221M1-1.htm

-Resmi gazetede yayınlanan tebliğin 5. maddesinin 4.fıkrasında açıkca "4) Bu uygulama kapsamında açılan Türk lirası mevduat veya katılma hesapları bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen destekten bir defaya mahsus olarak faydalanabilir. " yazmış.
    Bakanın ne dediği önemli değil,önemli olan resmi gazetede yazan.

-Vade bitiminde tekrar dolara geçilip geçilemeyeceğini o zaman göreceğiz.

-Şu anda enflasyon %58(ENAG),önümüzdeki yılın ilk yarısında %70-%80 enflasyonları göreceğiz.Para sizin,isterseniz %14 faizden TL mevduata geçebilirsiniz.
    Sistemi bilen biri olarak şunu belirtmek istiyorum.
    Dövizden TL’ye dönerek bu hesabı açanlar sadece bir defaya mahsus bu işlemi yapabilecekler.
    Örnek:
    20.12.2021 tarihi itibariyle bankada 10.000 dolarım var.
    Kur : 11,6399 (23.12.2021 kuru bu)
    Bu kurdan TL’ye geçtikten sonra 116.399 TL vadeli hesap açılıyor.
    Vade sonu geldiğinde ama faizli, ama kur farklı bakiye (hangi nema oranı yüksekse)
    mevduat sahibinin vadesiz TL hesabına otomatik olarak aktarılıyor.
    Yani açılan TL vadeli hesap sistemsel olarak kapatılıyor ve para vadesiz TL hesaba aktarılıyor.
    Yani ortada artık bir DTH olmadığı için bu işlem 1 defaya mahsustur.
    İşin teknik kısmı bu şekilde.
    Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dövizden TL’ye dönerek bu hesabı açanlar sadece bir defaya mahsus bu işlemi yapabilecekler.
    Örnek:
    Vade sonu geldiğinde ama faizli, ama kur farklı bakiye (hangi nema oranı yüksekse)
    Yani açılan TL vadeli hesap sistemsel olarak kapatılıyor ve para vadesiz TL hesaba aktarılıyor.
    Saygılarımla
    Doğru. Tebliğ de böyle ve uygulama aynen bu şekilde olacak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

Değerli hocam affınıza sığınarak, eksik olan nokta şu sanırım, bakan diyor ki, dövüzden dönene 1 kerelik MB garantili olarak bunu sağlıyoruz, ama TL getirene bu sistem ikinci bir emre kadar hep var, yani isterseniz 18.75 mevcut faizden bağlayın isterseniz de 14 faizden hazine garantili opsiyonlu olarak bağlayın.

Klasik bir opsiyon aslında. Zaten bu tarz ürünler bankacılıkta mevcut idi. Sanırım olay, hazinenin garanti vermesinden çıkıyor.

Dövizde, önce vatandaş türlü açıklamalar ile gerildi, korkutuldu, dövize hem firmalar hem vatandaş hücum etti.

Sonra çok sert satış eşliğinde böyle bir ürün ile tekrar çıkışın başladığı seviyelere indirildi.

3. çeyrek sonu dövize göre zaten şu anda da %30 civarı devalüasyon var!

O zaman soru şu, bu manipülasyon neden yapıldı?

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Örnek:
    Saygılarımla
    Bakan Nureddin Nebati, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Döviz hesabı olma şartı yok. Bir defaya mahsus bir uygulama da yok. 3 ay kaldınız, sonra sisteme bir daha girmek istediniz, girersiniz. Bir kereye mahsus falan değil. Nerden ne uyduracaklarını şaşırdılar" dedi.

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

Arkadaşlar neden konuyu işinize geldiği gibi anlatıyorsunuz, adam diyor ki; Yeni bir DEM açarsın olur biter

Merkez bankası günlük analitik bilançoyu 1 saat 45 dakika gecikmeyle sitesine koymuş.Hesaplayınca tabloyu başlığa koyacağım.

Sayfa 1056/2114 İlkİlk ... 56556956100610461054105510561057105810661106115615562056 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •