Sayfa 2046/2105 İlkİlk ... 104615461946199620362044204520462047204820562096 ... SonSon
Arama sonucu : 16833 madde; 16,361 - 16,368 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Tuesday March 12 2024 Actual Previous Consensus
    03:30 PM
    US
    Core Inflation Rate MoM FEB 0.4%
    0.4% 0.3%
    US
    Core Inflation Rate YoY FEB 3.8%
    3.9% 3.7%
    US
    Inflation Rate MoM FEB 0.4%
    0.3% 0.4%
    US
    Inflation Rate YoY FEB 3.2%
    3.1% 3.1%

ABD enflasyon verileri benim hesapladığım gibi geldi.

Trend olarak ABD'de son 4 ayın kümülatif çekirdek enflasyonu %1.0139,yıllıklandırılmışı %4.23.Bu durumda Fed nasıl faiz indirimi yapacak bakalım!..

Gümüş alış yazmıştım aşağılara. Baktım gelmiş. enflasyon verisi nasıl gelmiş acaba diye direkt sizin yazınıza baktım. Gümüşleri hemen (üstelik karla) sattım. Başka yerlere bakıp zaman kaybetsem ciddi zarar yazacaktım. Teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by sofist_11 Yazıyı Oku
    [/SIZE]
    Gümüş alış yazmıştım aşağılara. Baktım gelmiş. enflasyon verisi nasıl gelmiş acaba diye direkt sizin yazınıza baktım. Gümüşleri hemen (üstelik karla) sattım. Teşekkür ederim.
    Sağlıkla,keyifle harcayın.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Tuesday March 12 2024 Actual Previous Consensus
    US
    Core Inflation Rate MoM FEB 0.4%
    0.4% 0.3%
    US
    Core Inflation Rate YoY FEB 3.8%
    3.9% 3.7%
    US
    Inflation Rate MoM FEB 0.4%
    0.3% 0.4%
    US
    Inflation Rate YoY FEB 3.2%
    3.1% 3.1%

ABD enflasyon verileri benim hesapladığım gibi geldi.

Trend olarak ABD'de son 4 ayın kümülatif çekirdek enflasyonu %1.0139,yıllıklandırılmışı %4.23.Bu durumda Fed nasıl faiz indirimi yapacak bakalım!..
    Teşekkürler Sn. Hocam,
    İyiki varsınız...

5. Yardım furyası gerçek ihtiyacın çok üzerine çıktı. Ülkede 30 milyon çalışıyor, 55 milyona bakıyor. Konu hassas olduğu için ve kimse saçma sapan yorumlara muhatap olmak istemediği için bu konuda gerçekçi bir yorum yapamıyor. Kamu kuruluşları yardımda yarışıyor.
    55 milyonun tamamının herhangi bir iş yapmaması normal değil. Yaşlıları ve çocukları çıkın , buradan bir 10 milyon kişi daha çalışma hayatının içerisine girmesi gerekir.
    Yoksa memurlar hariç 24 milyon bu yükü taşıyamaz. Üstelik bu 24 milyonun öyle yüksek bir katma değer üretmediğini, yatırım ortamının gel yatırım yap diye bağırmadığı,verimlilik , eğitim ve finans ortamının çokta iyi olmadığını düşünürsek, üstüne batının insan kaynağı açığının kapatılmasında bizim 24 milyondan faydalanacağınıda ön görürsek ,eko sistemimizi acil revize etmemiz gerektiğini net bir şekilde görürüz.
    https://x.com/adnandalgakiran/status...284954567?s=20

Adnan Dalgakıran yine çok doğru yeri yakalamış.
    Bedava verilen hizmet olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sosyal devlet tanımı ile ulufe dağıtma konusu birbirine girmiş durumda.
    Böyle bir durum devam ederken devlet vatandaş ilişkisini oluşturamazsınız. Vatandaş devleti babası sanıyor ve başındaki kişiyi de bu gelen yardımların, ödenen maaşların ve yapılan hizmetlerin sahibi sanıyor ancak bu saydıklarımın hepsi toplanan vergilerle olan şeyler. devlet vatandaşının refahını sağlamak ve gelişen şartlara göre iyileştirilmesi için toplanan vergilerle çalışan ve başında da yine halkın seçtiği geçici kişilerin olduğu bir organizasyondur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Vatandaş devleti babası sanıyor ve başındaki kişiyi de bu gelen yardımların, ödenen maaşların ve yapılan hizmetlerin sahibi sanıyor ancak bu saydıklarımın hepsi toplanan vergilerle olan şeyler. devlet vatandaşının refahını sağlamak ve gelişen şartlara göre iyileştirilmesi için toplanan vergilerle çalışan ve başında da yine halkın seçtiği geçici kişilerin olduğu bir organizasyondur.

Üstelik bu 24 milyonun öyle yüksek bir katma değer üretmediğini, yatırım ortamının gel yatırım yap diye bağırmadığı,verimlilik , eğitim ve finans ortamının çokta iyi olmadığını düşünürsek
    Ulke 1969 dan bu yana soyuluyor.

Menderes donemi dipcikle durdurulduktan sonra gelen tum hukumetler, ( bir iki kisa Ecevit donemleri haric ) soydular.

Demem o ki, adam gibi insanlari secmek, yüksek bir katma değer üretmekten cok daha onemli.

7. Adam bir seferde 128 Milyar dolari goturdu.

Yüksek katma değerli ne uretirsen uret, adam goturecek.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Adam bir seferde 128 Milyar dolari goturdu.

Yüksek katma değerli ne uretirsen uret, adam goturecek.
    bence sorun seçende... seçen ne ise seçilen de o oluyor. seçeni eğitmek, geliştirmek, dönüştürmek lazım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 2046/2105 İlkİlk ... 104615461946199620362044204520462047204820562096 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •