Sayfa 34/2104 İlkİlk ... 24323334353644841345341034 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 265 - 272 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hocam gariplik thy den işte...her gün bir ekran endeks 30 da, bir ekran thy de...resmen işlemlerin yarısı thy de dönüyor...borsada mekank alımları çıkın...gerçek alış veriş olarak bakınca, olayın yarısı thy de dönüyor...irili ufaklı bir çok yerli hatta yabancı tahtada fink atıyor.

hayır beklenti ne bilmiyorum, süper bilanço mu? hayır, hatta vergi dairesine sunulan beklentiden kötü bir bilanço olacak diyor...3. havalimanı deneme uçuşu desen, bu daha çok pegasus lehine, thy nin bu işten orta vadede avantajlı çıkacağı düşünülür, kısa vadede negatif bile etkilenebilir.

geriye ne kalıyor...sadece ve sadece thy nin katar a satılması, katar havayolları mı alacak acaba...başka bu hareketin mantıklı bir açıklaması yok. (açıkçı sıkıştırma şubat vadeyi kapama vs gibi şeyler de yazılabilir, ama bunun için bu büyüklükteki bir hisseyi bu kadar yukarı taşımak mantıklı gelmiyor)
    zarardan kara geçen hisse böyle oluyor,3-4 katı oluyor en az dibin,f/k baktığımız zaman 9kusur ,mavi ye 26 f/k veren py thy ye neden 10 vermesin diyorum bazen,tabii buradan alınmaz ,tren kaçtı...........ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hocam gariplik thy den işte...her gün bir ekran endeks 30 da, bir ekran thy de...resmen işlemlerin yarısı thy de dönüyor...borsada mekank alımları çıkın...gerçek alış veriş olarak bakınca, olayın yarısı thy de dönüyor...irili ufaklı bir çok yerli hatta yabancı tahtada fink atıyor.

hayır beklenti ne bilmiyorum, süper bilanço mu? hayır, hatta vergi dairesine sunulan beklentiden kötü bir bilanço olacak diyor...3. havalimanı deneme uçuşu desen, bu daha çok pegasus lehine, thy nin bu işten orta vadede avantajlı çıkacağı düşünülür, kısa vadede negatif bile etkilenebilir.

geriye ne kalıyor...sadece ve sadece thy nin katar a satılması, katar havayolları mı alacak acaba...başka bu hareketin mantıklı bir açıklaması yok. (açıkçı sıkıştırma şubat vadeyi kapama vs gibi şeyler de yazılabilir, ama bunun için bu büyüklükteki bir hisseyi bu kadar yukarı taşımak mantıklı gelmiyor)
    Üstad beklentisini anlamak zor THYAO 12 ay sonraki hedef fiyatlar bu seviyeler o da hedef fiyatları kim neye göre yaptı bilmem. ondan da öte olay cengizin maliyeti yaptıkları ve yapacakları maliyeti en fazla 3 liradır. Borsa istanbul gözetimi desen zaten al ne yaparsan yap seni tartışma konusu bile yapmayız demiş.

O noktadan sonra şu an olduğu gibi, gün geliyor 17.80 gün geliyor 16.70 ben eminim o fonun üzerinden başka yerlere kar falanda yazıyor neticede maliyet 3-5 TL (al-satlar sayesinde) ISCTR de bunu yapacağı söylendi misal ama orada yarım bıraktı sonra mı devam eder bilinmez. Delinin biri piyasanın yarısını kontrol ediyor diğer yarısınıda merrill bizde analiz peşinde işte .

Saygılarımla tiyatro.

3. topik hayırlı olsun ...bol kazançlar...
    Yatırım tavsiyesi değildir...
    https://www.youtube.com/watch?v=pBGfUybFnAs

Merkez Bankasının bugün yayınladığı menkul kıymet istatistiklerine göre Yabancılar geçen hafta 246.9 milyon dolar devlet iç borçlanma senedi, 139.9 milyon dolar da hisse senedi sattı.Yabancılar bir önceki hafta da 516.2 milyon dolarlık devlet iç borçlanma senedi 368 milyon dolar da hisse senedi satmıştı.Bu suretle yabancılar son 2 haftada 1.271 milyar dolarlık satış yaparak Türkiye'den çıkmış oldu.
    --------------------------------------------------------------------
    Merkez Bankasının bugün yayınladığı veriye göre ;Verilen krediler geçen hafta %0.13 artmış.Geçen yılın son iş günü 29 Aralık tarihinden verinin derlendiği 16 Şubat tarihine kadar geçen 7 haftalık süre içinde verilen kredilerin toplamı 2 045 295 milyon tl'den 2 065 707 milyon tl'ye çıkmış.Yani yılbaşından bu yana 7 haftalık süre içinde verilen kredilerde sadece %1 artış olmuş,Kredilerin artış hızında sert bir düşüş var.Geçen yıl Kredilerin yıllık artış hızı %20.9 idi.
    ------------------------------------------------------------
    Merkez bankasının bugün yayınladığı veriye göre Geçen hafta yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesabı 2.994 milyar dolar artarak 167.415 milyar dolardan 170.409 milyar dolara genel döviz tevdiat hesabı da 4.186 milyar dolar artarak 204.774 milyar dolardan 208.960 milyar dolara çıktı.

5. aha işte...15 dk da bgc 3 milyon aldı, iş 2700 sattı...muhtemelen çoğu karşılıklı...ama tuhaf işte, neden yapılıyor.

öte yandan borsa arz olacak diye, hacmi yüksek göstermeye de çalışıyor olabilirler.

fazla ekrana bakmamak lazım aslında...saçmalık diz boyu.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    aha işte...15 dk da bgc 3 milyon aldı, iş 2700 sattı...muhtemelen çoğu karşılıklı...ama tuhaf işte, neden yapılıyor.

öte yandan borsa arz olacak diye, hacmi yüksek göstermeye de çalışıyor olabilirler.

fazla ekrana bakmamak lazım aslında...saçmalık diz boyu.
    18.55 ten özel işlem yaptı BGC den aldı iş yatırımdan sattı. Şimdi fiyat 17.9 ken niye yaparsın bunu iş yatırım bu işten karlı BGC zararlı, Karı kime yazdırdı kimbilir Özel işlem ne demek Borsa istanbul Gözetiminin gözüne sokmak demek hareketi, ama gene tepki yok At oynatmak serbest.

Saygılarımla tiyatro

kurum ismini düzelttim
    Son düzenleme : tiyatro; 22-02-2018 saat: 16:13.

7.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    demekki öğrenmemiz gereken bir durum usd/jpy parite ile hava yollarındaki ilişki

teşekür ederim ...

Her 100 pips tě yani 107 ile 106 arasındaki değişimde yen değer kazanması durumunda THY 25 milyon dolar zarar yazıyormuş. "Dün akşam Işık Ökte" (bu cümle kalıbı ariston dostumuza aittir ödünç aldım.😂) söylemişti.

8. Kısa pozisyonu stopladım 144 ten. Yuzde 20 kısa açalım dedik hemen dayak attılar

Adam birden fazla kağıdı yapıyor şu an PETKM TUPRS GARAN ISCTR THYAO longa dondum yapacak bir şey yok.

Saygılarımla tiyatro

Sayfa 34/2104 İlkİlk ... 24323334353644841345341034 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •