Sayfa 455/2101 İlkİlk ... 3554054454534544554564574655055559551455 ... SonSon
Arama sonucu : 16802 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu yüzden ekonomistler borsalarda çok iyi para kazanamazlar...şu ortamda borsalar daha da primlenecek diye endekslerde long olmak kendime ihanet etmek olur ( çok güvendiğim hisseleri orta vade tutmaya devam ediyorum).

Trader lar eğer bu tür abartı yükseliş ya da düşüşlerden para kazanabiliyorsa, en iyi getiriyi zaten onlar elde ediyordur.

Şunu da akıldan çıkarmamak lazım, piyasada serseri para miktarı çok fazla...bu para girdiği her varlık piyasasında kısa vadede fiyatları anormal seviyelere taşıyabilir, ( bizdeki ikinci el araç piyasası bile ucuz kredi sayesinde çoşmuş durumda).
    İkinci el araçta çaresizlikte var. Herkes ikinci bir gelir peşinde, sermaye ihtiyacı düşük, herkesin futboldan sonra anladığı ikinci konu bu nedenle araba ihtiyaçtan yatırım aracına dönüştü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    Eskiden erken ciktigim cok oldu, piyasa artik cok sisti beklentisi ile.. ama artik kendimce bir strategy belirledim, donusu gormeden cikmak yok.zirvede satamayacagiz orasi kesin ama nerden doneceginide bilemeyiz..belki 150 bin yaparlar bisti

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zaten biz buna başarılı trader davranışı diyoruz...ama başarılı bir trader temel analizle pek ilgilenmez.,,iyi bir temel analizci aynı zamanda iyi bir trader olamaz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Hazine ve maliye bakanlığı: Nakit dengesi ocak-mayıs döneminde -82,39 milyar tl açık verdi
    hazine ve maliye bakanlığı: Faiz dışı denge ocak-mayıs döneminde 26,67 milyar tl açık verdi
    Ekonomi çok iyi. Halkımız ev araba almak için birbirini eziyor. Tatil yerlerine doğru konvoylar oluşmuş. Herşey süper.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. https://t24.com.tr/haber/merkez-bank...itirazi,882700

Merkez Bankası'nın 20 milyar liralık kredi paketine, "Banka yasasına aykırı" itirazı

Merkez Bankası’nın ekonomiyi desteklemek için 20 milyar liralık kredi paketi açacağı açıklaması, mevzuat tartışmasına yol açtı. Merkez Bankası Cuma günü yatırım teşvik belgesi bulunan belirli sektörlerdeki firmalar için 20 milyar TL'lik yatırım teşvik kredisi verileceğini açıklamıştı. Bankanın vereceği kredinin 10 milyar TL'lik kısmı kamu bankaları, kalan 10 milyar TL'lik kısmı ise özel bankalar aracılığıyla kullandırılacak.

Eski bankacı Kerim Rota sosyal medyada, “10 yıl vadeye kadar yatırım kredisi vereceğini ilan eden TCMB, aslen pratikte kendi kanununu askıya aldığını ilan etmiştir” diyerek, Merkez Bankası Kanunu’nun 56’nca maddesini paylaştı. Kanunun ilgili maddesi şöyle diyor:

“Banka, Hazine ile kamu kurum ve kuruluşlarına avans veremez ve kredi açamaz.
    Banka bu kanunla yetki verilen işlemler dışında avans veremez ve kredi açamaz, her ne şekilde olursa olsun kefil olamaz ve doğrudan kendisi ile ilgili işlemler dışında teminat veremez.”

--------------
    Hocam hükümet neden böyle bir yola başvurmuş olabilir. Daha önce böyle bir yöntem uygulandığına şahit oldunuz mu?
    Sonuçta KGF ile olsun, kamu bankaları aracılığı ile olsun, v.s v.s ,(para bastıklarını da biliyoruz) klasik yollarla bu işi yapmak mümkün değil mi artık da böyle alengirli işlere girişiyorlar?
    Bir şeylerin daha mı sonuna geldik, yoksa kağıt üstünde bir şeyleri mi gizlemeye çalışıyorlar? Neden böyle kanun dışı olduğu iddia edilen bir yöntem?

5.  Alıntı Originally Posted by kurmay Yazıyı Oku
    https://t24.com.tr/haber/merkez-bank...itirazi,882700

Merkez Bankası'nın 20 milyar liralık kredi paketine, "Banka yasasına aykırı" itirazı

Merkez Bankası’nın ekonomiyi desteklemek için 20 milyar liralık kredi paketi açacağı açıklaması, mevzuat tartışmasına yol açtı. Merkez Bankası Cuma günü yatırım teşvik belgesi bulunan belirli sektörlerdeki firmalar için 20 milyar TL'lik yatırım teşvik kredisi verileceğini açıklamıştı. Bankanın vereceği kredinin 10 milyar TL'lik kısmı kamu bankaları, kalan 10 milyar TL'lik kısmı ise özel bankalar aracılığıyla kullandırılacak.

Eski bankacı Kerim Rota sosyal medyada, “10 yıl vadeye kadar yatırım kredisi vereceğini ilan eden TCMB, aslen pratikte kendi kanununu askıya aldığını ilan etmiştir” diyerek, Merkez Bankası Kanunu’nun 56’nca maddesini paylaştı. Kanunun ilgili maddesi şöyle diyor:

“Banka, Hazine ile kamu kurum ve kuruluşlarına avans veremez ve kredi açamaz.
    Banka bu kanunla yetki verilen işlemler dışında avans veremez ve kredi açamaz, her ne şekilde olursa olsun kefil olamaz ve doğrudan kendisi ile ilgili işlemler dışında teminat veremez.”

--------------
    Hocam hükümet neden böyle bir yola başvurmuş olabilir. Daha önce böyle bir yöntem uygulandığına şahit oldunuz mu?
    Sonuçta KGF ile olsun, kamu bankaları aracılığı ile olsun, v.s v.s ,(para bastıklarını da biliyoruz) klasik yollarla bu işi yapmak mümkün değil mi artık da böyle alengirli işlere girişiyorlar?
    Bir şeylerin daha mı sonuna geldik, yoksa kağıt üstünde bir şeyleri mi gizlemeye çalışıyorlar? Neden böyle kanun dışı olduğu iddia edilen bir yöntem?
    TCmb, BDDK denetimine tabi olmadığı için böyle bir yöntem geliştirilmiş olabilir.
    ytd..

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu yüzden ekonomistler borsalarda çok iyi para kazanamazlar...şu ortamda borsalar daha da primlenecek diye endekslerde long olmak kendime ihanet etmek olur ( çok güvendiğim hisseleri orta vade tutmaya devam ediyorum).

Trader lar eğer bu tür abartı yükseliş ya da düşüşlerden para kazanabiliyorsa, en iyi getiriyi zaten onlar elde ediyordur.

Şunu da akıldan çıkarmamak lazım, piyasada serseri para miktarı çok fazla...bu para girdiği her varlık piyasasında kısa vadede fiyatları anormal seviyelere taşıyabilir, ( bizdeki ikinci el araç piyasası bile ucuz kredi sayesinde çoşmuş durumda).

Hocam diyelim ki borsa artık yeter dedi ve inişe geçti yukarıda serseri para hangi mecraya kayar altın dolar vs. ya da borsaya geçiş için bekler mi?

7.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Hocam diyelim ki borsa artık yeter dedi ve inişe geçti yukarıda serseri para hangi mecraya kayar altın dolar vs. ya da borsaya geçiş için bekler mi?
    Buna riskoff modu diyebiliriz...riski az gördüğü enstrümanlara geçmesi lazım mantık olarak..yani ABD tahvilleri ve altına gitmesi en olası ihtimaller.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Ben çift kişilik geliştirdim abi akşam 8 den sonra temelci 10 18 arası trader oluyorum bu ara epey faydasını görüyorum nacizane.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Zaten biz buna başarılı trader davranışı diyoruz...ama başarılı bir trader temel analizle pek ilgilenmez.,,iyi bir temel analizci aynı zamanda iyi bir trader olamaz.

Sayfa 455/2101 İlkİlk ... 3554054454534544554564574655055559551455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •