Sayfa 721/2104 İlkİlk ... 22162167171171972072172272373177182112211721 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Size katılıyorum.. Ancak kripto paralardan ciddi para kazanan bi kitlede var.. Pek ihtimal vermiyorum ama bu kitlenin bu kazançlarla amerika, kanada, avustralya, isviçre gibi ülkelerde yaşamak isteyebileceğini bu da konut piyasasını daha da yukarı itebileceğini düşünüyorum Ayrıca konut piyasası kara paranın aklanabileceği önemli bi piyasa.. Avustralya, kanada asla bu konuda bi ingiltere değil ama bi ihtimal diyorum
    Ingiltere de emlak isi cok farkli, 500 yilligina, 800 yilligina satilan konutlar var.

Son 300 yildir, herkes Ingiltereye yerlesme derdinde. Toprak cok degerli.

Kanada,Avustralya daha cok yeni. Her iki ulke de hic bu kadar kapis kapis konut satilan bir donem olmamisti.

Bakalim nereye kadar gidecek.

2. Son 1 senede ülkeler pandemi dolayısıyla başta turizm olmak üzere ciddi gelir kaybına uğradı.. Latn amerika ülkeleri, afrika ülkeleri, güney asyada gelişmemiş ülkelerin merkez bankalarının ne kadar para bastığına dair elimizde ciddi bi veri yok.. Kara para dışında, bu ülkelerin hazinelerinin kripto para piyasasında önemli bi oyuncu olduğunu düşünüyorum. Küresel ısınma, gıda kıtlığına bağlı gıda fiyatlarında devasa artışlar, pandemi dolayısıyla ülkelerin birbirlerine gıda ve ilaç başta temkinli yaklaşması, fedin bastığı dolarların artık yadsınamaz enflasyon yaratacağı gerçeği dünya ekonomisini ciddi şekilde tehdit etmeye başladı.. Bir yanda basılan paraların pandemiden çıkışla birlikte enflasyonist baskı yaratacağı beklentisi yakın gelecekte fed in faizleri artıracağı söylentisi bile borsaları ve kripto paraları ciddi türbülansa sokmaya aday

3. Bu ulkelerin ucunde de, konut almak yoluyla, kara para aklamak mumkun degil.

Alis satista, avukatlar disinda kimsenin eli nakite degmiyor.

Nakit'in kaynagini da isinizi yapan avukat sorguluyor, sistem degil.

10.000 dolarin ustunde, nakiti kimseye veremez, bankaya yatiramazsiniz, ille banka havalesi ile gelecek.

Cezalar cok agir, kimse bu riske girmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu ulkelerin ucunde de, konut almak yoluyla, kara para aklamak mumkun degil.

Alis satista, avukatlar disinda kimsenin eli nakite degmiyor.

Nakit'in kaynagini da isinizi yapan avukat sorguluyor, sistem degil.

10.000 dolarin ustunde, nakiti kimseye veremez, bankaya yatiramazsiniz, ille banka havalesi ile gelecek.

Cezalar cok agir, kimse bu riske girmiyor.
    Oliver bolluogh kleptokrasi kitabında bu konulara ciddi bi şekilde değindi okumanızı tavsiye ederim.. Hane halklarının talebi fiyatları yukarı itebilir.. Lakin afrika başta çoğu ülkede siyaset demek hazinelerinin siyasi liderler tarafından sömürülüp vergi cenneti ülkeler üzerinden para kaçırıp bu paraların borsalarda, konut piyasasında, değerli maden, sanat eserleri, lüks arabalar vs yoluyla aklanması demektir.. Avustralya, kanadayı bilemem ama ingiltere dünyada kara paranın aklandığı bir numaralı ülkedir. Kitabı okuyun bana hak vericeksiniz.. Oliver fransız bi gazeteci ve sistemi deşifre eden önemli bi yazar

5. ABD 401K ve Kanada'da RRSP ( registrated retirement saving plan ) emeklilik hesaplari var herkesin.

Her yil kazancinizdan vergi odemek yerine bu hesaplariniza koyuyorsunuz parayi ya da hisseyi.

Bu konu o kadar kok salmis ki, bu hesaplarda inanilmaz paralar birikiyor.

Hisse almak satmak her kesin bu sekilde hayatina giriyor.

Kok saliyor, sermaye piyasalari yayilarak, buyuyor, 18'ine giren herkes bu sisteme dahil oluyor.

Yoksa cikan vergiyi odemek zorunda.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, uluslararası bir kuruluş adına yapılan anketin sonuçlarını açıkladı. Çıray ankete göre, AKP'nin oy oranının yüzde 17 - 20 aralığında, MHP'nin oyunun ise yüzde 4 - 6 aralığında olduğunu söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...eridi-6312489/
    Sanırım yanlışlık yapmışlar, Akp nin oyu olsa olsa %1 civarıdır, MHP ninki de %0.5. %97 de chp nindir. Düzeltelim de yanlışlık olmasın yani.

7.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Oliver bolluogh kleptokrasi kitabında bu konulara ciddi bi şekilde değindi okumanızı tavsiye ederim.. Hane halklarının talebi fiyatları yukarı itebilir.. Lakin afrika başta çoğu ülkede siyaset demek hazinelerinin siyasi liderler tarafından sömürülüp vergi cenneti ülkeler üzerinden para kaçırıp bu paraların borsalarda, konut piyasasında, değerli maden, sanat eserleri, lüks arabalar vs yoluyla aklanması demektir.. Avustralya, kanadayı bilemem ama ingiltere dünyada kara paranın aklandığı bir numaralı ülkedir. Kitabı okuyun bana hak vericeksiniz.. Oliver fransız bi gazeteci ve sistemi deşifre eden önemli bi yazar
    Fransiz gazeteci kadar bilemeyiz tabiki, biz gorup yasadiklarimizi yaziyoruz.

Inanlar Insaat vardi, 2017'de mi ne, kacti ulkeden Kanada'ya yerlesti.

Kisi basina 500.000 cad. odeyerek aldi gocmenligi, adam evindeki ascisinin parasini bile odedi.

Simdi Kanada'da muteahhitlik yapiyor herhalde ve kose de olmustur.

O adamin mesela ne kadar goturdugunu, hangi yolla goturdugunu bilemeyiz.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Fransiz gazeteci kadar bilemeyiz tabiki, biz gorup yasadiklarimizi yaziyoruz.

Inanlar Insaat vardi, 2017'de mi ne, kacti ulkeden Kanada'ya yerlesti.

Kisi basina 500.000 cad. odeyerek aldi gocmenligi, adam evindeki ascisinin parasini bile odedi.

Simdi Kanada'da muteahhitlik yapiyor herhalde ve kose de olmustur.

O adamin mesela ne kadar goturdugunu, hangi yolla goturdugunu bilemeyiz.
    Birde göremediklerimiz var.. Rus oligarşikler, afrikalı liderlerinin oğulları ve akrabaları vs.. 2014 yılında devrilen ukrayna liderinin ülke hazinesinden 100 milyar dolar çaldığından bahsediyor.. Gabon, ekvador ginesi liderlerinin hazinelerinden çaldığı paralar vs.. Amerika, kanada hanehalklarının borsalarda önemli tasarrufları olabilir lakin çoğu ülkenin hazinelerinden çalınan paralarının yanında çok cuzi kalacağını düşünüyorum ve bunlar aynı yatırım enstrümanlarında buluşuyor.. Ayrıca offshore üzerinden yapılan bir sürü hile var.. Kanada bu konuda ne kadar kara paraya karşı koyabilir ben şüpheliyim..

Sayfa 721/2104 İlkİlk ... 22162167171171972072172272373177182112211721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •