Sayfa 1/2070 12311511015011001 ... SonSon
Arama sonucu : 16555 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. ...:::vobelıt:::...

Evet arkadaşlar, yıllar önce bu başlığı bir kaç kez daha açmıştım. Özellikle vadeli işlemlerde günlük hareketleri yorumlayacağımız, bu çerçevede global-yerel alternatif piyasaları da konuşacağımız yeni bir başlık,

Neler olacak;

i-) Vadeli işlemler teknik ve anlık yorumlar,
    ii-) Temel analiz, uluslararası piyasalara ilişkin yorum ve analizler,
    iii-) Piyasaları etkileyecek makro yorumlar,
    iv-) Genel piyasa çerçevesine etki edecek, usdtl, onsaltın, gramaltın, us10 year, dünya borsaları...Ama bu başlıkta fazla detaya girmemek, genel çerçevede kalmak önemli,
    v-) Anlık aracı kurum para giriş çıkışı, piyasaya etki eden en büyük 3-5 hissenin anlık alıcı satıcı durum bilgisi

Neler olmayacak,

i-) Dakikalık, saatlik, aldım-sattım palayı yendim muhabbeti,
    ii-) Ne kadar kazandım, ne kadar kaybettim tarzı gereksiz dialoglar,
    iii-) Atışma, sataşma, kaba ve saygısız ifadeler,
    iv-) Muhaha, zuhaha, cort, mort tarzı ergen ağzı olmayacak
    v-) Spekülatif, 3000 alırlar, 5000 verirler...uçacak, kaçacak, göçecek tarzı altı boş muhabbetler,

Dolayısıyla günde 1000 den fazla yorum arasından işe yarar kaliteli 10-20 yorumu okumak zorunda kalmayacağız. Zaten bu sayfada günde 10-20-30 gibi makul gönderi olacak, ve inşallah hemen hepsi işe yarar faydalı gönderiler olacak,

Bu arada, hayırlı olsun tarzı mesajları da geçelim, peşinen iyi niyet ve dilekleriniz için teşekkürler

Hadi bismillah diyelim.

2. Bugün borsa bir yana, thy bir yana...Toplam hacmin üçte biri thy de oluşmuş durumda...All time high değeri zorlanıyor, geçilip geçilememesi bugünkü kapanışımızı belirler...Yani thy artısını arttıtıp günü zirvede kaparsa piyasa da %2 ye yakın artı kapatabilir, ama thy satış yer ve günü az artı kaparsa piyasada nötr kapayabilir.

thy de yükselişi 2 milyon lot net alışla yapı kredi domine diyor...neredeyse tek ciddi alıcı...1 milyon lot civarı ilk 5 para girişi var thy ye.

piyasa kurum hacminde 48 milyon civarı artıda...ama her zamanki gibi en büyük alıcı 48 milyonla garanti yatırım, dışarıda bırakırsak, giriş yok diyebiliriz.

3. hayırlı olsun,günlükde alçalan trend direnci vadelide 142650 bugün için,üstünde short ta ısrar edilmemeli.........ytd

4. usd/try içinde alçalan kanal direnci 3.8433 bugün için üstünde shortta ısrar edilmemeli....

5.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    hayırlı olsun,günlükde alçalan trend direnci vadelide 142650 bugün için,üstünde short ta ısrar edilmemeli.........ytd
    bu fiyat vadeli işlemler için değil mi?

şahsen sabah saatlerinde görülen şubat vadede 141.750 seviyeleri güniçi pozisyonlar için stop seviyesi benim için...short trend pozisyonları içinse u-100 115.500 ve 116.500 önemli seviyeler.
    Son düzenleme : Cautionary; 12-02-2018 saat: 11:58.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    bu fiyat vadeli işlemler için değil mi?

şahsen sabah saatlerinde görülen şubat vadede 141.700 seviyeleri güniçi pozisyonlar için stop seviyesi benim için...short trend pozisyonları içinse u-100 115.500 ve 116.500 önemli seviyeler.
    evet vadelide.....

Hayırlı olsun,forumda bir boşluğu dolduracak.Cautionary'e teşekkür ediyoruz.

8. us 10 year 2014 ocaktan bu yana en yüksek seviyede...2,89 şu an...faiz bu seviyede iken gelişmiş ülke borsalarının işi zor...bu hafta 3,2 seviyeleri test edilip, bir süre 3-3,2 bandında kalabilir 10 yıllıklar.

Sayfa 1/2070 12311511015011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •