Sayfa 2019/2105 İlkİlk ... 101915191919196920092017201820192020202120292069 ... SonSon
Arama sonucu : 16833 madde; 16,145 - 16,152 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Ağbeysi Amerika olmasın.....kuzey koreden bi farkı olmaz.....

Amerikan kolonisi....!!!!!!!!!!!!!!!!
    Alakası yok.Güney Kore'nin İlk ve orta eğitim kalitesi ABD'den de çok daha iyi.ABD üniversiteleri ise ,dünyanın en zeki yeteneklerini çektiği için dünyanın en en iyisi.

Düşünün bakalım örneğin ikinci dünya savaşına kadar doğrudan ABD'nin yönettiği Filipinler, neden Güney Kore gibi olamadı,geri kaldı.2 Ülke ve toplum arasındaki temel fark nedir.

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Alakası yok.Güney Kore'nin İlk ve orta eğitim kalitesi ABD'den de çok daha iyi.ABD üniversiteleri ise ,dünyanın en zeki yeteneklerini çektiği için dünyanın en en iyisi.

Düşünün bakalım örneğin ikinci dünya savaşına kadar doğrudan ABD'nin yönettiği Filipinler, neden Güney Kore gibi olamadı,geri kaldı.2 Ülke ve toplum arasındaki temel fark nedir.

Hocam...sizin gibi donanımlı bir insana ben bunu anlatamıyorsam......!!!!!!.....??????.....i

Amerikanın yaptığı devasa yatırımlar....vede birçok ülkeye vermediği teknolji transferi.....

Güney kore Amerikanın adını koymadığı gizli eyaletidir.....!!!!!!!!!!!!!

Güney korenin devasa şirketlerinin alayı....Amerkalıların....

3. Almanyadada eğitimin kralı var.....

Amerikanın 200 yıl gerisinde.....!!!!!!!!!!!!!

Dünyanın en zeki...100 insanının 99'u Amerikada....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4. Güney Kore'nin rejimi için gerçek demokrasi falan deniyor. Detaylı bilgi sahibi değilim. Ama liyakatli kadrolar tarafından yönetildiği kesin gibi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Güney Kore'nin rejimi için gerçek demokrasi falan deniyor. Detaylı bilgi sahibi değilim. Ama liyakatli kadrolar tarafından yönetildiği kesin gibi.

Hiç bir asyalı demokrat olamaz forumdaş.....

Genler ve kültür.....hiyerarşi....!!!!!!!!!!

6. America'nin America oldugu yillardan.

https://www.youtube.com/watch?v=iF0TdafrWvE

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
    Çinli otomotiv devi Great Wall Türkiye’ye yatırım kararını askıya aldı!

Türkiye'de yatırım planlayan Çinli Great Wall, sık değişen regülasyonlar ve artan işçilik maliyetlerini öne sürerek yatırım kararını askıya aldı. Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen diğer Çinli otomotiv markaları ise ‘garanti ve cazip teşvikler’ bekliyor.

https://www.ekonomim.com/sektorler/o...-haberi-729223
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu alternatifler neler olabilir.

Bence iki buyuk risk var.

Birincisi siyasi islamcilarin, siyahilere ve hispanic'lere bulasmasi, hispanicleri de dahil ediyoruz, cunku onlara da zenci muamelesi yapar Amerikali.

Burada siyasi islamcilarla gercek muslumanlari karistirmamak lazim.

Islami, cikarlari icin kullanan buyuk suc orgutlerine siyasi islam diyorum ben.

Risklerden Ikicisi Yahudiler ve siyonizm.

ABD'de ciddi bir yahudi dusmanligi vardir, ABD'nin dunya parasi basma ayricalik ve ustunlugu, geleneksel anlayislari itibariyle yahudilerin cekemedigi bir durumdur, cunku ayricalik ve ustunlugu kendilerine ait bir ozellik olarak goren bir anlayisa sahiptirler, ve ABD'deki her musevi, siyasi orgutlenme ve ortak hareket etmede birer duayyendir.

Bu iki risk ABD'yi bir ic savasa goturebilir.

Bunun disinda, zorla ve gucle bu armadayi dize getirmek imkansizdir.

Ve ABD oyle bir anlayisa sahiptir ki,eger bugunku ustunluklerini yok edecek gucte acik bir hedef gorurlerse, nukleer silah kullanmaktan asla cekinmezler.

Oralarda 35 sene yasadim, dusuncem bu.
    Bunu yazdiktan sonra aklima geldi.

Siyasi islam'in dunyanin en buyuk problemi oldugunu da gecmiste bir kac kez yazmistim.

Bizim yasayip gorduklerimiz disinda, ABD ve Israil istihbaratinin belki ilk ve en buyuk sorunu da bu.

Hani biri, ulusu soyup, bir yere istifledigi paralari , kendisi ya da aile fertleri yiyecek saniyor ya, bence yiyemiyecekler.

Hele ki, bizce duzmece olan islamciligi kullanmaya kalkarsa, sonu Kaddafi'den de beter olacak.

Ne var ki bugun, emperyalizmin yapamadigi her turlu dusmanligi kendi ulusuna yapan bu adami bir sure daha kullanacaklardir.

Siyasi islam'in en buyuk zehri, cocuklar 3-4 yasindayken zerk edilir, takdir edilir ki bunlarin tumunu bir egitimden gecirmek mumkun degildir.

Mucadele kolay degildir.

Milletimiz son 30 yildir dayandi, direndi,bence bir millet oldugu idraki sayesinde basardi bunu.

Bu rezil'in ikide bir cikip iki ayyas diye ulusun Ata'sina sovmesi bundan.

Yikamadilar bu duvari.

Yikamayacaklar.

Sayfa 2019/2105 İlkİlk ... 101915191919196920092017201820192020202120292069 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •