Sayfa 1113/2111 İlkİlk ... 113613101310631103111111121113111411151123116312131613 ... SonSon
Arama sonucu : 16883 madde; 8,897 - 8,904 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Bu akşam borsadaki düşüş kafamı kurcalıyor, görebildiğim kadarıyla net bir nedeni yok (daha çıkmadı), rus borsası nedeniyle diyorlar ama rus borsası aniden değil tüm gün yavaş yavaş düşmüş.
    Bizim borsa daha da düşecekti de kapattılar hevesini alamadı yarın devam eder.

20 aralık kararları öncesinde de cuma günü akşamüstü borsa böyle anlamsız düşmüş, haftasonu da bir şey çıkmamıştı. Pazartesi akşamı bomba gelmişti.

Şimdi perşembe MB ppk toplantısı var, acaba faizlerde sürpriz bir karar mı çıkacak, ya da başka ani bir önlem vb kararı mı açıklanacak diye insan düşünmeden edemiyor.

Belki belirli bir nedeni yoktur kendiliğinden öylesine düşmüştür diyeceğim ama işte kendimi bile ikna edemiyorum buna.

Bakalım, birkaç güne anlaşılır, küçük yatırımcı olarak kurbanlık koyun gibi bekleyeceğiz yine.

https://twitter.com/Realistqx/status...lC00C3tuQ&s=19
    Ustadim nisan ayinda karlar eriyince her yer camur oluyormus o yuzden su donemde rusya ani bir saldiri yapabilir deniyor
    Dun ingilterenin polonya uzerinden ukrayna ya silah gonderdigi haberi vardi ... galiba ruslar beklersek hem ukrayna daha cok modern silah depolayacak hem de ilkbaharda hamle yapamayacagiz yaza kalacak diye düşünüyor....
    Cuma gunu blinken be lavrov gorusecekmis insallah tansiyon duser
    - murat yetkin de videosunda fatih altaylinin bugunku uazisinda onemli bir kurumun basindaki kisinin istifa ettigini ancak CB'nin bir ay daha bekle dedigini yazdigini, kendi arastirmalarina gore bu kisinin tuik baskani olabilecegini soylemis ...
    - ustadim sizin de belirttiğiniz gibi birseyler oluyor en son ky duyuyor... oyle olunca ben haber takibini biraktim ... cuma gunu borsa dusmeye baslamisti hatta teknik sinyaller sata donmustu ancak aksama dogru halkbank haberini kendi aralarinda yaydilar ve cok guclu bir alis geldi ... bu haberi ajanslara borsa kapaninca gectiler o gazla dun ve kısmen bu sabah borsa cok yukselmese de tutundu ... sonra noluyor demeden ortalik toz duman oldu ... kural varmis aksam devre kesiciden sonra tekrar isleme acilmadi ... bir usyadimizin imzasinda vardi burasi kazigin her turlusunu yemek icin essiz bir yer bu piyasada hayatta kalan tum piyasalarda para kazanir diye... oyle gercekten ustadim surekli bir deneyde kobay gibiyiz malesef
    Son düzenleme : HATAKE; 18-01-2022 saat: 21:28.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3. ani bir faiz artışı olabilir mi, borsa dolar fena çakılır. adamlar dolardan borsadan alacağını aldı şimdi müthiş bir faiz artışıyla doları borsayı basklılayıp birde faizden para kazanırlar. sonrasında son bahar gibi seçim yaparlar. bahçelinin dediği gibi 2 nin yanın bir 2 koyun ne oldu 3 kasım 2022 ve mhp iktidar.

4.  Alıntı Originally Posted by furkan29 Yazıyı Oku
    ani bir faiz artışı olabilir mi, borsa dolar fena çakılır. adamlar dolardan borsadan alacağını aldı şimdi müthiş bir faiz artışıyla doları borsayı baskılayıp birde faizden para kazanırlar. sonrasında son bahar gibi seçim yaparlar. bahçelinin dediği gibi 2 nin yanın bir 2 koyun ne oldu 3 kasım 2022 ve mhp iktidar.
    Faiz sebep enflasyon sonuç tezi konusunda çok fazla alaya alır ifade yapıldı. Bu nedenle bu teoriden hemen vazgeçilmez. Bir nevi gurur meselesi haline dönüştü bence. O nedenle ne olursa olsun faiz indirimleri yapıldı. Tüm dünyanın aksine.

U.S. 10 Year Treasury US10Y:T
    Yield | 9:03 PM EST
    1.89% up+0.022

Güne başlarken;
    ABD Benchmark 10 yıllık Hazine tahvil faizi yükselmesine devam ederek %1,90 seviyesini test ediyor...

ICE Brent Crude
    Last | 2:33 AM BST
    88.92 up+1.41 (+1.58%)

Brent petrolü varil fiyatı da 90 dolara dayanmış durumda...
    Son düzenleme : deniz43; 19-01-2022 saat: 05:04.

Merkez Bankası, Birleşik Arap Emirlikleri ile swap anlaşması imzaladı

https://www.bloomberght.com/merkez-b...zaladi-2296886

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ile BAE dirhemi (AED) ve Türk lirası (TRY) para birimleri için İkili Para Takası anlaşması imzaladı. Swap anlaşmasının nominal büyüklüğü karşılıklı olarak 18 milyar dirhem ve 64 milyar Türk lirası oldu. Bu da yaklaşık 5 milyar dolara tekabül ediyor.

Yorum:Merkez Bankasının toplantısından 1 gün önce imzalanan bu swap anlaşması merkez bankasının politika faizinde yeni bir indirimin yolunu aşmış olabilir.
    Ama yıllık enflasyonun %82.8 olduğu bir ortamda(ENAG),artık politika faizinin %14 ya da %12 olması bir anlam ifade etmiyor.

Wednesday January 19 2022 Actual Previous Consensus
    10:00 AM
    DE
    Inflation Rate YoY Final DEC 5.3%
    5.2% 5.3

the highest rate since June of 1992

10:00 AM
    GB
    Inflation Rate YoY DEC 5.4
    % 5.1% 5.2%

It is the highest reading since March 1992

Hem Almanya'nın hem de Büyük Britanya'nın son 30 yılda gördüğü en yüksek enflasyon oranları..

8. ABD 10 yr larının çok uzun vade grafiği..

Kırmızı benim çektiğim çizgi doların 1.1 lerden 18 lere olan yolculuğu sırasında 10 yr ların hareketini gösteriyor..

Yani görüldüğü üzere bizimle bir alakası yok..

10 yıllıklar ...Yani gelecek 10 sene ortalama 2 civarı faiz beklentisi var şu anda..
    Benim kısa vade de daha önemli gördüğüm 2 yr lar ise 1 de..
    Yani 3 faiz artışını fiyatlıyor gibi..

Fakat sıkıntı şu..
    Bütün dünya artık çok çok çok borçlu..
    Kimse aslında faiz artışı istemiyor..

FED in alttan alta aslında KONTOLLÜ YÜKSEK ENFLASYON peşinde olduğunu düşünüyorum..

Sayfa 1113/2111 İlkİlk ... 113613101310631103111111121113111411151123116312131613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •