Sayfa 103/180 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 817 - 824 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    İsterse 1.75 ile tarihi dibine kadar aşağı sürsün kağıdı ben bu dansözlüklere inanmıyorum. Oraya kadar da indirse almaya devam edeceğim. Senin ben yakanı bırakırsam ziksinler spek oğlan. Senin de o yamyam patronunun da yakasını bu ayak oyunları ile bırakmayacağım. Demir-Çelikçilerin karlılıkları ve fiyatlar bu yıl da devam edecek diye düşünüyorum
    Ahh be ortak, dipten verdin dediğin yerde kökünü verseymişim keşke
    Gerçi dayanamaz 2.65 de tekrar alırdım da..
    Geri dönmediği sürece ucuz diye almam taa ki 1.8 lere kadar.. Çünkü daha önce her düşerken alışımda bana kaçtı.. 10-15 kademeye satma adetim yok..
    Bilançoyu detaylı incelemedim ama finansal borç ve kur farkından girmiştir muhtemelen.. Bakarsın - hem de şu ortamda - bu sefer ters tepki verir de şaşırtır

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Ahh be ortak, dipten verdin dediğin yerde kökünü verseymişim keşke
    Gerçi dayanamaz 2.65 de tekrar alırdım da..
    Geri dönmediği sürece ucuz diye almam taa ki 1.8 lere kadar.. Çünkü daha önce her düşerken alışımda bana kaçtı.. 10-15 kademeye satma adetim yok..
    Bilançoyu detaylı incelemedim ama finansal borç ve kur farkından girmiştir muhtemelen.. Bakarsın - hem de şu ortamda - bu sefer ters tepki verir de şaşırtır

Geldik, gidiyoruz..
    İstediğini yapsın. Gittiği yere kadar. Demir-Çelik sektöründeki karlılıklar devam ettiği sürece almaya devam edeceğim. İstediği kadar salsın paşam. Bende bin varsa onda milyon lot var. Sürsün bakalım aşağı nereye kadar sürecek. Ben her yerde söylemişim. Kıl bir speği vardır. Açık olayını sever, sabır çürütmeyi sever, kısacıları yolmaya bayılır, lot sayar. Patronları borsa seven bir çok hissede bunu görürüz. Yapsın yapacağını bakalım.

3. [QUOTE=BURKAY;2106103]
     Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Burkay abi bilanço beklentin nedir?
    Buyuk sözü dinlerim ben abey[/QUOTE

selamlar, sevgiler...
    İlk çeyrekte kar beklentim olsa da bunu hisseye pek hayrı olacağını düşünmüyorum....
    Hissenin bu geldiği fiyatlarda bile kimse gelip haklı olarak mal almıyor...hisseye iyi gözle bakmıyor sanırım....
    BEN elimdekileri ağırlıklı olarak 2.7x lerden satmıştım... Şu anda çok az miktarda hissem var... o da önemsiz...
    Bu hisseye bulaştığım güne lanet olsun diyor, elinde olanlara da allah kolaylık versin diyorum.
    Saflığıma bakın ki bu şirkete yine de güvenip kar beklentim olduğunu dile getirmişim!
    3 aylık dönem sonunda doların 3.93 tl olduğunu düşünüp, sektördeki pozitif havayı da hesaba katarak en azından 15-20 milyon civarında bir kar açıklayabilir diye düşünmekteydim.... Ama gel görki beklentim üzerinde 24 milyona yakın zarar açıklamış!
    PES!!!
    Yıllar önce, elektrik üretimine başlamasıyla birlikte şirketin kendini hızla toparlayarak 2016 dan sonra hızla büyüyüp büyük karlar elde edeceği hayallerimiz uçup gide dursun 6-7 yıl önceki o günleri arar hale geldik!
    EN son elimde 1500 lot kalan hissemin 600 lotunu da sabah açılışta vermiştim...elimde 900 lot mal kaldı...Çünki KREDİLİ YAPTIĞIM İŞLEMLERDE 2 GÜN ÖNCE %35 sınırının altına düştüğüm için bugün aracı kurumum alış emirlerime yasak getirdi..İyi kide öyle olmuş...
    Aksi halde bugün 2.30 lu seviyelerden bir miktar mal alabilirdim...
    Uzun lafın kısası bu şirkete olan kısa-orta vadeli düşüncelerim tamamen negatife dönüştü! Hisseye gelince. ağalar kafalarına göre hareketlerini eski alışkanlıkları doğrultusunda sürdüreceklerdir...

4.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    Sıradaki alım kademelerim 2,15-2,07 ve 2,00 Gel bakalım aşağı aşağı gel
    2,15'den alınanlardan isteyen var mı? Senin yakanı bırakmayacağım aç gözlü .............

5. Niye aşağı vermiyorsun spek oğlan. Buradayım ve bekliyorum ama lütfen. Hadi bebeğim. 2,15 vedin hani nerde 2,07 ve 2

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    kuserali

bence bekle gör politikası uygula, dibini gördüğünden emin ol
    evet hisse çok ucuz. 187 milyon dolara indi toplam değeri şu an
    şahin koç 2005 yılında bu fiyatlara almıştı
    13 yılda 1 kez 10 kuruş temettü verdi
    onun dışında şirketten hiç para çıkışı olmadı
    üstüne limanı büyüttüler
    üstüne izdemir enerjiyi kurdular
    üstüne profil haddehanesi kurdular
    toplamda 700-800 milyon dolar yatırım yaptılar.

ne kadar ucuz olduğunu sen hesap et
    ama bu hissede garip bir durum var

demir fiyatları tarihi zirvede
    yurtdışı ve iç piyasa satışları zirvede

ama birisi şirketi düşürmek için elinden geleni yapıyor
    hisse başını kaldırdımı yoğun bir şekilde satıyor
    borsa düşüşe geçince hissenin düşüşünü izliyor

bunu yapanlar belli ama spk'nın öyle bir derdi yok.

7. Kardemird 5 lira oldu
    İsdemir 8.50 lira
    Ereğli 11 lira
    Sanırım borsa hayatımdaki en büyük yanlışımı yaptım. Paramın da yarısını kaybettim
    Demir çelik fiyatlarının zirve yaptığı bu dönemde 4,30 dan kağıt 2,22 ye kadar düştü.
    Vicdansız herifler.
    Küçük yatırımcının malına göz dikmiş ş...... yönettiği
    böyle rezil bir şirketin ne işi var borsada.
    Son düzenleme : erdals; 14-05-2018 saat: 19:00.

8. Grafikle pek işi yok ama 180dk lık grafikte pu var, macd yukarı dönmüş, normalde de yüksek olmayan hacim iyice düşmüş.. Bunlar olumlu olsa da dikkatli olmak lazım, çok benzer çizgiler mart ayında da oluşmuş o zaman aşağı yürümüş..

Ek 18817

Sayfa 103/180 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •