Sayfa 106/180 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 841 - 848 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Kimse gir veya girme demez.. Biraz geriye doğru okuma yaparsan kafanda birşeyler oluşur..
    Hisse yıllık getiri bazında primsiz ve ucuz görünmekle birlikte, tek pozitif tarafı da bu sanki.. Sadece fiyatı ucuz diye hisse alınır mı??? Özsermaye değerinin yarısında işlem gören hisseler var..
    Şahsen bana zarar ettirdi ancak elimde bu fiyatlardan inadına satmayı düşünmediğim bir miktar hâlâ mevcut , trendi ve beklentisi olan hisselerde zarar olasılığı daha düşük.
    Bulaşırsanız mutlaka çıkış planınız olsun ve parçalı girin..
    Gün içinde iyi prim yaptığında hemen malı kucağa verirdi önceden, bu sefer değişiklik yapıp bir gün sonra verdi "Sanki bu sefer dönmeyecek!" dedim, ama..
    Bakarsınız haftaya 3 olmuş yada 3 ay miskin miskin üç aşağı beş yukarı takılmış.. Hisse sahipleri ne isterse o..

Geldik, gidiyoruz..
    Teşekkürler yorumunuz için... trendi ve beklentisi olan hisselerde zarar olasılığı daha düşük diye gördüğünüz hisseler hangileri

2.  Alıntı Originally Posted by BURKAY Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim bu hisseye ben 2011 yılının başında girip beklentilerimiz alt-üst olduktan sonra bizlerde uzun vadede kazanabiliriz düşüncesiyle yllarca bekledik! Ne oldu? Bilançolarında istikrarlı bir düzelme olmadığı gibi bir arpa boyu yol alamadı maalesef...
    Zaman-zaman altan topladıkları hisseleri yukardan küçük yatırımcıya pazarlamak ve can yakmak dışında bana göre hiç bir varlık göstermedi... BU YAPILAN HAREKETİNDE diğerlerinin bir tekrarı olduğunu düşünüyorum... Umarım yarın en çok düşenlerin başına geçmez...Ben elimde olanları da verdim... Ağalar tepe-tepe kullansınlar diyor, sizlerede bol şans, bol kazanç temenni ediyorum...
    İşte İZMDC gerçeği!!!
    Yapmış olduğu pirimin yarısından fazlasını iki günde geri verdi...
    Bu arada yukardan birilerinin canını yine yakmışlardır...
    Bende 2.35-2.36-2.31 den bir miktar aldım....Bakalım yar olacak mı?
    Son düzenleme : BURKAY; 31-05-2018 saat: 16:17.

3.  Alıntı Originally Posted by BURKAY Yazıyı Oku
    İşte İZMDC gerçeği!!!
    Yapmış olduğu pirimin yarısından fazlasını iki günde geri verdi...
    Bu arada yukardan birilerinin canını yine yakmışlardır...
    Bende 2.35-2.36-2.31 den bir miktar aldım....Bakalım yar olacak mı?
    2,51 maliyetim vardı verdiğimin %70 kadarını geri aldım. Maliyet 2,40. Tamamını geri alınca herhalde 2,34 falan gibi olur. Bu bana yeter. Ben bu kağıdı beklerim. O çelik sektörü bu sene de kazanacak. Bakalım nereye kadar

4.  Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    Teşekkürler yorumunuz için... trendi ve beklentisi olan hisselerde zarar olasılığı daha düşük diye gördüğünüz hisseler hangileri
    Hisse işi karakter ve vadeye göre değişir; benim şuan ana menüde kozaa - ipeke(benim maliyetler 5.xx buralardan asla alın diyemem) , Vestel ve aksen var.. Çerez olarak da Kozal, asels, karsan, zoren ve fmizp var. Bunların yanında ufak veya büyük her an girebileceğim sürekli takip ettiğim 5-6 hisse daha var. Kötü ve geliştirmem gereken bir huyum var, nakitte pek bekleyemiyorum.
    Ana menü genelde uv düşündüğüm(bu sebeple zararda olsam da fazla stres yapmıyor) ama kv de işlem yapabileceğim; çerezler de gözlemek istediğim, kumbara yaptığım veya duruma göre daha hızlı alım-satım-değişim yaptığım hisseler..
    İzmdc geçen temmuzda 12-13 yıl sonra borsaya döndüğümde bilinçsizce aldım. Aslında doğru zamanda almışım ama doğru zamanda satıp çıkmadım. Bu, parasal olarak en fazla zarar ettiğim hisse ama bana farklı şeyler kazandırdı.
    Hâlâ bu hisseden elimde çerez den fazla ana menüden az bir miktar var. 2.20 ler ucuz gibi aslında ama son hareketi tarihi dibi göstermek için mi yoksa dikkat çekip yukarı döndürmek için mi çektiklerini yakında anlarız.. 2.80 ler de çok ucuzdu kısa bir süre önce!
    Bir hisseyi canım çok almak ister, aklım tam kesmezse 200-500TL lik alıp önce nefsimi köreltir(düşene girdiğinde genelde sana girmesine rağmen bir kaç gün önce 100 lot petkm aldım mesela) , sonra gözleyip inceleyerek aklım keserse pozisyon arttırmayı yoksa vedalaşmayı tercih ederim. Borsada fırsat bitmez nasılsa..
    Yatırım herkesin karakteri, parası ve vadesine göre kendi vereceği bir karar olup; yukarıda yazdıklarım bazen benim bile uyumadığım sadece beni bağlayan görüşlerimdir.

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Bugün bir miktar aranıza katıldım

6.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    2,51 maliyetim vardı verdiğimin %70 kadarını geri aldım. Maliyet 2,40. Tamamını geri alınca herhalde 2,34 falan gibi olur. Bu bana yeter. Ben bu kağıdı beklerim. O çelik sektörü bu sene de kazanacak. Bakalım nereye kadar
    Aşağıda aldıklarımın bir kısmını verdim ama aklım kaldı. Aşağı doğru alışları yazdım bekliyorum

7. Bugün erken verdim kağıdı beeee. 17 dakikada devre kesti.

8. Bakalım 2,74 görebilecek mi?

Sayfa 106/180 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •