Sayfa 169/180 İlkİlk ... 69119159167168169170171179 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1. Sermaye tavanını arttırmak hemen yarın sermaye arttıracam demek değil 2026 yılına kadar uzatıyorum diyor

2026 kadar herhangi bir tarihte yapabılırde hiç yapmayabilirde

Bu yazılan bu anlama geliyor normalinde

Ama söz konusu idç olunca ilk fırsatta sizi öpecem diyor

Alıntı Originally Posted by hener Yazıyı Oku
    17 Mayıs 2022 tarihinde yapılacağı ilan edilen Olağan Genel Kurulun Gündem Maddeleri 6. Maddesi: (6 - Şirketin mevcut kayıtlı sermaye tavanının 1.500.000.000,00 TL'den 5.000.000.000,00 TL'ye çıkarılmasına ve kayıtlı sermaye tavanı süresinin 2022-2026 olacak şekilde güncellenmesine ilişkin Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Sermaye" başlıklı 6. maddesi değişikliğinin Genel Kurul'un onayına sunulması) şeklinde.
    Şimdi cahilliğimi mazur görün lütfen:
    1. Eğer Genel Kurulda kabul edilirse %333 sermaye artırımı yapılaca;
    2. Bedelsiz yapılırsa şirkete para girişi imkanı olmaz, beklentiler yine bedelli sermaye artırımı şeklinde;
    3. 1 lot nominal değeri 1TL ise;
    4. Hissenin bugünkü 1 lot borsa değeri 2.66 TL. %333 bölünürse, 1 Lot değeri 80 kuruş olacak. Borsada 80 kuruş olan 1 lot hisseye, Şirketin 1 lot nominal değerden yapacağı sermaye artırımına kim 1 TL öder ki?
    5. Bilmediğim veya anlamadığım başka bir şey varsa lütfen yardımcı olun.
    6. Eğer yukarıda yazdıklarımda bir yanlış değerlendirme yoksa: Bu hisse belirli bir değere gelmeden (minimum 3.33 ki bu bile yetmez) sermaye artırımı yapılamaz;
    7. Öyle ise hissenin değeri sermaye artırımına kadar en az %50 artması gerekiyor denilebilir mi?

2. Aslında dolardaki duruma göre bilanço sağlamlığı için bir miktar bedelli güzel olabilir.

3. bu adamlar nasıl ölecek paramızı çöp ettiler patronlar sizden bahsediyorm
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

4.  Alıntı Originally Posted by alpaslan Yazıyı Oku
    bu adamlar nasıl ölecek paramızı çöp ettiler patronlar sizden bahsediyorm
    Ölümü pek düşündüklerini sanmıyorum. Böyle bir piyasanın gerektirdiği şekilde davranıyorlar.
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

5. ...sız yap bi taban yakışır sana....

6. İzmir Demir çeliğin kendini boş verin sadece iştiraki olan enerji şirketini CANTE ile kıyaslarsanız kapasitesi 350 Mw ve CANTE 340 Mw.
    CANTE piyasa değeri yaklaşık 24 milyar.
    Her geçen gün de kömürden elektrik üreten şirketlerin değeri artıyor. Muhtemelen bu kış bunu daha fazla göreceğiz. Bu şirket Demir Çelik şirketinden çok elektrik üretim şirketi bence. Bir de özel liman var. Ayrıca başka bir Demir Çelik üretimi yapan iştiraki daha var.
    İz enerji de o değerlerde kabul edilse sadece iz enerjinin üzerinden izmdc değerlesek hisse başına 16 lira eder.
    Bir yerde bir sorun var ama nerede bilemiyorum. Gizli bir hazine mi yoksa bir hayal mi? Temel analiz yapacak birileri yok mu? Bu konuda bir fikir alsak.

7. patron, bize hisseyi öyle soktun ki, 48 yaşındayım mezara kadar veya batarsa satarım başka şekilde ancak 30 rakamlara gelmeden satmayı düşünmüyorum.nasıl olsa akraba olduk...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

8.  Alıntı Originally Posted by alpaslan Yazıyı Oku
    patron, bize hisseyi öyle soktun ki, 48 yaşındayım mezara kadar veya batarsa satarım başka şekilde ancak 30 rakamlara gelmeden satmayı düşünmüyorum.nasıl olsa akraba olduk...
    Aynı fikirdeyim..

Sayfa 169/180 İlkİlk ... 69119159167168169170171179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •