Sayfa 170/180 İlkİlk ... 70120160168169170171172 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by SONKEZ Yazıyı Oku
    İzmir Demir çeliğin kendini boş verin sadece iştiraki olan enerji şirketini CANTE ile kıyaslarsanız kapasitesi 350 Mw ve CANTE 340 Mw.
    CANTE piyasa değeri yaklaşık 24 milyar.
    Her geçen gün de kömürden elektrik üreten şirketlerin değeri artıyor. Muhtemelen bu kış bunu daha fazla göreceğiz. Bu şirket Demir Çelik şirketinden çok elektrik üretim şirketi bence. Bir de özel liman var. Ayrıca başka bir Demir Çelik üretimi yapan iştiraki daha var.
    İz enerji de o değerlerde kabul edilse sadece iz enerjinin üzerinden izmdc değerlesek hisse başına 16 lira eder.
    Bir yerde bir sorun var ama nerede bilemiyorum. Gizli bir hazine mi yoksa bir hayal mi? Temel analiz yapacak birileri yok mu? Bu konuda bir fikir alsak.
    CANTE piyasa değeri 1.4 milyar dolar görünüyor. IZ enerjiyi kapsayan IZMDC in piyasa değeri 225 milyon dolar. Yemezler patron..

2.  Alıntı Originally Posted by SONKEZ Yazıyı Oku
    İzmir Demir çeliğin kendini boş verin sadece iştiraki olan enerji şirketini CANTE ile kıyaslarsanız kapasitesi 350 Mw ve CANTE 340 Mw.
    CANTE piyasa değeri yaklaşık 24 milyar.
    Her geçen gün de kömürden elektrik üreten şirketlerin değeri artıyor. Muhtemelen bu kış bunu daha fazla göreceğiz. Bu şirket Demir Çelik şirketinden çok elektrik üretim şirketi bence. Bir de özel liman var. Ayrıca başka bir Demir Çelik üretimi yapan iştiraki daha var.
    İz enerji de o değerlerde kabul edilse sadece iz enerjinin üzerinden izmdc değerlesek hisse başına 16 lira eder.
    Bir yerde bir sorun var ama nerede bilemiyorum. Gizli bir hazine mi yoksa bir hayal mi? Temel analiz yapacak birileri yok mu? Bu konuda bir fikir alsak.
    CANTE piyasa değeri 1.4 Milyar dolar görünüyor. İZ enerji dahil İZMDC şu andaki duruma göre 225milyon dolar. ) Yemezler patron..

3. Enerjiler tavan tavan gider bu yatar

Demirler tavan tavan gider bu yatar

Bi kap map bir şeyler gönderin be adamlar la bizimde santralimiz var

Hemide satmayı düşünüyok deyin

Ama sizin derdiniz toprak altındakileriniz dahil

Elini öptürmek

Alıntı Originally Posted by hener Yazıyı Oku
    CANTE piyasa değeri 1.4 Milyar dolar görünüyor. İZ enerji dahil İZMDC şu andaki duruma göre 225milyon dolar. ) Yemezler patron..

4. Bunlar DEMİR işinide bıraktı galiba

Süzme yağ süzüyorlar galiba

2.94 2.82 destekleri önemli haftalıklar olası düzeltme sonrası buranın çok kalabalık olabileceği izlemını veriyor.. Inşallah o zaman malsız çulsuz yakalanmayız..not (altta 2.56 - 64 aralığıda mevcut)
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

6. Herkese selam. Buradan sadece tecrübemi ve buna dayanarak öngörümü söyliycem , yatırım tavsiyesi değildir ! 1.Borsa son 2 yıldır uzun zaman etmemiş ve beklemiş hisseleri anormal derecede yükselterek fiyatlıyornve sanki bekledikleri yılların acısını çıkartıyorlar. 2. Her hissede olduğu gibi burada da sürekli hisseyi kötüleyen ve algı yapmaya çalışan insanlar var ve art niyetli olanları Allah'a havale ediyorum. 3. Uzun zamandır kar açıklamayan Odaş aynı böyle baskılanıyordu ve kar açıkladıktan yaklaşık 1-2 ay içinde 1.30 TL den nerelere geldi. Zoren keza aynı şekilde ve İZMDC yıllardır kar açıklamamış ve şimdi açıklanan bir kar var , diğer demir çelikler zirvelerini zorluyor ve İZMDC direncini kırıp hacimlenerek bir hareket başlattı ! Algıcıları boşvererek ve sabırlı olarak güzel kazançlar elde edeceğimiz kanaatindeyim. Ayrıca bu hisse toplu ve bilen bilir hareket ettirmek istediklerinde çok sert hareket yapabilen bir hisse. Eski zirvelerini deneyecektir diye düşünüyorum. Herkese bol kazançlar dilerim.İyi geceler...

7.  Alıntı Originally Posted by moj49 Yazıyı Oku
    Herkese selam. Buradan sadece tecrübemi ve buna dayanarak öngörümü söyliycem , yatırım tavsiyesi değildir ! 1.Borsa son 2 yıldır uzun zaman etmemiş ve beklemiş hisseleri anormal derecede yükselterek fiyatlıyornve sanki bekledikleri yılların acısını çıkartıyorlar. 2. Her hissede olduğu gibi burada da sürekli hisseyi kötüleyen ve algı yapmaya çalışan insanlar var ve art niyetli olanları Allah'a havale ediyorum. 3. Uzun zamandır kar açıklamayan Odaş aynı böyle baskılanıyordu ve kar açıkladıktan yaklaşık 1-2 ay içinde 1.30 TL den nerelere geldi. Zoren keza aynı şekilde ve İZMDC yıllardır kar açıklamamış ve şimdi açıklanan bir kar var , diğer demir çelikler zirvelerini zorluyor ve İZMDC direncini kırıp hacimlenerek bir hareket başlattı ! Algıcıları boşvererek ve sabırlı olarak güzel kazançlar elde edeceğimiz kanaatindeyim. Ayrıca bu hisse toplu ve bilen bilir hareket ettirmek istediklerinde çok sert hareket yapabilen bir hisse. Eski zirvelerini deneyecektir diye düşünüyorum. Herkese bol kazançlar dilerim.İyi geceler...
    Teşekkür ederim, güzel açıklamalarınız için.
    Bende 2.90 3.10 aralığında hisseye girmiş oldum.
    Bu enerji şirketi halka arz için beklentileriniz nedir acaba? Tek korkutan borcu. Bu sorununa halka arz ile aşabilir ler mi?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

8. Bunları finansçı arkadaşlar daha iyi analiz ederler. Benim 24 yıllık borsa tecrübeme dayanarak söyleyebilecegim , borsadaki her tahtanın belli başlı sahipleri var ve ne yapmak istiyorlarsa hissede onu yapıyorlar , gerisi hikaye. Fakat yıllarca hisseleri elinde tutan bu güçlü kişiler , o hisselerde kaybettiği zamanında , paralarının orada bekleme maliyetlerinide , enflasyon farklarınıda ve karlarınıda üzerine koyarak , hisseyi yükseltmeye başladıklarında hepsini çıkartıyorlar ama bunu farkedebilecek herkese yedirmiyorlar bu pastadan ! Sert hareketlerle korkutuyorlar , sitelerde algı yapıyorlar , bazen teknikçilerin bile çizimlerini bozuyorlar ve insanlara sattırmaya çalışıyorlar !! Sadece benim son 2 senedir gördüğüm borsadaki hareketler ve banada algıcıların kaçırttığı benzer iki hisse fikirlerimi iyice netleştirdi. Kimseye yatırım tavsiyesi veremem fakat bekleyip sabretmeyen kimseye para kazandırmıyorlar borsada emin olabilirsiniz. Saygılar...

Sayfa 170/180 İlkİlk ... 70120160168169170171172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •