Sayfa 114/180 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 905 - 912 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    alt şirket akdemire iyileştirme yatırımı yapıyorlar
    satılmak istenen gemiler, malesef, türkiye dibe vurduğu için, satılamıyor
    şirketin, tüm alt şirketlerle beraber, toplam değeri 108 milyon dolar

son 10 yılda !
    izdemir enerjiye yatırılan para 450 milyon dolar
    limana yatırılan para 50 milyon dolar
    izmir demir çelik fabrikaya yatırılan para 100 milyon dolar

borçlar 100 milyon dolar

şirketin değeri 108 milyon dolar

bu denklemin sonucunda, gelecekte ne olur, sanırım einstein bile çözemez
    işte bizim borsamız

hacim yerlerde ağustos 2017 itibaren düşüşte

KAP: IZMDC [ ] İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş. Finansal Durum Tablosu (Bilanço)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/762252
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...6a97e80f0014f2

Net Dönem Karı veya Zararı -194.065.922

IZMDC Konsolide 2019/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -198344636 Ana Ortaklık Payları: -194065922

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. 7.6.2019 12:33.Aydınlık.internet.sitesi

Bu yıl ilk defa Rus rublesi üzerinden petrol ihracatına başladıklarını belirten Rus petrol şirketi Gazprom Neft'in başkanı Aleksandr Dyukov, yakın gelecekte Avrasya Ekonomik Birliği’ndeki tüm ülkelere ruble ile petrol ihraç edeceklerini vurguladı.

Doların Rus pazarındaki etkisini azaltmak için çalışmalar yürüten Rusya, bu alanda önemli bir adım daha attı.

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu (SPIEF)'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Dyukov, "Petrol ihracatında ruble üzerinden sözleşmeler yapmaya başladık. Bu yıl ilk defa Rus rublesi üzerinden Ermenistan’a petrol ihraç ettik. Yakın gelecekte Avrasya Ekonomik Birliği’ndeki tüm ülkelere ruble ile petrol ihraç edeceğiz" dedi.

'AVRO VE YUAN ÜZERİNDEN DE SATIŞ YAPABİLİRİZ'

Sözleşmeleri avro ve yuan üzerinden de yapabileceklerini belirten Dykuov, "Eğer gerekirse ihracatımızı avro veya yuan üzerinden de yapabiliriz, anlaşmalarımız bu değişikliğe elverişli şekilde hazırlandı" dedi.

Rus yetkililer, ABD ve bazı batılı ülkelerin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ülke ekonomisinde doların kullanımını azaltmaya uğraşıyor.

Rus enerji şirketi Gazprom’un ihracat kolu olan Gazprom Export’tan bir süre önce yapılan açıklamada, Avrupa’ya ilk kez ruble karşılığı doğalgaz satıldığı bildirilmişti.

7. Sarayın batık şirketleri kurtarma planı: Borcunu ödeyemeyen enerji şirketleri fona devredilecek
    Geri ödemesi sorunlu 13 milyar dolar krediye sahip enerji projelerinden borçları yapılandırılamayacak olanların Enerji Girişim Sermaye Fonu'na aktarılmasına karar verildi.

Cuma, 07 Haziran 2019 09:45

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Nisan ayında açıkladığı Enerji Girişim Sermaye Fonu devreye sokuluyor. Buna göre borcunu ödeyemeyen enerji santralleri fona devredilecek.

Enerji sektörünün "yüksek seviyedeki sorunlu kredilerine çözüm amacıyla" kurulacak "değeri 2 milyar dolara kadar çıkabilecek" fona, bankalarla yerli ve yabancı yatırımcıların katılması umuluyor.

47 MİLYAR DOLARLIK BORCUN 13 MİLYAR DOLARI SIKINTILI

Enerji sektörünün kullandığı toplam 70 milyar dolarlık kredinin 47 milyar dolarlık kısmı henüz ödenmemiş durumda.

Bu borcun 40 milyar dolarını elektrik üretim santrallerinin, 7 milyar dolarını da elektrik dağıtım şirketlerinin kullandığı krediler oluşturuyor.

Elektrik üretim santrallerinin 40 milyar dolar tutarındaki borcunun yaklaşık 13 milyar dolarlık kısmı ise geri ödenmesinde sorun yaşanan krediler.

DEVREDİLECEK HER SANTRAL İÇİN AYRI BİR ŞİRKET KURULACAK

Plana göre projelerin Enerji Girişim Sermaye Fonu'na aktarılabilmesi için fonda yer almaya istekli bankalar tarafından bir portföy yönetim şirketi kurulacak. Portföy yönetim şirketinin bünyesinde devredilen her bir santral için ayrı birer şirket kurulması gerekiyor.

Böylece, fona aktarılmasına kesin gözüyle bakılan birinci kategorideki iki santralin fona devredilmesi halinde, portföy yönetim şirketinin altında kombine doğal gaz çevrim santrali için bir fon şirketi, hidroelektrik santrali için de ayrı bir fon şirketi kurulacak.

Bu santrallerin devredilmesinin ardından, ikinci etapta finansmanı yapılandırılmış olsa da ödemelerinde problem yaşanan veya yönetime bağlı olarak tekrar sorunlu hale dönen projelerin fona aktarılması planlanıyor.

8. 17 Mayıs 2019 - 13:58 www.borsagundem.com

ABD'nin Türkiye'den yaptığı çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisinin yüzde 25'e inmesi İzmir Demir Çelik'e yaradı.
    Nisan ayını 1.74 liradan kapatan İzmir Demir çelik hisseleri, Mayıs ayında aşağı yönlü bir grafik çiziyordu. Son olarak IZMDC dün kapanışı 1.62 liradan yapmıştı.

ABD Başkanı Trump, ABD'nin Türkiye'den yaptığı çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisinin yüzde 25'e indirildiğini açıkladı.

Bugün Trump etkisiyle açılışı 1.65 liradan yapan IZMDC, gün içi en yüksek 1.81 lirayı test ederken, en düşük 1.65 lirayı gördü.

IZMDC saat 14:04 itibariyle, borsanın yatay seyrettiği günde, %6.79 primlenerek 1.73 liradan işlem görerek günün en çok kazandıranları arasındaki yerini aldı.

Sayfa 114/180 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •