Sayfa 272/423 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon
Arama sonucu : 3381 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben devam eden pandemi nedeniyle ertelendiğini düşünüyorum...hisse son günlerde zaten ertelenecekmiş havasında idi...ertelenmeseydi çok agresif çıkışlar görecektik..dün bu havayı görmeme rağmen satıp satmama konusunda teredüt ettim ve satmadım...son iki gündür amerikan sitelerinden bilgi toplamaya çalışıyordum...tabi haberleri çeviri yolu ile türkçeye çevirip o şekilde bakıyordum...

haberlerin birinde usps yetkililerden birisi 2020 yılı yaz aylarında muhtemelen bir sözleşme yapacağız demişti...bende herhalde bu mayıs ayında anlaşma yapılır sonra yaz aylarında sözleşme yapılır diye düşündüm...demek ki gerçek anlaşma yaz aylarında olacak...bu yıl hep ikişer ay ertelediler...karar anı çok yaklaştı bence...şu girdiğim siteye tekrardan girebilirsem o yazıyı tekrardan paylaşmak isterim..orada yaz aylarından söz etmiştiler..

bu gün nasıl davranacak bende çok merak ediyorum...
    Çeviri yüksek ihtimalle hatalıdır. Çoğu haberde yetkililerin hatta ihaleye katılan firmaların bu konuda konuşma yasağı olduğundan bahsediliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by taner009 Yazıyı Oku
    Çeviri yüksek ihtimalle hatalıdır. Çoğu haberde yetkililerin hatta ihaleye katılan firmaların bu konuda konuşma yasağı olduğundan bahsediliyor.
    çok siteye baktım...çeviride öyle yazıyordu..bu gün tekrar o siteyi bulmaya çalışacağım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. The company also is evaluating sites in several other states, he said.

Workhorse Group, a small Loveland, Ohio, electric truck builder, had teamed up with truck body maker VT Hackney. But it said VT Hackney has dropped out of the project.

The fourth team, specialty truck- and military vehicle maker, Oshkosh Corp., of Oshkosh, Wisc., and Ford Motor Co. of Dearborn, Mich., already have U.S. manufacturing facilities. They based their internal combustion engine entry on the Ford Transit cargo van.

None of the companies would talk about their bids, citing a confidentiality agreement with the Postal Service.

The production contracts – there could be more than one awarded – will cover what the agency calls its Next Generation Delivery Vehicle, or NGDV, and its flexible fuel vehicles.

The evaluation process “requires thorough evaluation as well as negotiations. As such, we expect to award the contract(s) for the production phase in the summer of 2020,†Postal Service spokeswomen Kimberly Frum told Trucks.com in an email.

türkçesi....

Şirket ayrıca, diğer birçok eyaletteki siteleri de değerlendiriyor.

Elektrikli kamyon üreticisi Ohio'daki küçük bir Loveland olan Workhorse Group, kamyon gövdesi üreticisi VT Hackney ile birlikte çalışmıştı. Ancak VT Hackney'in projeden ayrıldığını söyledi.

Dördüncü ekip, özel kamyon ve askeri araç üreticisi Oshkosh Corp., Oshkosh, Wisc. Ve Dearborn, Mich. Ford Motor Co.'nun zaten ABD üretim tesisleri var. İçten yanmalı motor girişlerini Ford Transit kargo minibüsüne dayandırdılar.

Hiçbir şirket, Posta Servisi ile bir gizlilik anlaşması nedeniyle teklifleri hakkında konuşmayacaktı.

Üretim sözleşmeleri - birden fazla ödül olabilir - ajansın Yeni Nesil Teslim Aracı veya NGDV ve esnek yakıtlı araçlar olarak adlandırdığı şeyi kapsayacaktır.

Değerlendirme süreci “müzakerelerin yanı sıra kapsamlı değerlendirme gerektirir. Bu nedenle, 2020 yazında üretim aşaması için sözleşme (ler) i ödüllendirmeyi bekliyoruz. â€Posta Servisi sözcüsü Kimberly Frum, Trucks.com'a bir e-postayla söyledi.

https://www.trucks.com/2020/01/13/po...ew-mail-truck/

siteyi ilk denememde buldum arkadaşlar...ingilizcesi iyi olan bir arkadaş orda yazılanları bir adam akıllı bize çevirse.... acaba biz mi yanlış anladık yoksa gerçekten de çevirinin söylediği gibi mi olay...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. bu arada gizlilik ,teklif edilen fiyatın konuşulmaması konusundaymış... ihalenin ne zaman yapılacağı konusu ile ilgili değilmiş yasak..

5. Bu nedenle, 2020 yazında üretim aşaması için sözleşme (ler) i ödüllendirmeyi bekliyoruz

şu cümle bir veya daha fazla şirket ile sözleşmelerin yapılabileceğini işaret ediyor....vede sözleşme için yaz aylarını işaret ediyor..tabi çeviride bir hata yoksa ???

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Bu nedenle, 2020 yazında üretim aşaması için sözleşme (ler) i ödüllendirmeyi bekliyoruz

şu cümle bir veya daha fazla şirket ile sözleşmelerin yapılabileceğini işaret ediyor....vede sözleşme için yaz aylarını işaret ediyor..tabi çeviride bir hata yoksa ???
    USPS yabancı bir şirket seçerse Amerikan vergi mükelleflerine karşı büyük bir tokat olurdu!

USPS yabancı bir şirket seçerse Amerikan vergi mükelleflerine karşı büyük bir tokat olurdu!

İnşallah bu kez tutar tarih. Çünkü bu tarihleri çok uzun zamandan beri veriyorlar. Az önce Yahoo finance sitesinde workhorse için yapılan yorumları okudum. Çok fazla kişi Trump in bu işi workhorse a vereceğini söylüyor. Yabancı bir şirkete vermek vergi mükelleflerine ihanet olur diyorlar. Hatta usps nin bu ihalenin altından kalkamayacağı çok konuşulmuş olacakki Trump bir kaç kez posta servisi bizim gururumuz onu sahipsiz bırakmayacağız şeklinde açıklama yapmış. Şu anda 4-5 dolar bandında sanırım workhorse. En az 3 kat getiri bekliyor çoğu yorumcu. Anladığım kadarıyla büyüklük ve sürekli zarar etme açısından karsanla aynı ayarda bir şirket. GM nin Chevrolet Cruze ürettiği fabrikaya talip olmuş bu iş için trumpa güvenerek. Ancak yakın zamanda teslada bu fabrikanın peşine düşmüş. Birde araç üzerine drone projesine girmiş korona tedbiri temassız teslimat için. Bunun ihaleyi almasını kesinlestirdigini düşünüyor yorumcular. 100 den fazla yorum okudum hepsi inaniyor. Ya adamların bildiği bir şey var yada bu Amerikalılar bizden daha saf 🙂

7. temmuz 14 tarihine kadar teklif verme süresinin uzatıldığını şirket açıklamıştı. 2020 yazında ihale kaz***** belli olarak üretim aşamasına geçilecek diye ben anlıyorum. Yani daha önce sonuçlanma ihtimalinin olmayacağını sanıyorum. Birden fazla firmaya verme durumu çok dillendiriliyor. Bu nedenle KARSAN'ın şansı fazla. iki ay daha fiyatlara bakmadan beklenebilirse kazandırma potansiyeli olur. YTD.

8. yabancı şirketlerinin tümünün de ortağı amerikalı şirketlerdir..yabancı şirket seçmelerinin nedeni ucuz iş güçlerinin olması ve bu nedenle araçları ucuza mal edebilmeleri...birden fazla şirkete verme ihtimali yüksek görünüyor...belki de bir tanesi karsan ve ortağı diğeri de amerikalı diğer şirket olabilir..

trump ve diğer senatörlerin ihaleye etkisi fazla olacak...çünkü daha önce de söylediğimiz gibi amerikada lobicilik çok fazla..neredeyse lobisiz iş yapılamıyor...karsanın ortağının daha önceki araç ihalesini almış olması lobicilik konusunda da etkili olduklarını bana düşündürüyor..bir de türkiye ile ilişkileri sıçak tutmak maksadıyla karsan ve ortağına da sıcak bakabilirler...

Sayfa 272/423 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •