Sayfa 285/422 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon
Arama sonucu : 3376 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

1. en azından ihaleye kadar yükseliş yapar oda bize yeter.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

hayret kimse yok burda.

3.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    hayret kimse yok burda.
    sesizlik iyidir. Kalabalık olmaya başlayınca kaçarız.

4. Şirket yaptığı açıklamayla dün bazı* basın-yayın organlarında çıkan haberlerde, Şirketin de katılımcısı* olduğu "ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi'nin ABD
    Başkanlık seçimleri sonrasına kaldığı, ayrıca söz konusu haberin* içeriğinde ihaleye yönelik olarak üretim için fiyat teklifi verme* tarihinin de yanlış açıklandığı ve Şirketin finansal durumuna ilişkin* gerçeği yansıtmayan olumsuz yorumlar yapıldığını belirtmiştir.
    Şirketin 11 Mayıs 2020 tarihli Özel Durum Açıklaması'nda duyurduğu* üzere söz konusu ihaleye yönelik olarak üretim için fiyat teklifi* verme süresi 14 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği, ihale mercii* tarafından ihalenin ABD Başkanlık seçimleri sonrasına ertelendiğine* ilişkin herhangi bir bildirim yapılmadığı belirtilmiştir.

Yukarıdaki yazıda ve kapta da çok net birşey var ve forumda ve piyasada da bu konu atlanıyor "fiyat teklifi verme süresi" deniyor çok açık bir şekilde... piyasada ise ihale sonuçlanacakmış algısı oluşturuldu... kasıtlı ya da kendiliğinden oluştu nedendir bilinmez... Bence bu durum artı yada eksi şekilde kullanılacak... Dikkatli olmakta fayda var...

+ Fiyatı daha yukarı çekip beklenti süresini uzatmak ve çok daha yukarı götürmek için bunu isteyebilirler ya da ihale günü yada birkaç gün öncesinde bu durumu kullanıp senedi ihale sonuçlanana kadar süründürüp küçük yatırımcıyı döküp... Sonuçlandıktan sonra çok daha yukarıya götürebilirler ya da
    - küçük yatırımcının alımına çok izin verildi 14 temmuza kadar kucağımıza malı bırakabilirler...

Sadece sesli düşündüm yatırım tavsiyesi değildir...

yatırım danışmanı değilim dolayısı ile yazdıklarım yanlızca şahsi fikirlerim olup yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

Alıntı Originally Posted by katharsis_ Yazıyı Oku
    Şirket yaptığı açıklamayla dün bazı* basın-yayın organlarında çıkan haberlerde, Şirketin de katılımcısı* olduğu "ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi'nin ABD
    Başkanlık seçimleri sonrasına kaldığı, ayrıca söz konusu haberin* içeriğinde ihaleye yönelik olarak üretim için fiyat teklifi verme* tarihinin de yanlış açıklandığı ve Şirketin finansal durumuna ilişkin* gerçeği yansıtmayan olumsuz yorumlar yapıldığını belirtmiştir.
    Şirketin 11 Mayıs 2020 tarihli Özel Durum Açıklaması'nda duyurduğu* üzere söz konusu ihaleye yönelik olarak üretim için fiyat teklifi* verme süresi 14 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği, ihale mercii* tarafından ihalenin ABD Başkanlık seçimleri sonrasına ertelendiğine* ilişkin herhangi bir bildirim yapılmadığı belirtilmiştir.

Yukarıdaki yazıda ve kapta da çok net birşey var ve forumda ve piyasada da bu konu atlanıyor "fiyat teklifi verme süresi" deniyor çok açık bir şekilde... piyasada ise ihale sonuçlanacakmış algısı oluşturuldu... kasıtlı ya da kendiliğinden oluştu nedendir bilinmez... Bence bu durum artı yada eksi şekilde kullanılacak... Dikkatli olmakta fayda var...

+ Fiyatı daha yukarı çekip beklenti süresini uzatmak ve çok daha yukarı götürmek için bunu isteyebilirler ya da ihale günü yada birkaç gün öncesinde bu durumu kullanıp senedi ihale sonuçlanana kadar süründürüp küçük yatırımcıyı döküp... Sonuçlandıktan sonra çok daha yukarıya götürebilirler ya da
    - küçük yatırımcının alımına çok izin verildi 14 temmuza kadar kucağımıza malı bırakabilirler...

Sadece sesli düşündüm yatırım tavsiyesi değildir...

yatırım danışmanı değilim dolayısı ile yazdıklarım yanlızca şahsi fikirlerim olup yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

Sn Katharsis,

sizinle aynı fikirdeyim. yalnız ongorum onumuzdeki hafta yukarı dogru sert bir hareket bekliyorum ciddi şekilde.
    Lakin 14 temmuz gunu için cok umitli değilim çunku bahsettiğiniz gibi teklif verme suresi son gunu,
    3 sekilde olacaktır ama bakalım hangisi
    1) o tarihten sonra asagı sert dökme hareketi
    2) beklenti sıcak tutulup cok daha yukarıları
    3) biraz yatay sonra yine yavas yavas ama ivmeli sekilde yukarı hareket.

YTD

6. Umalım inan kıraç borsadaki itibarı için yapıyor yaptırıyor olsun bu hareketleri...Belki böylece Karsan'ın küçük yatırımcı düşmanı, yirmi yıldır aynı yerde sayan sefil yılları unutulur...

7. hepimizin ortak düşüncesi 14 temmuza kadar beklenti taze tutulacağı için yükseliş bekliyoruz.(cogunluk böyle düşünürse sorun), Evet piyasada ihale tarihi gibi lanse ediliyor hatta rakip firma ortagiymis gibi yazanlarda var.

Ekrana bakınca anlık olarak elim sat a gitsede, beklemeye devam edeceğim çıkarken değil düşerken satacağım sanırım.

Sayfa 285/422 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •