Sayfa 299/424 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon
Arama sonucu : 3388 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by itineris Yazıyı Oku
    hayırdır üstad, nerden çıkmış bunlar birden sana yürümüşler

herşeyi biliyorlar ama soru soruyorlar...
    Bilenler yazsin iste,.. biz de ogreniyoruz,.. Forum/Meydan bos kalinca benim gibi bilgisizler yaziyor ileri geri...
    Mal yurusun, baska istegim yok,.. Sali gunu brut takas bitiyor... 3.30 - 3.60 beklentim var...
    haftalik 3.08 altinda kapatmasin yeter...

Asagi salarsa 3.03-3.00 riski de var ama gorecegiz... Ogleden sonra ve pazartesi bir atak daha bekliyorum aslinda...
    (teknik olarak) ...

Yatirim Tavsiyesi Degildir...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

2. Haftalik log da su flamanin ve son mumun guzelligine bakarmisiniz...

Ayni grafikte su canak kirarsa...

Basit cizimler... YTD... ama 5.00 - 5.50 arasini beklerim...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

3. e nerden donmus bak,.. Yabanci mal satmasinmi?... 30 centten alim gelmis,.. 15 cent e mi dussun yani bu kagit?

YTD...

4.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Ortaklar rica etsem akd atabilecek biri var mı?
    Konu çok sakin ama hisse 2-3 gündür endekse rağmen değerleniyor. Kademeye baktığımda neredeyse satışın iki katı alışlar var.
    Kim topluyor hisseyi bi görelim. Tecrübeli ortaklardan yorumlar alalım. Niye ilgi görmüyor bu sayfa acaba?
    ABD posta servisiyle alakalı gelişmeler mi var acaba? Kim neden topluyor hisseyi çaktırmadan?
    #KARSN #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...08281448471316

Ak yatirim... (bu gunluk...)

5.  Alıntı Originally Posted by Architect Yazıyı Oku
    #KARSN #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...08281448471316

Ak yatirim... (bu gunluk...)
    AKD ve diğer yukarıda ki analizleriniz için çok teşekkür ederim.
    Yaptığınız analizler 5,0-5,5TL arası fiyat teknik verilere dayanıyor anladığım kadarıyla.
    Peki sizce USPS ihalesi olumlu sonuçlanırsa 5'in çok üstüne rahat gider mi fiyatlandırması?
    Yada siz hissenin bu ihaleyi çoktan fiyatlandırdığını mı düşünüyorsunuz?
    Sizin USPS ihalesinin bu şirketi ne konuma götüreceği hakkında ki düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

6. Rica ederim,..
    Ihale buyuk,.. bir beklenti ile alimlar oldu elbette ama ihaleyi tam olarak fiyatladigini dusunmuyorum. Ihale alinirsa elbette bekledigim rakamlara rahatlikla gidecektir.. Ancak,... Burada buyuk risk var,.. Amerika ve avrupa yaptirimlardan bahsediyor,.. egede ve akdenizdeki durumlardan dolayi... Hepsi bir olmus, Yunanistanin arkasindalar... Biz ise yalniz degil, yapayalniziz... "Vur abaliya" durumu varken,.. bu ihaleyi de bize vermeyebilirler... Avrupadaki ihaleler de suya dusebilir... Yani yaptirim ekonomik olacaksa Karsani fena vurur... Borclari da cok biliyorsunuz daha yeni tahvil de cikartti,.. kredileri var... Cok zor bir durum... Bir karar vermek lazim...
    Bu memlekette hele borsda riskler cok buyuk,.. yarin neye uyanacagimizi bilemiyoruz maalesef...

7.  Alıntı Originally Posted by Architect Yazıyı Oku
    Rica ederim,..
    Ihale buyuk,.. bir beklenti ile alimlar oldu elbette ama ihaleyi tam olarak fiyatladigini dusunmuyorum. Ihale alinirsa elbette bekledigim rakamlara rahatlikla gidecektir.. Ancak,... Burada buyuk risk var,.. Amerika ve avrupa yaptirimlardan bahsediyor,.. egede ve akdenizdeki durumlardan dolayi... Hepsi bir olmus, Yunanistanin arkasindalar... Biz ise yalniz degil, yapayalniziz... "Vur abaliya" durumu varken,.. bu ihaleyi de bize vermeyebilirler... Avrupadaki ihaleler de suya dusebilir... Yani yaptirim ekonomik olacaksa Karsani fena vurur... Borclari da cok biliyorsunuz daha yeni tahvil de cikartti,.. kredileri var... Cok zor bir durum... Bir karar vermek lazim...
    Bu memlekette hele borsda riskler cok buyuk,.. yarin neye uyanacagimizi bilemiyoruz maalesef...
    Memleket ve borsa hakkında size sonuna kadar katılıyorum.
    Şirketin borçluluk durumu hakkında bilgim yoktu. Teşekkür ederim bu bilgiler için.
    Ama şöyle bir durum da var, Karsan ABD'de Morgon Olson ile ortak. Araştırdığıma göre de Morgon Olsun zaten eski üreticisi posta servisinin. İhaleyi alırsa zaten Karsan değil Morgon Olson (Amerikan firması) almış olacak Aslına bakarsanız Karsan burada sadece taşeron üretici firma konumunda gibi bence. O yüzden hiç olmazsa bu ihale bazında ülkenin durumu pek bağlayıcı değil bence.
    Ayrıca en son Hintli firmanın da ihaleden çekilmesiyle finalde 3 firma kaldı ve USPS ihalenin büyüklüğünü de göz önüne alarak işi bu 3 şirkete bölüştürme yoluna da gidebilir diye görüşler de okudum.
    Bunun dışında Morgon Olson'un ABD'de Karsan ile ortak üterim hattı açtığı yada mevcut olanı genişlettiği ile ilgili haber okumuştum geçen ayda.
    Bana kalırsa bu ihale olayı Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinden sonraya kalacak gibi. Bakalım.

8.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Memleket ve borsa hakkında size sonuna kadar katılıyorum.
    Şirketin borçluluk durumu hakkında bilgim yoktu. Teşekkür ederim bu bilgiler için.
    Ama şöyle bir durum da var, Karsan ABD'de Morgon Olson ile ortak. Araştırdığıma göre de Morgon Olsun zaten eski üreticisi posta servisinin. İhaleyi alırsa zaten Karsan değil Morgon Olson (Amerikan firması) almış olacak Aslına bakarsanız Karsan burada sadece taşeron üretici firma konumunda gibi bence. O yüzden hiç olmazsa bu ihale bazında ülkenin durumu pek bağlayıcı değil bence.
    Ayrıca en son Hintli firmanın da ihaleden çekilmesiyle finalde 3 firma kaldı ve USPS ihalenin büyüklüğünü de göz önüne alarak işi bu 3 şirkete bölüştürme yoluna da gidebilir diye görüşler de okudum.
    Bunun dışında Morgon Olson'un ABD'de Karsan ile ortak üterim hattı açtığı yada mevcut olanı genişlettiği ile ilgili haber okumuştum geçen ayda.
    Bana kalırsa bu ihale olayı Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinden sonraya kalacak gibi. Bakalım.
    Bende oyle dusunuyorum... Yalniz Workhorse da cok guclu,.. hissesi 10 a katlamis,... Ayrica Oshkosh ta savunma sanayinde cok kuvvetli... Insallah bizmde icinde oldugumuz ortakliga gider ihale... Malum her sey siyasi... O yuzden tedirginim... Her ne kadar senato usps e 25 milyar dolari onaylasa da, bende secimden sonraya kalacagini dusunuyorum. Hayirlisi olsun...

Sayfa 299/424 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •