Sayfa 311/424 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411 ... SonSon
Arama sonucu : 3388 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

1. Zıpır oyunları aman anladığım şu birileri oyuncaklarını alıyor

2.  Alıntı Originally Posted by heran Yazıyı Oku
    CEVAP ŞU SAKIN SATMAYIN........
    Kıraça Holding'in iştiraki Karsan Otomotiv dün bir açıklama ile iddiaları yalanladı. Açıklamada şu ifadeler vardı: "Bazı basın yayın organlarında, şirketimizin hakim ortağının değiştiği izlenimi yaratabilecek haberler çıktığı görülmüştür. Şirketimizin ya da hakim ortağı Kıraça Holding'in doğrudan ya da dolaylı hakimiyet yapısında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunulur." Bu açıklamadan Kıraça Holding'in çoğunluk değil azınlık hisselerinin satıldığı izlenimi çıkıyor.

Reuters'ı ciddi, kolay kolay tongaya düşmeyen bir yayın kurumu olarak biliyoruz. İzleyelim bakalım, bu hikâyenin arkasından daha neler çıkacak?

Ek bilgi: Bu yazı yayınlandıktan sonra arayan Honda Türkiye'nin bir yetkilisi, fabrikanın satışı için görüşmelerin sürdüğü, nihai kararın henüz belli olmadığı bilgisini verdi...
    Emre ÖZPEYNİRCİ'den alıntıdır

Kıraça Holding'in hisse yapısı SBK Holding'in Slicolux'u almasıyla şöyle değişti;

% 45 SBK Holding
    % 42.5 İnan Kıraç
    % 12.5 Kıraç Ailesi.

Karsan'ın hisse yapısı ise bu değişiklik sonrası;

% 28.56 SBK Holding
    % 6.35 Kök Ziraat Turizm
    % 28.56 Kıraç Ailesi
    % 35.53 Halka açık.

https://twitter.com/eozpeynirci/stat...58791418236929

Kıraç ailesi artık hakim ortak değil gibi görünüyor.

3. Benim aklımda iki soru var;

1- Hakim ortak olmak için halka açık hisselere rağbet olabilir mi?

2- SBK Holding'in patronu genç yaşta nasıl bu kadar zengin oldu?

4. Sbk holding’in arkasinda araplar mi var acaba? Sbk, hondanin TR fabrikasini alarak orada elektrikli araba mi uretecek??? Sanki biseyler olacak. Bu kemeri nereye bagliyorduk, bi dakkaaaaa....

Sent from my iPhone using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Emre ÖZPEYNİRCİ'den alıntıdır

Kıraça Holding'in hisse yapısı SBK Holding'in Slicolux'u almasıyla şöyle değişti;

% 45 SBK Holding
    % 42.5 İnan Kıraç
    % 12.5 Kıraç Ailesi.

Karsan'ın hisse yapısı ise bu değişiklik sonrası;

% 28.56 SBK Holding
    % 6.35 Kök Ziraat Turizm
    % 28.56 Kıraç Ailesi
    % 35.53 Halka açık.

https://twitter.com/eozpeynirci/stat...58791418236929

Kıraç ailesi artık hakim ortak değil gibi görünüyor.
    Anlatmaya çalıştık ama şirket iyi niyetli değil bence çok yanlış bir açıklama göndererek algı yarattı.Ne kadar anlatılsa da bunu anlayacak çok kişi çıkmaz.

Kendilerini çok uyanık sanıyorlar.Mesela bu matematikte o açıklama şu çıkarımı yaptırtır ; Mesela bu halka açık % 35,53 ün kaçı paravan hesaplar üzerinden kimin elinde?Nasıl olsa piyasayı yıllarca çiftlikleri gibi kullanmışlar, dur diyende yok.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Anlatmaya çalıştık ama şirket iyi niyetli değil bence çok yanlış bir açıklama göndererek algı yarattı.Ne kadar anlatılsa da bunu anlayacak çok kişi çıkmaz.

Kendilerini çok uyanık sanıyorlar.Mesela bu matematikte o açıklama şu çıkarımı yaptırtır ; Mesela bu halka açık % 35,53 ün kaçı paravan hesaplar üzerinden kimin elinde?Nasıl olsa piyasayı yıllarca çiftlikleri gibi kullanmışlar, dur diyende yok.
    Hepsine katiliyorum,.. yalniz algi yaratti, anlayacak az, konusuna katilmiyorum,.. cunku gecen gun tavana bu insanlar kitlemedi,.. kac lot alacaklarki... Bu bahsettiklerin kucuk yatirimci, yeni ve tecrubesiz insanlar,.. Tavani yapan cakallar aslinda ki onlar her seyi cok guzel bilirler... Kimse sutten cikmis ak kasik degil,.. Bu iste buyuk duzen var, bir anda haber dustu tweetera o gun oglen,.. Hatta belki ilk gorenlerden biri benim,.. sagda solda paylastim, dogrumudur vs.. diye, sonra dogrudur dedik, ama kagittan tik yok,.. allah allah dedik,.. ertesi gun bir acti paldir kuldur tavana, sonra kilit,.. milyonlarca lot islem,.. evet, seninde dedigin gibi, tavandan saglam bir lot verdiler... cok guzel mallandirdilar, sonra haber dustu, aslinda inkar degildi ama sasirmaca bir haberdi,.. hop tavan cozdu ve paldir kuldur asagi... Bunda muthis bir danisikli is var... Tavandan verilen milyonlarca lotta buyuk kar edildi, bence butun bu haberler bilincli kullanildi, piyasa seytanlari,.. basta bas seytan. Hatta belki SBK bile bilemem (Karsandaki dolayli ortakliklari esit, demekki bir anlasma, birlikte is tutma var ortada)... Dolayisyla, boyle bir manipulasyonu bu kadar milletin gozune sokarak, iki uc haberle yasal zemine otutrmak ve tereyagindan kil ceker gibi isin icinden cikmak her babayigidin harci degil, ama burasi TR...... Bu operasyondur ve dogal degildir bence, orasi hic bir sekilde tartisma goturmez...

Sadece kendi gorusumdur yatirim tavsiyesi degildir...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

7. Buraya da bir haftalik teknik resim birakalim,.. ilgilenen arkadaslar bakar. Haftalik kapanisa gore iyimidir kotumudur, anlayan anlar... Benim fikrim,.. dunku aylik kapanisa ve bu gunku birazdan olacak haftalik kapanisa gore bu senet ekstra bir durum olmazsa aglasada zirlasa da, her turlu abidik gubidige ragmen gider... Yatirim tavsiyesi degildir, sadece teknik bir calisma ve kendi gorusumdur... Buna gore al sat tut yapilamaz,.. her kes kendi kararlarindan mesuldur... Bol kazanclar dilerim...

YTD...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

8. Selamun Aleyküm
    Maliyet 3.04
    4.00
    Rast gelsin .

NOT : Siselerimi okutup geldim üzme beni KARSN

Sayfa 311/424 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz