Sayfa 411/422 İlkİlk ... 311361401409410411412413421 ... SonSon
Arama sonucu : 3376 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

1. Tabi ki haklısınız Sayın Yenikan Megan üretimi için elde edilecek kazanç 158 milyon olamaz zira yıllık 55.000 bin üretim kapasiteli bir yatırımdan bahsediliyor ve üretim süresi 5 yıl.Sizin yazınızdan sonra tekrar okudum ve hatamı anladım.
    Saygılar.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. 55binx5bin kâr bıraksa=275milyon ederki en az olur bu kadar diyorum tek handikap zaman uzun istediği gibi kullanıyorlar kağıdı p.. ç ettiler

3. Nasıl bunaltmışsa kimse kalmamış buralarda...

4.  Alıntı Originally Posted by YENİKAN Yazıyı Oku
    55binx5bin kâr bıraksa=275milyon ederki en az olur bu kadar diyorum tek handikap zaman uzun istediği gibi kullanıyorlar kağıdı p.. ç ettiler
    Sayın Yenikan sizin hesabınızla araba başına 5.000 TL.düşük bir meblağ olsada her yıl 275 milyon kar 5 yılda 1 milyar 375 milyon TL.kar demektir,bu da Karsanın ömrü hayatında görmediği bir kardır.Hisse senedine yansıması kaçınılmazdır.
    Sadece düşüncelerimi yazıya döktüm,sakın ola ki yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz,dikkate almayınız.

Kimse yok millet kacmis . neredesin ey küçük yatırımcı.

CPH2125 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Karsan 2021 3. Çeyreğinde son 2 yılın en yüksek çeyreklik karını ve 2020 yılı aynı dönemine göre 3 kat fazla net kar açıkladı
    Karsan (#KARSN) 2021 yılı 3. Çeyreğinde 34 milyon net kar açıkladı. Şirketin finansal sonuçları için İnfo Yatırım tarafından hazırlanan analiz şu şekilde:

Karsan 2021 3. çeyrekte 510 milyon TL hasılat, 70 milyon TL FAVÖK ve 35 milyon TL net kar açıkladı.

Satışlar 2021 2. Çeyreğe göre %28, 2020 3. Çeyreğine göre ise, %13 artış gösterdi. Birim olarak 2020 yılına göre azalma gözlenmesine rağmen otomotiv piyasasındaki yükselen fiyatlamalar ve şirketin ihracat oranındaki artış sonucu net satışlar yukarı yönlü hareket göstermiştir.

2021 yılı Ocak-Eylül döneminde en fazla satış hasılatı Hyundai h350 minibüs tarafından gelirken, dizel, elektrikli araç ve yedek parça satış gelirlerinde ciddi artışlar söz konusudur.

Türkiye geneline bakıldığında, hafif ticari araç üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre; kamyonette %29,5 ve midibüste %3,6 oranında büyüme görülürken, minibüste %3,9 oranında daralma gerçekleşmiştir.

Ağır ticari araç üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre; küçük kamyonda %158 ve büyük kamyonda %62 oranında büyüme görülürken, otobüste ise %32,9 oranında daralma gerçekleşmiştir.

FAVÖK diğer gelirlerden gelen kur farkı etkisiyle azalırken buna bağlı olarak FAVÖK marjında ciddi azalış gözlenmiştir.

Şirket 2021 2. Çeyreğinde açıkladığı 31.2 milyon TL net zarara karşılık 3. çeyrekte 64,7 milyon TL ertelenmiş vergi geliri etkisiyle, 34 milyon TL net kar açıkladı.

Açıklanan net kar 2020 yılının aynı döneminin 3 katı olurken 2019 yılından bu yana açıklanan en fazla kar konumundadır.
    Sakın ola ki yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz,dikkate almayınız.

7. 4,11 ile aranızdayım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. En fasulyeden, en hacimsiz hisselerde bile forumda günde birkaç sayfa bilgi alışverişi yapılıyorken böyle hacimi ve büyük bir hisse de uzun zaman hiç kimsenin fikir beyan etmemesi acaba küçük yatırımcının bu hissede olmadığının bir göstergesi midir yoksa herkes umutsuz çaresiz bekleyişte midir kolaylıklar bol kazançlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 411/422 İlkİlk ... 311361401409410411412413421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •