Sayfa 251/423 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
Arama sonucu : 3381 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

İçerde konuşulanlar zaten malum ancak workhorse cephesinde neler konuşulduğunu anlamaya çalışıyorum. Genel olarak gördüklerim şunlar:
    1.İhale onlar için de çok önemli ve yatırımcı ciddi takip ediyor ve hatta burada çıkan haberleri sıkı takip edip üzerine ciddi manada tartışıyorlar ki geçen gün çıkan haber orada da ciddi yankı bulmuş.
    2.https://about.usps.com/manuals/ipm/html/ipmc1_006.html 1.6.13 maddesi yerel firmaları avantajlı kılıyor. Bu açıdan workhorse u şanslı görüyorlar. Karsan'ın bu handikapı aşmak için Morgan Olson ile anlaşma imzaladığı meselesine ise resimdeki cevabı veriyorlar ve Trump'ın "America First" politikası kapsamında ekli fotoda yazdığı üzere üretim ABD'de yapılsa bile yabancı bir firmaya bu ihalenin verilmesinin politik olarak zor olduğunu söylüyorlar.
    3.Geçen gün çıkan haber üzerine oldukça tartışma var. Kimileri ihalenin speküle edildiğini söylerken kimileri spekülatif olsa neden 100 bin gibi spesifik bir rakam verilsin diyor. Bir de Amerikan sistemine göre ihalenin bu şekilde bölünemeyeceğini, ihaleyi alanın tüm üretimi yapacağını söyleyenler var ama bunu neye dayandırdıklarını bulamadım.
    Workhorse cephesinde genel olarak gördüklerim bunlar.
    Fiyat hareketleri üzerine ne desek şu noktada boş ve yazdıklarım kesinlikle herhangi bir tavsiye içermemektedir.
    usps.jpg
    Yazdıklarım, çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp bilgi ve düşünce paylaşımlarından ibarettir.

2.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Krsan bu karsn değil )

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ,

Ulen kafami biraktilar adamda,... gecemiz sabahimiza karisti,.. Dagildik resmen...

Kusura bakmayin...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

3. Son günlerde hacim bazında piyasada dolaşan hisse kadar işlemler yapıyor. 2 kişinin bildiği sır değildir, ama bu hacimli başka hisse yapsa direkt tavanlara bağlar, kimseye trade imkanı vermez.

4. Bu hacimde bir is var o kesin... Yalniz yfas in ocak 8 itibari ile topladigi 7.5 milyon lot kadar goze gelen bir alim var, is ve yapi kredi yatirim da ufak tefek lot artirmislar,.. Tahtanin sahibi Ak yatirim da piyasaya 5 milyon lot kadar vermis... Yani oyle aman aman bir mal toplama, oyle hacmin buyuklugune orantili bir yukari siyirma gozukmuyor.. Tamam citi yabancinin da ufaktan alimlari var ama bu hacim tufasinda Ahmetten mehmede, mehmetten Ahmete derken sanki kumulatifte 8 ocak - 14 Subat arasinda toplanan malin yarisi bu gune kadar geri verilmis gozukuyor... Bu haberin dogrulugu biliniyor olsaydi bu mal bir sekilde alinirdi,.. ama bir tedirginlik var ve kesinlik yok demekki alinanin yarisi geri verilmis... Olumsuz bir haberde iyi olmaz durum... Insallah ben yanlis okuyorumdur durumu,.. Bu konuda yorum yapacak arkadasimiz varsa cok memnun olurum... Yanlis dusundugumu duymaya ihtiyacim var acikcasi,.. cunku borsa allak bullak olmasina ragmen bir gun asagi salip derhal topladi ve portfoyu korudu acikcasi... Mali tutuyoruz, Amerika olmasa bile gelecek te guzel gozukuyor ama kisa ortada kelege de gelmeyelim,.. burasi imkb...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

Bunda takasa bakma üstadım haberi kullanıp para kazanan tetikçiler var ama yükseliyorda bence ups kesin gibi..... zaten diğer kısmı %20 takasda ve %63 de ak yatrımda ... Haber gelsin bakalım ben işin karını 1 milyar tl hesaplıyorum tahminen asıl önemli olan kazanacağı prestij ve hepsinin sonunda hedefim 3 3.5 TL arası atla deve değil yani.. bugün tuclk 109 fk araba üreticilerine mal satıyor farkımıza bakın...

6.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Bunda takasa bakma üstadım haberi kullanıp para kazanan tetikçiler var ama yükseliyorda bence ups kesin gibi..... zaten diğer kısmı %20 takasda ve %63 de ak yatrımda ... Haber gelsin bakalım ben işin karını 1 milyar tl hesaplıyorum tahminen asıl önemli olan kazanacağı prestij ve hepsinin sonunda hedefim 3 3.5 TL arası atla deve değil yani.. bugün tuclk 109 fk araba üreticilerine mal satıyor farkımıza bakın...

Aynen,.. kiyaslayinca durum oyle,.. insallah iyi olur, benim de kisa orta hedefim ayni yerler, ama uzunda daha cok gider. Yeni Tofas olur eger ihale gelirse... Tutacagiz bakalim,.. Ay sonunu gorelim... Hayirlisi...

7. Bu ihale alınırsa ,hisse uzunda hayal edemeyeceğimiz fiyatlara gidebilir.Bu ihalenin alınması Avrupa kapilarininda sonuna kadar açılması anlamı taşır. Birçok ulke beledilerinden , toplu taşım siparişleri birbirini kovalar..

8. Ankara, Istanbul, Izmir, Adana, Mersin, Eskisehir vs.. belediyeler cabasi.... Insallah olur...

Sayfa 251/423 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •