Sayfa 648/786 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1.  Esas sözleşme değişikliği başvurusu: Esas sözleşme değişikliği için kurul onayının
    alınması ve Bakanlık iznidir.
     Genel Kurul kararı: Şirketin genel kurulunda sermeyenin arttırılmasına ve yeni pay alma
    haklarının sınırlandırılmasına ilişkin karar alınır.
     Zaman çizelgesi ve başvuru belgelerinin hazırlanması
     SPK ve İMKB’ye Başvuru: Şirket, Seri: I, No:26 Tebliği’nin 6. Maddesine göre Tebliğin 4 nolu
    ekinde listesi verilen bilgi ve belgeler ile hisse senetlerinin kayda alınması talebiyle Kurul’a
    başvurur.
     İnceleme ve Borsa Görüşü: 30 günlük inceleme süresi içinde başvurular Kurul’ca
    sonuçlandırılır. İnceleme sırasında Borsa’ya, izahname ve sikülere yazılmak üzere, Şirket’in
    hisse senetlerinin Borsa’da hangi pazarda işlem görebileceği hususunda görüş sorulur.
     Kurul kaydına alınma: Kurul, hisse senetlerini mevzuat çerçevesinde inceler ve uygun
    görülen hisse senetleri Kurul kaydına alınır. Kayda alınan, satışı yapılacak hisse senetlerinin
    ihraç değeri üzerinden, SPK’nın 28 inci maddesine göre belirlenen ücret, Kurul adına açılan
    hesaba yatırılır.
     İzahnamenin Tescil ve ilanı: Hisse senetlerinin Kurul kaydına alınması ile aracı kuruluş,
    ortaklığı temsile yetkili kişiler ve varsa konsorsiyum üyeleri tarafından kaşelenerek imzalanmış
    izahname Kurul’ca onaylanır. İzahnamede yer alan, denetlenen dönemlere ilişkin mali
    tabloların, bağımsız denetim kuruluşlarınca onaylanması gerekmektedir. İzahname, kayıt
    belgesi tarihinden itibaren 15 gün içinde ortaklığın kayıtlı bulunduğu Ticaret Sicili’ne tescil ve
    TTSG’nde ilan ettirilir.
     Satış fiyatının Kamuoyuna Duyurulması: Satış fiyatı, izahname ve sirkülerde yer alır.
     Tasarruf sahipleri Sirkülerinin İlanı, Halka Arz ve Satış: Tasarruf sahipleri sirküleri, yeni
    pay alma hakkı kullanım süresinin bitiminden veya yeni pay alma hakkı kullandırılmıyorsa
    izahnamenin tescilinden itibaren 15 gün içinde yayımlanarak hisse senetleri satışa sunulur.
     Borsa’da İşlem Görme: Borsa yönetim kurulunun satış sonuçlarını inceleyerek, hisse
    senetlerinin tedavül hacminin Borsa’da işlem görecek düzeyde olup olmadığını dikkate alarak

2. Yukarıya halka arz sürecini attım. Selva genel kurulu esas sözleşme değişikliğini yaptı geçen hafta. Bu sürece göre 2 veya 3 ayı var halka arzın. Tabi herşey yolunda giderse

3. KAP *** ADESE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ TİCARET A.Ş. *** ITTFH,ADESE *** Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine İlişkin Bildirim

Kayıtlı sermaye tavanı tutarının ve süresinin uzatılması hk.

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? : Hayır
    Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 2020-12-22
    İlgili İşlem : Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı
    Kayıtlı Sermaye Tavanı İçin Son Geçerlilik Tarihi : 2024-12-31
    Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No : 6
    Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 500000000
    Yeni Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 2000000000

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 22.12.2020tarihinde gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında,1- Şirketimiz kayıtlı
    sermayetavanının 500.000.000.-TL'den (BeşyüzmilyonTürkLirası) 2.000.000.000.-TL’ye (İkimilyar TürkLirası)
    yükseltilmesine,kayıtlı sermaye tavanın 2020-2024 yılları için (5 yıl süre ile) geçerli olmasına,2- Esas
    Sözleşmemizin"Sermaye'' başlıklı 6. Maddesinin söz konusu kayıtlı sermaye tavanı artışına ve geçerlilik süresine uygun
    olaraktadil edilmesine,3- Gerekli izinleri almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı'na
    başvurulmasına ve esas sözleşme madde tadilinin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulmasına karar
    verilmiştir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

-KAP-

4. İttifak Holding, Big Planlama Yönetim Ve Müşavirlik, Afen Enerji ve Erpa Enerji ile birleşmeye yönelik işlemlere başlanılmasına karar verdi**

İttifak Holding, Big Planlama Yönetim Ve Müşavirlik, Afen Enerji ve Erpa Enerji
    ile birleşmeye yönelik işlemlere başlanılmasına karar verdi.
    KAP açıklaması şöyle:
    Şirketimizin 22.12.2020 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında,
    1. Şirketimizin, halihazırda oy hakkı veren paylarının %100'üne sahip olduğu halka
    açık olmayan anonim ortaklık hukuki statüsüne sahip ve Konya Ticaret Sicil Memurluğu'na
    21142 sicil numarası ve 0483005529800015 Mersis numarası ile kayıtlı
    Big Planlama Yönetim Ve Müşavirlik Anonim Şirketi, Konya Ticaret Sicil Memurluğu'na
    41508 sicil numarası ve 0008078904700014 Mersis numarası ile kayıtlı Afen
    Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, Konya Ticaret Sicil Memurluğu'na
    41506 sicil numarası ve 0368026618000011 Mersis numarası ile kayıtlı Erpa Enerji
    Üretim Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ile tüm aktif ve pasifleriyle bir
    kül halinde devralmasına ve devir suretiyle Şirketimiz çatısı altında birleşmesine
    yönelik işlemlere başlanılmasına,
    2. Devir suretiyle birleşme işleminin, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye
    Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:23-2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği, 6102
    sayılı Türk Ticaret Kanunu ("TTK")'nun 136 ve 158' inci maddeleri arasındaki
    düzenlemeler ile, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ("KVK")'nun 19 ve 20'nci
    maddeleri ve 1 Seri No'lu KVK Genel Tebliği hükümleri, Ticaret Sicil Yönetmeliği
    ve ilgili sair mevzuat kapsamında gerçekleştirilmesine,
    3. Devir suretiyle birleşme işleminin, Şirketimizin devrolunan şirketlerin halihazırda
    oy hakkı veren paylarının %100'üne sahip olması ve bu nedenle devrolunan
    şirketlerin tek ortağı olan Şirketimize pay verilmesini gerektirmemesi nedeniyle,
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:23-2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği'nin
    13. maddesi ile TTK'nın 155'inci maddesinin 1'nci fıkrası ile 156'ncı
    maddesinin 1'nci fıkrasında öngörülen "Sermaye Şirketlerinin Kolaylaştırılmış
    Şekilde Birleşmesi" düzenlemeleri usulüne uygun olarak gerçekleştirilmesine,
    4. Şirketimizin 30.09.2020 tarihli finansal tablolarının onaylanmasına ve birleşme
    işleminin Şirketimizin 30.09.2020 tarihli finansal tabloları esas alınarak gerçekleştirilmesine,
    5. Şirketimizin devrolunan şirketlerin halihazırda oy hakkı veren paylarının %100'üne
    sahip olması nedeniyle, gerçekleştirilecek birleşme işlemi Rekabet Kurulu'ndan
    İzin Alınması Gereken Birleşme ve Devralmalar Hakkında Tebliğ'in 6. maddesinin
    1/a bendi gereği, "kontrol değişikliğine yol açmayan grup içi işlem" niteliğinde
    olduğundan, Rekabet Kurulu'na birleşme için izin başvurusunda bulunulmamasına,
    6. TTK'nın 156. maddesinin 1. fıkrası hükmü gözetilerek, TTK'nın 149. maddesinde
    düzenlenen inceleme hakkının sağlanmamasına,
    7. Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:23-2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği'nin
    13. maddesi 2. fıkrası hükmü gözetilerek, birleşme işlemine ilişkin ilgili
    mevzuat uyarınca öngörülen Birleşme Raporu hazırlanmamasına, Uzman Kuruluş
    Görüşü ve Bağımsız Denetim Raporu temin edilmemesine,
    8. Birleşme işlemine hazırlık amacı ile birleşme sözleşmesinin müzakere edilmesi
    ve hazırlanmasına, birleşme işlemine ilişkin Yeminli Mali Müşavirlik Özvarlık
    Tespit Raporu'nun teminine,
    9. Sermaye Piyasası Kurulu'na sunulmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II,
    No:23-2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği'nin 5. maddesinde öngörülen duyuru
    metninin hazırlanmasına ve işbu kararımızı takiben, duyuru metninin onaylanması
    için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına,
    10. Sermaye Piyasası mevzuatı gereği, birleşme işlemi nedeniyle Kamuoyu Aydınlatma
    Platformu'nda yapılması gerekli tüm açıklamaların gerçekleştirilmesine,
    11. Devir suretiyle birleşme işlemlerine yönelik gerekli diğer sair tüm çalışmaların,
    işlemlerin ve başvuruların gerçekleştirilmesine
    oybirliği ile karar verilmiştir.

Tamamı:
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/894308

5.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Usta son durumları nasıl yorumlarsınız? Hem Selva Gıda'nın arzı hem bu Adese'nin dönüşümü ve diğer olaylar ITTFH'e nasıl yansır ve nereye götürür?

Sayfa 648/786 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •